Recent Content by softart

  1. softart

    Czy warto? 253A-8G wymiana na 253Be-8G/453Be-8G

    Mam możliwość, sprzedania 253A-8G i zakupu z dopłatą 253Be, pytanie do bardziej zawansowanych pasjonatów/użytkowników QNAP'a czy warto ? Zastawiam się czy nie dorzucić i "posiąść" 453Be ? W chwili obecnej mam 4TB+1TB w 253A oczywiście bez raid/u :) (ważne dane kopia na zewnętrznym dysku poprzez...
  2. softart

    Pomoc Wybudzanie QNAP TS-253A

    Mój cron wygląda tak [~] # crontab -l # m h dom m dow cmd 0 2 * * * /sbin/qfstrim 0 4 * * * /sbin/hwclock -s 0 3 * * * /sbin/vs_refresh 0 3 * * * /sbin/clean_reset_pwd 0-59/15 * * * * /etc/init.d/nss2_dusg.sh 30 7 * * * /sbin/clean_upload_file 0-59/10 * * * * /etc/init.d/storage_usage.sh 30 3 *...
  3. softart

    Pomoc Wybudzanie QNAP TS-253A

    Dzień dobry, Od niedawna jestem posiadaczem TS-253A, wszystko po konfigurowane ale mam nieustający problem z usypianiem dysku, urządzenie bardzo często wybudza się mimo że żadne z urządzeń w prost nie zostało wykorzystane w celu dostępu do magazynu sieciowego. Zainstalowałem oczywiście...
  4. softart

    WD Blue 10ezex

    No i dlatego pytam, ponieważ mamy 2 sprzeczne informacje. Dostałem takiego w prezencie i szkoda żeby leżał :) ogólnie teamat RAID raczej w TS-112 nie istnieje więc nie wiem jak to się ma do 2 wpisu :?
  5. softart

    WD Blue 10ezex

    Czy ktoś używa i ma jakieś doświadczenia, bo planuję do ts112
  6. softart

    Pomoc Nieaktywny RAID 5 i niezainicjowany dysk nr 1

    Mariusz ciężko mi powiedzieć bo robie wszystko zdalnie ale chyba będzie trzeba odzyskać dane tak jak mówisz i sprawdzić qnapa. Wielkie dzięki za pomoc i rady :D
  7. softart

    Pomoc Nieaktywny RAID 5 i niezainicjowany dysk nr 1

    ekran logowania reszta po zalogowaniu tez nie lepsza.
  8. softart

    Pomoc Nieaktywny RAID 5 i niezainicjowany dysk nr 1

    mdadm --detail /dev/md0 mdadm: md device /dev/md0 does not appear to be active.
  9. softart

    Pomoc Nieaktywny RAID 5 i niezainicjowany dysk nr 1

    cat /proc/mdstat Personalities : [linear] [raid0] [raid1] [raid10] [raid6] [raid5] [raid4] md13 : active raid1 sdc4[0] sda4[3] sdd4[2] sdb4[1] 458880 blocks [4/4] [UUUU] bitmap: 0/57 pages [0KB], 4KB chunk md9 : active raid1 sdc1[0] sdd1[2] sdb1[1] 530048 blocks [4/3] [UUU_] bitmap: 32/65 pages...
  10. softart

    ello

    oj tam oj tam :)
  11. softart

    ello

    Jako, że trza to przedstawiam się.
  12. softart

    Pomoc Skaner HP 1315

    ruszylo na sane twain pod windows :D ino qnapa musiałem najpierw restart-nąć :)
  13. softart

    Pomoc Skaner HP 1315

    cos mi nie wychodzi konfiguracja :/ tego webowego
  14. softart

    Pomoc Skaner HP 1315

    skanowac z konsoli idzie :P zdalnie z pc nie moge sie dogadac z qnapem
  15. softart

    Pomoc Skaner HP 1315

    kaktus jesteś wielki :) po dolozeniu hplip cuda sane-find-scanner widzi hp, scanimage -L widzi tyż tylko qwa sane pod Windowsa mówi spadaj :(