Recent Content by Voodoo4

  1. Voodoo4

    Pomoc TS-419P z wgranym softem TS-419U po 12 latach jak to zmienić ?

    Witam serdecznie, Posiadam QNAP TS419P na którego wgrałem przez przypadek soft z TS419U było to dawno temu (około12lat) i zanim się zorientowałem to już byłem kilka lat dalej i nie miałem czasu na przenoszenie danych i eksperymentowanie ze zmianą softu, problem jaki sie pojawiał z tego tytułu to...
  2. Voodoo4

    Zasilacz 12V 10A 4PIN do serwera QNAP lub porady naprawy ?

    Witam Szukam zasilacza jak w temacie macie coś sprawdzonego bo ceny nowego to 360zł brutto ! A to troche sporo jak za zasilacz. Poprzedni działał jakieś 8 lat az do dziś po zaniku zasilania już sie nie podniósł a szkoda :-( Cos polecacie w temacie, moze jakiś zamiennik ?
  3. Voodoo4

    Pomoc Udostępnianie wybranych folderów po FTP dla Usera.

    A masz jakiś inny sposób bez przenoszenia całego folderu ? Z tego co wiem to da się to zrobić, aby na FTP był ten folder widoczny, tylko raczej nie z poziomy menu QNAPa tylko trzeba w plikach SMB pogrzebać. Pozdrawiam.
  4. Voodoo4

    Pomoc Udostępnianie wybranych folderów po FTP dla Usera.

    Ok Zrób tak masz tam folder Download który jest Denny powiedzmy ze w nim masz folder FILMY który chcesz udostępnić jednemu z userów po FTP tylko RO. I u mnie się tak nie da. Folder dopiero pojawia sie jak udostępnię cały Download, ale ja chcę mu tylko jeden folder udostępnić nie wszystko ...
  5. Voodoo4

    Pomoc Udostępnianie wybranych folderów po FTP dla Usera.

    Witam QNAP Tworzę użytkownika np. XYZ nadaje mu hasło itd.... Po zalogowaniu po FTP widzi swój folder domowy i folder Public. Chcę temu użytkownikowi dodać dostęp RO do jednego z pod folderów który już istnieje, postępując wg. tuto-riala tworzę w dziale foldery współdzielone nowy (wirtualny)...
  6. Voodoo4

    Pomoc QNAP TS-419P II Instalacja linuxa + TS3 + kilka pytań.

    Dziękuje za szybką i wyczerpującą odpowiedź.
  7. Voodoo4

    Pomoc QNAP TS-419P II Instalacja linuxa + TS3 + kilka pytań.

    Witam Widzę że forum się rozrosło po 6 latach bo na początku to prawie nic tutaj nie było ;-) Pytań mam kilka odnośnie mojego QNAPa do którego oprócz udostępniania plików chciałem dodać kilka ulepszeń. Chciałem zainstalować serwer Team Speek ale dla procesorów ARM niestety nie ma paczki, czy...
  8. Voodoo4

    TFTP i instalacja systemu

    Witam Czy komuś udało się odpalić na serwerze tftp w qnape możliwość instalacji systemu operacyjnego na kompie ??? Chodzi mi aby na kompie po zalogowaniu się do TFTP pojawiło się menu z możliwością wyboru systemu do zainstalowania ! Oczytałem się na ten temat i testowałem ale niestety pod...
  9. Voodoo4

    Udostepnienie folderu innemu userowi.

    Witam Na qnapie mam kilku userow i userowi 1 potrzebuje udostępnić folder usera 2 tak aby ten folder pojawił się na liście folderów usera 1 wraz z podfolderami i plikami z atrybutem tylko do odczytu, jak to można zrobić z poziomu panelu admin qnapa ? Wiem ze pod linuxem da się tak robić bez...
  10. Voodoo4

    Jaka kamera do Qnap'a

    ta kamera jest dość droga coś tanszego polecacie z wizją w nocy ? I takie samo mam pytanie na co zwracać uwagę przy wyborze aby kamera współpracowała z QNAPem ?
  11. Voodoo4

    Po załączeniu serwera swieci dioda LAN na powmarańczowo ???

    Re: Po załączeniu serwera swieci dioda LAN na powmarańczowo Danych nie było na dysku tak że nic nie straciłem.
  12. Voodoo4

    Po załączeniu serwera swieci dioda LAN na powmarańczowo ???

    Świeci tylko dioda LAN stałym światlem i serwer nie odpowiada na przyciski NIC, Dopiero odpięcie sprzetu od zasilania i wyjecie baterii pomoglo ale nie zawsze i nie od razu, po którymś razie załapało, a czasami ladowal sie i nic LAN nie odpowiadało dopiero po kilku załączeniach i resetach biosu...
  13. Voodoo4

    Po załączeniu serwera swieci dioda LAN na powmarańczowo ???

    Witam Dysk pracował OK ale po dołożeniu 2giego dysku i próbie odpalenia go w trybie RAID 1 został wyłączony z prądu i aktualnie po odpaleniu go świeci się dioda LAN na pomarańczowo wentylator nie pracuje i tyle !!! POMOCY !! O CO CHODZI ? Wersja to TS-212
  14. Voodoo4

    Migracja z Raid 1 do Raid 5 lub 6 ?

    Witam Posiadam aktualnie QNAP 419p+ i dwa dyski 2TB spięte w raid 1 i chciałbym kupic jeden dysk i przesiąść się na radi 5 albo od razu na raid 6 kupując dodatkowe 2 dyski i pewnie tak zrobie. Tylko mam pytanie czy da sie zrobić migracje bez utraty danych z dysków i bez ich kopiowania na inny...
  15. Voodoo4

    Windows Vista i 7 nie widać serwera w otoczunie sieciowym ??

    Witam Jak w temacie pod tymi systemami jest problem z pojawianiem sie serwera NAS pod XP wszystko smiga idealnie wchodze w otoczenie sieciowe i pojawia sie serwerek i mozna przegladać zawartość z posiomu explorera windows. Pod Vista i 7 czasami sie pojawia a czasami nie. Pod 7ka daje...