Recent Content by routerek

  1. routerek

    Pomoc NAS jako Kontroler domeny - porady jak zacząć

    Proponuję ssh na nasa i przegladanie logów. Wyjdzie dlaczego nie chce działać. W setupie domeny AD jest wiele kruczków i dziwnych zależności, problemem może być synchronizacja czasu, dns, i inne, więc najlepiej sprawdzić log. m.
  2. routerek

    Samba przestaje działać

    Fakt - kłopoty zaczęły się jak się 7-mki pojawiły w sieci. Najpierw z rzadka userzy 7-mek narzekali, ale teraz to już jest fatalnie. Ale opcji blokowania nie mam włączonych. Wywaliły mi się za to logi - nic nie pokazuje. Coś czuję, że bez factory resetu się nie obejdzie, ale strasznie nie chce...
  3. routerek

    Samba przestaje działać

    Mam ten sam problem z TS-409 PRO. Po upgradzie do 3.3.2 build 0918T z 3.2.0 jest gorzej. Już nawet nie zawsze pomaga restart samby (jak wyżej u kolegi) tylko restart całego boxa. W tej chwili próbowałem zdebugować o co chodzi i ręcznie z konsoli pacnąć SMB - a tu kiszka: unable to remove...
  4. routerek

    Qnap TS-409 restartuje się samoczynne

    Witajcie, mam TS-409 PRO (3.1.0. 0708T) w biurze - jest dość intensywnie użytkowany (Samba, kontroler domeny NT) - i ma taką przypadłość, że czasem (bywa, że 2 razy dziennie) restartuje się - w logu jest tylko info o brzydkim zamknięciu (The system was not shut down properly last time.) - w...
  5. routerek

    Remote Replication i udział homes

    Mam kłopot - prawdopodobnie z prawami dostępu - na liście udziałów do backupowania na zdalny serwer rsync (u mnie drugi QNAP 409PRO) można wybrać udział homes - katalogi domowe użyszkodników (/share/MD0_DATA/User). Niestety nie mogę rozpocząć replikacji - fragment logu: 2010-09-22 91...
  6. routerek

    [PROBLEM] Xerox WorkCenter 5016 i 409PRO

    Witajcie, Mam 409 PRO FW 3.1.0 i Xeroxa WorkCenter 5016 Xerox jest rozpoznany w liście drukarek, pojawia się udział sieciowy, ale nic nie drukuje. QNAP natomiast dostaje loadu 100%. Load spada po odłaczeniu drukarki. Macie jakiś pomysł, czy da się toto pożenić razem? m.
  7. routerek

    Asterisk - GUI

    Do asteriska polecam PCta (można zrobić na jakimś ATOMie małego i cichego, z CF zamiast HDD) A w ogóle polecam trixbox ( dawne AAH - Asterisk@Home) = używam produkcyjnie, kilka łączy do PSTN (POTS, ISDN) + IP W razie czego zapraszam na priv. m.
  8. routerek

    TS-409 Pro/Std Official FW (Version 3.1.0 Build 0708)

    Macie jakieś nowe spostrzeżenia do tego buga? czy coś jeszcze nie działa tak jak powinno? Mam u siebie 409PRO na sofcie 2.1.costam i nie mam problemów, ale będę za moment instalował produkcyjnie jeszcze 2 sztuki i tu pytanie, migrować się do 3.1 czy jeszcze nie? m.
  9. routerek

    [PROBLEM] Wydajność TS-509 jako serwera plikowego

    Mam w TS-409 PRO 4x Samsung SpinPoint F1 1TB. Po LANie 100Mbps osiągam stabilne 60Mbps (L2 mierzone na switchu) transferu (przy teście ciągłym kopiowania z PC na NASa kilkuset Giga danych). Jedyne co zauważyłem, t to, ze procek QNAPa osiąga wtedy 100%. Nie testowałem PCta, więc nie wiem, czy nie...
  10. routerek

    TS-409 Pro/Std Official FW (Version 2.1.2 Build 1112)

    Nie zauważyłem tego buga - u mnie pliki wchodzą bez problemu.