Recent Content by sq1hma

  1. S

    Pomoc Cykliczne kopiowanie plików z serwera LINUX CentOS 7 do NAS

    Jakoś nie widzę możliwości zrobienia kopi poprzez rsync z jakiegoś serwera linux do NAS QNAP. Próbowałem HYBRYD BACKUP SYNC i nie widzę takiej opcji aby z zewnątrz skopiować w jedną stronę do NASa
  2. S

    Pomoc Cykliczne kopiowanie plików z serwera LINUX CentOS 7 do NAS

    Powiem szczerze że nie przyszło mi to do głowy aby w ten sposób to ogarnąć. Będę próbował.
  3. S

    Pomoc Cykliczne kopiowanie plików z serwera LINUX CentOS 7 do NAS

    Adresacja sieci jest różna, ale urządzenia siebie "widzą" poprzez routing statyczny
  4. S

    Pomoc Cykliczne kopiowanie plików z serwera LINUX CentOS 7 do NAS

    Może ktoś doradzić jak możliwie bezpiecznie kopiować pliki z serwera LINUX CentOS 7 do NASa w celu przesłania codziennie ok 1G danych. Chciałem RSYNC ale jakoś nie jest to podobno bezpieczne rozwiązanie uruchamiać taką usługę. Pozdrawiam Michał Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.2 Build...
  5. S

    Pomoc Virtualization Station + iSCSI

    A jaki system chcesz na tym virtualizować ? Jaki masz NAS ?
  6. S

    Pomoc Ma ktos produkcyjnie uruchomiony jakiś system OP. na virtualization station?

    Tu nie chodzi o partycje, rodzaj RAID itp. jest coś w ws2012r2 z którym sobie virtualizacja qnap, nie radzi, podobnie iSCSI podłączane do fizycznego serwera tez nie działa ! Straciłem czas i trochę nerwów z dystrybutorem i tyle.
  7. S

    Pomoc Ma ktos produkcyjnie uruchomiony jakiś system OP. na virtualization station?

    TeS453 Pro, ma ten sam problem z ws2012r2, chyba ze nie zainstalujesz roli AD bo wtedy działa przyzwoicie. Osiągi są tragicznie jak zapełni sie bufor RAM!
  8. S

    Przy piwie Qnap i Hyper-v po iSCSI

    Kaktus dał nam po piwku, chyba na zgodę :-) Codo konfiguracji i środowiska to nic szczególnego zupełnie nic, standard instalacja na świeżo z rolami AD i DC nic praktycznie więcej tak jak wizard podpowiada, co do QNAP to to samo inaczej i prościej się nie da, urządzenia spięte tylko kabelkiem...
  9. S

    Przy piwie Qnap i Hyper-v po iSCSI

    Ja powiem tyle, że zmęczyło mnie już testowanie, nie wcisnę już raczej tego rozwiązania nikomu bo niepotrzebnie zmieniam potem cały pomysł i muszę się tłumaczyć, dobrze że ludzie nie są kumaci bo bym wyszedł na .........? Jakoś muszę to sprzedać i tyle, może ktoś to poprawi lub sprawdzi i będzie...
  10. S

    Przy piwie Qnap i Hyper-v po iSCSI

    Mariusz, temat jest potwierdzony w EPA i nie tylko u mnie to się dzieje, zaczęły im spływać rożne informacje że coś nie działa tak jak powinno właśnie z WS2012r2, nie wiedzą o co chodzi !!! Mariusz co tu weryfikować podłączenie jest banalne po iSCSI na pierwszy rzut próbowałem z szyfrowaniem...
  11. S

    Przy piwie Qnap i Hyper-v po iSCSI

    Ja mam inne zdanie u mnie proste podłączenie dysku iSCSi do WS2012r2 to jakaś kpina, to praktycznie nie działa nie wiem czy 1Mbit czy 2Mbit/s. QNAP nie działa z WS2012 R2 prawidłowo z usługami AD i DC lub coś tam jeszcze, nie nadaje się do poważniejszych rzeczy niż SMB dla muzyki i filmów !!
  12. S

    Pomoc QNAP jako stacja monitoringu na osobnym interfejsie - da się ??

    :-{} Jak ja tego nie mogłem zauważyć! A tak poza tematem, QNAP powinien podczas instalacji mieć wybór w dwóch opcji: 1 - konfiguracja jako storage ( tylko funkcje związane ze storage ) 2 - all in one Pozdrawiam tym razem mam TS-453 Pro i różnice czuć na kilometr co do wydajności ! A problem z...
  13. S

    Pomoc QNAP jako stacja monitoringu na osobnym interfejsie - da się ??

    Mam do was pytanie, czy ktoś próbował tak ustawić QNAP aby stacja monitoringu była dostępna tylko z jednego interfejsu ? Zależy mi na rozdzieleniu dostępu do volumenów na interfejsie 1 a na 4 tylko do kamer w innej klasie adresowej ? Jest to do ogarnięcia ?
  14. S

    Pomoc QNAP jako zapasowy kontroler domeny dla WS2012r2

    Nie działa jako dodatkowy kontroler domeny, może tylko korzystać z bazy użytkowników i się zalogować do domeny. No chyba że ktoś coś wyczarował, ale wątpię.
  15. S

    Pomoc QNAP jako zapasowy kontroler domeny dla WS2012r2

    Witam ! Lada dzień stanę przed rozwiązaniem do którego nie mam pewności, chodzi o wykorzystanie serwera QNAP jako zapasowy kontroler domeny i active directory, będą robione replikacje katalogów głównego serwera w odpowiednie miejsce na zasobach QNAP. Z założenia jak gdzieś jest kontroler...