Recent Content by showview

  1. S

    Pomoc QPhoto - albumy

    Witam ponownie, czy to normalne, że Albumy Inteligentne utworzone za pomocą PhotoStation5 nie są widoczne w Katalogach? Zwykłe Albumy są widoczne
  2. S

    Pomoc QLocker

    Witam ponownie, dotarłem do wątku [Qlocker - atak na Qnapy] Pewnie tu znajdę to czego szukam. Pozdrawiam
  3. S

    Pomoc QLocker

    Witam, wiem, czytałem że ten wątek nie powinien być już maglowany. Jednak mam pytanie, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi a jest dla mnie ważne. Mam TS-220 RAID1, kopie zapasowe ważnych danych codziennie robione za pomocą aplikacji Hybbrid Backup Sync a następnie kopiowane tą samą aplikacją...
  4. S

    Pomoc NAS 4 zatokowy - kilka pul

    teraz rozumiem... tak, system chodzi już kilka ładnych lat. Dyski są z serii WD40EFRX-68WT0N082 (pewnie to można sprawdzić dokładnie) a model TS453B vs TS253D, co byś powiedział? Pamiętajmy, że mam TS220 jako magazyn więc może warto mieć szybszą jednostkę? Używane mam HDD, SSD mam nówkę :)
  5. S

    Pomoc QPhoto - albumy

    Witam, posiadam TS-220 - bardzo słaba maszyna, wiem. Mam wiele zdjęć w Folderze multimediów (folder wskazany w Zarządzaniu multimediami) - zaznaczona zawartość Zdjęcie oraz Wideo Mam uruchomiony Serwer multimediów DLNA (konto admin lub gość - bez różnicy) Mam utworzone w PhotoStation albumy...
  6. S

    Pomoc NAS 4 zatokowy - kilka pul

    zgadza się ;) nie bardzo wiem czego użyć aby właściwie komentować. Użyłem cytatu ale chyba nie o to chodziło :) nadal nie rozumiem LEGACY ;( Mam TS220 co jest bardzo słabą maszyną. Do tej pory uzbierałem tam dosyć pokaźną liczbę zdjęć i dokumentów. Mam 2x4TB RAID1. Zastanawiam się nad zmianą...
  7. S

    Pomoc NAS 4 zatokowy - kilka pul

    tak - zakładając że to będą to dyski świeżo co zainicjowane - LEGACY nie wchodzi w rachubę. każdy inny dowolny typ: single , RAID 0 , RAID 1.
  8. S

    Pomoc NAS 4 zatokowy - kilka pul

    Witam, w tej chwili mam TS220 z dwoma dyskami. Zamierzam zmienić na coś lepszego i mam pytanie techniczne. 1) Czy gdybym kupił NAS z serii 4xx to czy mogę go uruchomić z dwoma dyskami RAID1, tymi co mam teraz? (oczywiście wcześniej zgram z nich dane i system w nowym NASie zainicjuje) 2) Czy...
  9. S

    Pomoc TS-220 upgrade

    dzięki za informacje.
  10. S

    Pomoc TS-220 upgrade

    Zalogowałem się do systemu poprzez putty, czy ta rozbieżność pomiędzy TS-220 a TS-219 ma jakieś znaczenie?
  11. S

    Pomoc TS-220 upgrade

    Witam, proszę o opinie i podpowiedź: czy jest możliwa modernizacja - ulepszenie sprzętu jakim jest QNAP TS-220? I nie chodzi mi o większej pojemności dyski ale może o wymianę procesora czy dołożenie pamięci. Czy da się i czy się opłaca? Proszę o wskazówki Dziękuję
  12. S

    Pomoc Problem z podłączeniem do phpMyAdmin przez MySQL Workbench

    Witam, jestem tu nowy. Proszę o wsparcie dotyczące dostępu do bazy danych phpMyAdmin. Mam ją zainstalowaną na QNAP TS-220 w wersji Q4.0.10.20 Moje pytanie brzmi: dlaczego mogę podpiąć się bez żadnych problemów do tego nasa, do tej bazy z zewnątrz podając adres IP oraz usera i hasło poprzez...