Recent Content by Ricoland

  1. Ricoland

    Pomoc Upgrade Qnap 653D o dyski ssd m2

    Witam. Ad.1. potwierdzam. Co do Ad.2. to sprawa ma się tak. System QTS ładuje się z DOM-a i zawsze trwa tyle samo i bardzo powoli. Natomiast wszystkie programy zainstalowane na karcie M2 będą się uruchamiały o niebo szybciej. Tak samo z dostępem do danych przechowywanych na tych dyskach...
  2. Ricoland

    Przy piwie Istalacja systemy na dysku ssd

    Jeżeli masz na dyskach RAJD to po włożeniu możesz odbudować bez utraty danych. 1709049743 Najlepiej włożyć dyski do tych samych zatok w których były.
  3. Ricoland

    Przy piwie Istalacja systemy na dysku ssd

    Opisujesz problem ale podajesz za mało danych. Chodzi oto żebyś nie stracił danych które masz na dyskach. Czy haddeki pracują w rajdzie czy single. Ja zrobiłem tak. Wyjąłem wszystkie dyski, potem włożyłem kartę M2 i zainicjowałem system .
  4. Ricoland

    Przy piwie Istalacja systemy na dysku ssd

    Sorki ale dopiero siadłem przed kompem, Czy na dyskach HDD masz dane.
  5. Ricoland

    Przy piwie Istalacja systemy na dysku ssd

    Już komuś doradzałem jak to zrobić. Napisz jaka karta, jak były zainstalowane dyski HDD, jaki RAID.
  6. Ricoland

    Pomoc QNAP TVS-873 - wybóry karty 2.5GbE PCI-E/USB

    A czy ta karta ma być do QNAPa czy PC.
  7. Ricoland

    Sprzedam Kartę sieciową QXG-10G2FS-CX4 2xSFP+

    Tak. Pewności nie ma.
  8. Ricoland

    Sprzedam Kartę sieciową QXG-10G2FS-CX4 2xSFP+

    Karta o podobnych parametrach: Mellanox VPI 2x10GbE SFP+ 3.0x8 MCX354A-QCBT - 370zł
  9. Ricoland

    Pomoc TVS-1282 - Ponowna inicjalizacja serwera i podział pamięci masowej (M.2 SATA, SSD, HDD, M.2 NVMe)

    Tutoriale są bardzo pomocne ale dla laika który zaczyna przygodę z QNAPem brakuje istotnych informacji, Np: nic o dyskach: jakie, ile; w które gniazdo, na których instaluje się system aby przypadkowe wyjęcie nie rozwaliło systemu. Podobnych pytań jest całkiem sporo. Sam musiałem do tego...
  10. Ricoland

    Pomoc TVS-1282 - Ponowna inicjalizacja serwera i podział pamięci masowej (M.2 SATA, SSD, HDD, M.2 NVMe)

    No właśnie dla możliwości rozbudowy wybrałem ten model (TVS-882). W ciągu dwóch lat wymieniłem procesor na i5-7700, wymieniłem oryginalne pamięci na Kingstony 2666Mhz 64GB, wsadziłem kartę 2x10Gbit i kartę QM2-2P-384 z dyskami NVME na których postawiłem system i programy, I co najważniejsze QNAP...
  11. Ricoland

    Pomoc TVS-1282 - Ponowna inicjalizacja serwera i podział pamięci masowej (M.2 SATA, SSD, HDD, M.2 NVMe)

    Gdy ja zaczynałem przygodę z QNAP byłem "ciemny jak tabaka w rogu". W internecie nie znajdowałem odpowiedzi na początkowe problemy. Ale ja należę do tych cierpliwych i postanowiłem że sam to rozkminię. System inicjowałem tak wiele razy że w końcu po około pół roku QNAP zaczął robić to co...
  12. Ricoland

    Pomoc TVS-1282 - Ponowna inicjalizacja serwera i podział pamięci masowej (M.2 SATA, SSD, HDD, M.2 NVMe)

    Przyznam się że nie znam prawidłowych odpowiedzi na tak postawione pytania. Ja wszystko robię jak "QNAP"przykazał i jestem zadowolony.
  13. Ricoland

    Pomoc TVS-1282 - Ponowna inicjalizacja serwera i podział pamięci masowej (M.2 SATA, SSD, HDD, M.2 NVMe)

    Jeśli chodzi o wolumen to statyczny, bez Qtiera i bez SED. Jeśli chodzi o miejsce na migawki to w każdej chwili możesz zmniejszyć. Ja mam 5%.
  14. Ricoland

    Pomoc TVS-1282 - Ponowna inicjalizacja serwera i podział pamięci masowej (M.2 SATA, SSD, HDD, M.2 NVMe)

    Do przechowywania danych są inne dyski a systemowi zrobiłem backup ale jeszcze nigdy nie był potrzebny bo wszystko chodzi rewelacja.
  15. Ricoland

    Pomoc TVS-1282 - Ponowna inicjalizacja serwera i podział pamięci masowej (M.2 SATA, SSD, HDD, M.2 NVMe)

    Jeśli mogę. Mam trochę mniejszą wersję TVS-882. Jak już wcześniej komuś pisałem ja zrobiłem tak. Wyjąłem wszystkie dyski oprócz karty QM2-2P-384 z dwoma dyskami M.2 NVME w RAID 0. Następnie zainstalowałem system i programy. Włożyłem pozostałe dyski. Taki układ pracuje bez problemów już ponad...