Recent Content by tomasz84

  1. T

    Pomoc FTP dostęp z poza sieci lokalnej

    Kolego proszę Cię o pomoc jeszcze raz. Konsultant poinformował mnie że z ich strony wszystko jest w porządku i co więcej powiedział że powinienem poduczyć się ftp bo robię kardynalny błąd bo z takimi ustawieniami nigdy to nie będzie działało że powinno być coś jeszcze, a on nie jest od tego...
  2. T

    Pomoc FTP dostęp z poza sieci lokalnej

    Tak, mam adres publiczny... Jak napisałem wyżej bezproblemowo łączę się z QTS na qnap z sieci innych niż lokalne wpisując w przeglądarkę adres IP z dodatkiem numeru portu w moim przypadku 8888. Co więcej mam zainstalowane aplikacje mobilne qnap które łączą się np w celu synchronizacji zdjęć z...
  3. T

    Pomoc FTP dostęp z poza sieci lokalnej

    Wyprowadź mnie z błędu jeśli się mylę... 1) ftp odpowiada po sieci lokalnej , więc ustawienia folderów udostępnionych i prawa użytkownika są nadane prawidłowo 2) ftp nie działa z sieci zewnętrznej pomimo prawidłowych ustawień jak widziałeś na routerze i qnap 3) na stronie www.yougetsignal.com...
  4. T

    Pomoc FTP dostęp z poza sieci lokalnej

    Ustawienia dokonuję na internecie od dostawcy kablówki, ale sprawdzeń czy mogę się połączyć "z zewnątrz" robię już na udostępnionym internecie z komórki. W sieci lokalnej jak pisałem wyżej ftp widzi pliki , zarówno przez przeglądarkę jak i przez TotalComandera
  5. T

    Pomoc FTP dostęp z poza sieci lokalnej

    Poniżej zamieszczam zrzuty ekranowe ustawień jakie mam teraz na routerze i na qnap Czy coś oprócz tego powinienem zmienić , proszę się nie irytować za brak mojej być może elementarnej wiedzy, ale to jest miejsce w którym dzięki waszej uprzejmości mogę rozwiązać problem. Dziękuję
  6. T

    Pomoc FTP dostęp z poza sieci lokalnej

    Usługa PLEX i Zarządzanie QTS działają bez problemu w wewnątrz i na zewnątrz sieci. Przez stronę którą mi podałeś sprawdziłem port 21, pokazuję indormację że jest zamknięty mimo że jak zauważyłeś pewnie na zrzucie w pierwszych wiadomościach w tym wątku zrobiłem przekierowanie na port 21. Co...
  7. T

    Pomoc FTP dostęp z poza sieci lokalnej

    Wiesz co sam już nie wiem, adres statyczny mam ustawiony, przekierowanie portów jak widać na zrzutach powyżej również, usługa ftp załączona na qnap. Nie mam pojęcia co mogę zrobić. Bez problemu łączę się z serwerem z zewnątrz po wpisaniu zewn. IP i dodaniu portu 8888. A tu po w pisaniu zewn...
  8. T

    Pomoc FTP dostęp z poza sieci lokalnej

    No ok ja zrobiłem to wszystko z tego poradnika zrobiłem oprócz z konfigurowania DNS
  9. T

    Pomoc FTP dostęp z poza sieci lokalnej

    Nie ma żadnej blokady sprawdzałem na dwóch kompach. Może powinienem coś na routerze ustawić sam już nie wiem może jakieś dns w qnap
  10. T

    Pomoc FTP dostęp z poza sieci lokalnej

    Witam W opcjach zaawansowanych zaznaczyłem opcję odpowiadania zewnętrznym adresem ip wpisałem go w postaci samego adresu IP bez portu, zarówno total comander jak i zwykłe wpisanie w polu paska przeglądarki nie dało rezultatu, chyba że źle wpisuję bo robię to tak: ftp://adres_ip:21
  11. T

    Pomoc FTP dostęp z poza sieci lokalnej

    Witam i na początku przepraszam za amatorstwo z mojej strony... Sprawa wygląda następująco. Potrzebuję utworzyć folder wymiany za pomocą usługi ftp tak żeby można było łączyć się z serwer i usługą ftp z poza sieci lokalnej. Na routerze ustawiłem przekierowanie portów tak jak przedstawia...
  12. T

    Wiedza myQNAPcloud - czyli QNAP w internecie... (przekierowanie portów)

    Dziękuję wszystkim za poświęcony czas i pomoc. Pozdrawiam
  13. T

    Wiedza myQNAPcloud - czyli QNAP w internecie... (przekierowanie portów)

    Baran ze mnie :Dfaktycznie próbowałem się połączyć na wewnętrzne ip... dziękuję działa Przepraszam za pewnie głupie pytanie Tak jak wpisałem wyżej pliki na serwerze będę współdzielił z kolega w większości filmy i w związku z tym? Czy na prędkość przesyłania plików na serwer i z serwera ma...
  14. T

    Wiedza myQNAPcloud - czyli QNAP w internecie... (przekierowanie portów)

    Przepraszam może nie wyraziłem się jasno. Napisałem wyżej że po zmianie portu na 8888 w sieci lokalnej łączy się ok a zewnątrz nie. Pisząc zewnątrz miałem na myśli to że, rozłączyłem wifi. Na telefonie udostępniłem sieć i do niej się zalogowałem. Dopiero z tej sieci udostępnionej przez telefon...
  15. T

    Wiedza myQNAPcloud - czyli QNAP w internecie... (przekierowanie portów)

    Tak poniżej okno Może coś z tym zakresem pod sieci bo nie wiem jaki wpisać , jest od 24-32. Przy TCP musi być coś wpisane przepraszam za ortografię