Recent Content by wkwa

  1. W

    Pomoc Usunięty/uszkodzony dysk w RAID1 - odzyskanie zawartości z drugiego bez podmiany/wymiany uszkodzonego/wyjętego

    Ok udało się dostać do danych tego jednego dysk-> po włożeniu do drugiej zatoki innego , dowolnego . Czyli jednak ma to sens , dzięki za pomoc !
  2. W

    Pomoc Usunięty/uszkodzony dysk w RAID1 - odzyskanie zawartości z drugiego bez podmiany/wymiany uszkodzonego/wyjętego

    Czy możesz wskazać to co opisałeś powyżej , że jednak możliwe : Pozwoli - ale będzie marudził.
  3. W

    Pomoc Usunięty/uszkodzony dysk w RAID1 - odzyskanie zawartości z drugiego bez podmiany/wymiany uszkodzonego/wyjętego

    Dzięki , chyba najważniejsze z tego doświadczenia to Wasze słowa Dlatego ciągle powtarzamy : RAID to nie backup !!! Próbowałem dostać się do danych pozostawionego dysku w różny sposób i nie udało mi się , całe szczęście że to w zasadzie eksperyment , który miał mnie utwierdzić , że...
  4. W

    Pomoc Usunięty/uszkodzony dysk w RAID1 - odzyskanie zawartości z drugiego bez podmiany/wymiany uszkodzonego/wyjętego

    I tak zrobiłem , ale podłączenie dysku ( tego dobrego z RAID1) i próba dobrania się do jego danych w każdym przypadku kończy się negatywnie . Musze założyć Pule i Wolumin a to wiąże się ze skasowaniem wszystkich danych . Myślałem jak widać źle, że RAID1 przy padnięciu jednego dysku pozwoli...
  5. W

    Pomoc Usunięty/uszkodzony dysk w RAID1 - odzyskanie zawartości z drugiego bez podmiany/wymiany uszkodzonego/wyjętego

    Dzięki !@ Próbuje wszystkiego z tym poprawnym ale jak na razie bez skutku : - restart z włożonym (dobrym ) dyskiem i szukanie danych - restart bez tego dysku + włożenie go na gorąco Nie dostaje do danych dysku . Możliwe że rozwiązaniem jest szukanie danych na nim ale np. w Windows , frapuje...
  6. W

    Pomoc Usunięty/uszkodzony dysk w RAID1 - odzyskanie zawartości z drugiego bez podmiany/wymiany uszkodzonego/wyjętego

    Mam TS-264 i dwa dyski na woluminie2 w RAID1 , a system na M2 . Czy jestem w stanie po np. wyłączeniu NAS-a i wyjęciu jednego z dysków w tym RAID1 dostać się do danych drugiego ? Czy jest sekwencja , jaka powinienem w NAS wykonać aby dostać się do tych danych ale jak w temacie tylko na jednym...