Recent Content by Tom

  1. Tom

    Pomoc HD_station 3.1.0 instalation failed. Data file error. TS-251 Proszę o pomoc

    Po nie wiem którym restarcie poszlo :) co było przyczyną - nie wiem czy problem był w systemi, czy w pliku instalacyjnym ? w każdym razie - zainstalowało się (teraz jadę do domu zobaczyć czy dziala, bo instalowałem zdalnie w nocy) dziękuję za pomoc pozdrawiam Tomek
  2. Tom

    Pomoc HD_station 3.1.0 instalation failed. Data file error. TS-251 Proszę o pomoc

    Szanowni klubowicze jestem szczęśliwym posiadaczem nowego Qnap TS-251. Dzięku uprzejmości i fachowości administratora miałem przez 3 tygodnie Kodi. No i dziś się skończyło próbuje zrobić update i nic HD_station 3.1.0 instalation failed. Data file error. I tak w kólko Ja mu GetStarted on sobie...
  3. Tom

    Pomoc Nie dziala HD Station - Proszę o pomoc

    Wilkie dzięki - wygląda na to, że Kodi już działa - ADMINOWI za ciężką pracę zdlaną niech będą dzięki ! :) Szanowni Klubowicze I znowy to samo dziś Qnap poinformowal mnie o istniejącej aktualizacji HybridDesk Station. Zacząłem - i niestety FAILED - i tak już z tysiąc razy. Klikam get started ...
  4. Tom

    Pomoc Dostęp do Qnap z Macos X z poziomu findera

    mam wszystko, TeamViewer też :-) Szanowni Klubowicze :-) dzięki za pomoc - po 2 godzinach trochę małpiego klikania nagle mogę zamontować dysk przez afp i smb kilka razy zmieniałem IP na static - niestety bez rezultatu. przekierowywałem porty również kilkukrotnie. Nie wiem dlaczego, bo wygląda na...
  5. Tom

    Pomoc Dostęp do Qnap z Macos X z poziomu findera

    :-) dlatego kupiłem Qnap - S była OK ale extremelly SLOW :-) ale za to Qnap wymyka się moim możliwością ustawiania np. Teraz w Qfinder NAS jest, ale kiedy klikam na niego nie ładuje się i tak w kółko jeżeli zrobię to po bożemu, to działa (dynamic IP, qnapcloud) ale ja MUSZĘ mieć dostęp do...
  6. Tom

    Pomoc Dostęp do Qnap z Macos X z poziomu findera

    rozumiem ale S w tym samym środowisku i routerze miala 192.168.0.10 jako static IP i bylo OK Tom
  7. Tom

    Pomoc Dostęp do Qnap z Macos X z poziomu findera

    Dzięki ogromne tedy piszę: zielony jestem :) jeżeli chodzi o static IP, to ten dynamic, który mam w sieci wewnętrznej (nadany od początku przez router 192.168.0.33 po prostu wpisuję jako static) dopisuję oczywiście maskę podsieci 255.255.255.0 i gareway 192.168.0.1 (bo tak ma router) i niestety...
  8. Tom

    Pomoc Dostęp do Qnap z Macos X z poziomu findera

    ha ! łatwo powiedzieć niestety jestem zielony z tymi wszystkimi rzeczami - dla mnie wszystko powinno dzialac tak, jak mac probowalem ustawic staly IP - za kazdym razem tracę kontakt z Qnap którą aplikację mam wyłączyć przed zmianą IP (przy każdej zmianie IP Qnap się i tak restartuje - i wtedy...
  9. Tom

    Pomoc Dostęp do Qnap z Macos X z poziomu findera

    :) piękny rysunek np. Ja jestem w dajmy na to Sztokholmie qnap jest w Krakowie ot i cala historia probuje udstawic static IP - S miala w mojej sieci static IP - QNAP za cholerę nie chce przyjjąć static IP tomek
  10. Tom

    Pomoc Dostęp do Qnap z Macos X z poziomu findera

    Dzięki za porady robiłem to wszystko, ale jek pisalem bez rezultatu mowie o dostępie z zewnątrz czyli nie w sieci lokalnej - choc i tu zdarza sie cos dziwnego - i afp i smb po prostu znikają ale glownie rozchodzi mi sie o dostęp z zewnątrz tom probuje wszystkiego afp, smb, ftp bonjour jest...
  11. Tom

    Pomoc Dostęp do Qnap z Macos X z poziomu findera

    nie - S zostalo już odpięte - na jej miejscu jest qnap nowy i skonfigurowany Tom
  12. Tom

    Pomoc Dostęp do Qnap z Macos X z poziomu findera

    Mam S. Za pomocą finder mogę połaczyć się NAS używając protokołów afp, smb, http itd podaje tylko IP, ktore mam na NAS i już - na pulpicie maca pojawia mi sie dysk NAS ktory moge sobie pzeglądac dokladnie tak, jak dysk USB w/w protokoly są uruchomione w Qnap - ale niestety nie udaje mi...
  13. Tom

    Pomoc Dostęp do Qnap z Macos X z poziomu findera

    Proszę o pomoc przez stronę www i serwis qnapa jest OK ale jak połączyć się używając findera, aby zamontować dysk qnapa z zewątrz? pozdrawiam Tomek
  14. Tom

    Pomoc Nie dziala HD Station - Proszę o pomoc

    wyslalem jeszcze jedno na dzis - czy moge uaktualniec HDStation czy nie ?
  15. Tom

    Pomoc Nie dziala HD Station - Proszę o pomoc

    OK - gdzie znalezc Private Massage do Ciebie? i nawet nie wiesz jak jestem Ci wdzieczny czyli jestem Ci wdzieczny jak nie wiem co :) ja tez sie teraz letko upije ustawiem teraz ten Kodi