Recent Content by waldziu

  1. W

    Spotlight na Qnap'ie

    Witam, mam pytanie, czy udalo sie komus z was uruchomic index Spotlight na QNAP'ie? Próbowalem narzedze mdutil na Terminalu i wygladalo to tak: mdutil -i on /Volumes/QMultimedia Odpowiedz byla najpierw obiecujaca: /Volumes/Qmultimedia index enabled. Lecz niestety nic nie indexuje, an nie...
  2. W

    [PROBLEM] Wydajność TS-509 jako serwera plikowego

    Obawiam sie, ze nic innego mi nie pozostalo, niz kupic nowe dyski seagate'a. Wiaze sie to z nastepnym wydatkiem w okolicy 600 Euro. Szczerze mówiac nie wchodzi mi to do glowy, jak w dzisiejczych czasach nowoczesny dysk moze byc 3 RAZY wolniejszy od innego. Troche mam peniawke, ze zmienie dyski a...
  3. W

    [PROBLEM] Wydajność TS-509 jako serwera plikowego

    Jak juz pisalem i innym poscie, mam problem z predkoscia TS-509 jako serwer plikowy (SMB). Osagam zaledwie 10 - 20 Mb/s. Przy tym wszystkie uslugi oprócz serwera iTunes sa wylaczone. QNAPa podlaczalem tez bezposrednio do kompa (XP oraz Mac OS 10.5.5) zeby wykluczyc problem z siecia lokalna, ale...
  4. W

    Jak oceniamy urzadzenia QNAP TS-509?

    POMOCY !!! Nareszcie doczekalem sie do tego cacka (TS-509) i chcialem zaglosowac w ankiecie, lecz niestety rozczarowanie jest ogromne. Chodzi o predkosc QNAPa, osiagam na SMB zaledwie 10-20 Mb/s. Uslugi powylaczane, jedynie SMB i iTunes Server. Aby w testach pominac siec domowa oraz switcha...
  5. W

    Jak oceniamy urzadzenia QNAP TS-509?

    Chetnie bym wzial udzial w tej ankiecie ale 509tki jeszcze nie ma w sprzedarzy, co tu mówic o doswiadczeniu. Ciekawe który szczesliwiec juz zaglosowal. Co do samych danych technicznych to niezle wyglada, pochwalam nareszcie mozliwosc zaprogramowania czasu tracy qnapa (schedule on/off). Mozna w...