Recent Content by tomoam2

  1. tomoam2

    NAS do szafy Rack

    Nie kupuj dysków RED czy RED PRO, szkoda pieniędzy i nerwów, zobacz sobie na WD Ultrastar (lepsza jakość i często niższa cena)...
  2. tomoam2

    Pomoc Dostęp do Nas z sieci lokalnej

    Po pierwsze wstawiasz router, w którym ustawiasz MAC taki jak jest wpisany u dostawcy neta... czyli masz już swoją podsieć. Po drugie w swojej posieci ustalasz sobie adresy IP urządzeń, serwer qnap na stałym adresie IP. Po trzecie jeżeli potrzebujesz dostęp z zewnątrz to na poziomie routera...
  3. tomoam2

    Pomoc Czy można przenieść dyski pomiędzy QNAPami?

    Witaj Zgodnie z informacją na stronie Qnapa: Compatibility for NAS Migration - QNAP ... nie ma możliwości migracji dysków pomiędzy TS-453 Pro a TS-412U. Musisz poszukać używanego lub nowego Qnapa działającego na procesorze Intela. (można sprawdzić czy 453 Pro odpali na innych kościach...
  4. tomoam2

    TS-230 vs TS-251 do zastosowań domowych

    Nie wiem czy pytanie było o używanego Qnapa 251, ale podobno mogą mieć problem z procesorami: Fixing QNAP TS-251 (Won't Boot) - Wiki - wiki.jmehan.com Ostatnio uruchamiałem model 231K i działa przyzwoicie. Jak obawiasz się uszkodzenia wlutowanej pamięci to droższy 231P3, jak nie potrzebujesz...
  5. tomoam2

    Pomoc Predkosc sieci i HS-453DX

    U mnie był podobny problem z routerem Netgear i ZTE: Qnap nie pobierał adresu przez DHCP albo nie dało się połączyć przez IP/domenę, też prędkość pokazywało jedynie 100mbps, sprawdzałem kable, porty, aż wymieniłem routery i wszystko śmiga. Wyjątkowo uparty był Netgear, bo Qnapa można było...
  6. tomoam2

    Pomoc Zdalny dostęp do wsółdzielonych folderów, jako dysk sieciowy

    Aplikacji RaiDrive nie testowałem i nie znam... ale może lepszym rozwiązaniem będzie ustanowienie połączeń zdalnych przez tunel VPN? (jeżeli masz stały zewnętrzny adres IP) Na serwerze QNAP ustaw serwer VPN (np. PPTP) + utwórz użytkowników z uprawnionych do logowania do VPN + na routerze...
  7. tomoam2

    używany QNAP TS-453A 4G + szafa RACK

    Zastanawiam się nad ceną 2200zł za serwer i szafę.
  8. tomoam2

    używany QNAP TS-453A 4G + szafa RACK

    Witam, Mam do sprzedania używany serwer QNAP TS-453A w wersji 4GB pamięci. Specyfikacja producenta: TS-453A - Specyfikacja sprzętowa - QNAP Zdjęcia: sprzedam QNAP TS-453A – Dysk Google Cena serwera do uzgodnienia. Sprzedaję ponieważ kupiłem większy serwer. Dodatkowo, mam do sprzedania...