Recent Content by sylwek

  1. sylwek

    Pomoc NAS registration DNS failed - codzienne ostrzeżenie

    Mam dokładnie to samo u siebie... Może jak kolejny zapyta to coś się w temacie pojawi? Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4.0537 Build 20180331 Model serwera: QNAP TVS-1271U-RP
  2. sylwek

    Zakup QNAP-a do niewielkiej firmy, ale z kilkoma potrzebami; przymiarki do TVS-871U-RP-4G

    mam nadzieję, że się nie zawiodę :D a Ty masz również niezłe sprzęciki: [TS-253A 2x1TB 4GB RAM] [TVS-471-i3 4x3TB 16GB RAM] ten drugi, to prawie to samo co ja będę miał, jedynie inna obudowa i mniej zatok
  3. sylwek

    Zakup QNAP-a do niewielkiej firmy, ale z kilkoma potrzebami; przymiarki do TVS-871U-RP-4G

    Niestety nie wiem czy gniazda mSata do cache SSD występują jako kolejne sloty sata, ale zmobilizowałeś mnie aby temat jeszcze raz dokładniej sprawdzić. W artykule po linkiem: QNAP TVS-871U-RP-i3-4G NAS Server Review widać, że na płycie głównej faktycznie są 2 gołe porty mSata (i 4 gniazda RAM)...
  4. sylwek

    RAMa supersoniczna - PC3L-14900 - DDR3L SODIMM 8GB Micron

    No to niestety nie uda się nam pohandlować, koniecznie muszę mieć fakturę. Dzięki za info.
  5. sylwek

    RAMa supersoniczna - PC3L-14900 - DDR3L SODIMM 8GB Micron

    A na te pamięci byłaby faktura i jakaś gwarancja? Prawdopodobnie będę potrzebował 2 szt. 8GB, tak aby dołożyć do wbudowanych 2 szt 2GB w serwerze TVS-871U-RP i3. Łącznie chcę mieć obecnie 20GB RAM.
  6. sylwek

    Zakup QNAP-a do niewielkiej firmy, ale z kilkoma potrzebami; przymiarki do TVS-871U-RP-4G

    Odnośnie procesora, to raczej zostanę obecnie na i3, faktycznie potrzebuję wirtualizować 1 serwer, 2 pozostałe są trochę na dokładkę, a dopłata do i5 jednak trochę wynosi. A jak kiedyś braknie mocy to wymienię na i7 ;) Noo, super podpowiedź: jeden większy dysk na monitoring - tak proste, a...
  7. sylwek

    Zakup QNAP-a do niewielkiej firmy, ale z kilkoma potrzebami; przymiarki do TVS-871U-RP-4G

    Pięknie dziękuję za tak szybką odpowiedź, proszę o kolejne... ;) Przy moich założeniach już nie mam miejsca na osobny SSD do VM. Tak jak pisałem VM mogę postawić na QNAP-ie jedynie w sytuacji awarii sprzętowej osobnego serwera (mam na nim co prawda 2 x RAID-5 po 3 dyski: SAS 15k i SATA 7,2k)...
  8. sylwek

    Zakup QNAP-a do niewielkiej firmy, ale z kilkoma potrzebami; przymiarki do TVS-871U-RP-4G

    Witam Przymierzam się do zakupu NAS-a do niewielkiej firmy (kilkanaście osób), ale z kilkoma różnymi potrzebami: - przechowywanie, archiwizowanie i udostępnianie danych lokalnie i w internecie, załóżmy że do około 10TB - wykonywanie kopii zapasowych z podstawowego serwera w firmie (2-3...
  9. sylwek

    Cześć

    Witam i pozdrawiam wszystkich.