Recent Content by Wo1tylla

  1. Wo1tylla

    Pomoc Dobór UPS do Qnap TS-251

    Dzięki za wszelkie podpowiedzi. Nie wiem czemu, nie mam na to żadnego logicznego wytłumaczenia, ale skłaniam się właśnie w kierunku APC. Cenowo pasuje mi APC Power-Saving Back-UPS Pro 550, ale denerwuje mnie, że trzeba kupić dodatkowo porzejściówki, aby wpiąć normalne wtyczki. Ciekawszym wydaję...
  2. Wo1tylla

    Pomoc Dobór UPS do Qnap TS-251

    Masz może jakiś konkretny "lepszy" model na myśli ? Jeśli chodzi o kwotę to nie chciałbym przekroczyć 600 zł ( co pewnie i tak jest przesadą przy moich wymaganiach).
  3. Wo1tylla

    Pomoc Dobór UPS do Qnap TS-251

    Witam, Mam prośbę o pomoc w wyborze zasilacza UPS. Do urządzenia podłączone będą następujące urządzenia: Qnap TS-251, Router RT-AC87U oraz switch 8 portowy. Głównym celem zasilacza miałoby być bezpieczne zamknięcie Qnapa - niewielkie znaczenie ma długość pracy na podtrzymaniu. Co do samego UPS...
  4. Wo1tylla

    Pomoc Webdav - log

    Witam, Mam pytanie czy jest możliwość podejrzenia logów związanych z połączeniem przez webdav ? W logach systemu możemy podejrzeć połączenia przez http, ftp, itp - nie widzę jednak możliwości sprawdzenia połączenia przez webdav. Większość połączeń typu streaming video/audio odbywa się u mnie...
  5. Wo1tylla

    Pomoc QNAP TS-251 - pomoc w doborze switcha

    Myślę, że temat można zamknąć. Na koniec podzielę się moimi spostrzeżeniami. Dokonałem zakupu switcha (nie za bardzo skupiając się nad wyborem) - D-Link DGS-108. Samo dołożenie switcha w mojej ocenie nie za wiele zmieniło, ale konstrukcja sieci jest "poprawniejsza". W międzyczasie robiłem wiele...
  6. Wo1tylla

    Który model serwera QNAP wybrać?

    Możesz to zrobić przynajmniej na dwa sposoby: 1) korzystając qnapsync 2) Dodać sobie zasób w finder - używając polecenia połącz z serwerem (poprzednio łącząc się poprzez VPN)
  7. Wo1tylla

    Który model serwera QNAP wybrać?

    Jest to możliwe - pewnie jest na to kilka sposobów np. w preferencjach systemowych->użytkownicy->logowanie dodajesz do startu systemu.
  8. Wo1tylla

    Który model serwera QNAP wybrać?

    Nie próbowałem, ale jutro mogę spróbować - zakładam, że jest to możliwe po VPN.
  9. Wo1tylla

    Który model serwera QNAP wybrać?

    Szczerze - nie wszystko fajnie działa na safari - rozwiązaniem jest firefox
  10. Wo1tylla

    Który model serwera QNAP wybrać?

    W mojej ocenie wszystkie zaproponowane przez Ciebie urządzenia spełnią Twoje wymagania. Oczywiście delikatne różnice są. Ja znam dwie: 1) Ilość portów - w TS-251 ma 2x gigabit lan, natomiast TS-251C ma 1x gigabit lan. Jeżeli jesteś w stanie wykorzystać oba porty to może warto 2) Pamięć Ram -...
  11. Wo1tylla

    Pomoc QNAP TS-251 - pomoc w doborze switcha

    Czyli iść w stronę niezarządzalnego switcha… - ciekaw jestem czy to cokolwiek zmieni. W moim przypadku raczej 8 portów (na przyszłość).
  12. Wo1tylla

    Pomoc QNAP TS-251 - pomoc w doborze switcha

    Witam, Chciałbym prosić o pomoc w doborze switcha do mojej sieci domowej. W tej chwili sieć w domu wygląda następująco: Internet -> Router RT-AC68U -> do routera wpięte kablami: - Qnap dwoma kablami (1GbE) na qnapie ustawiony port trunking (balance-alb) - apple TV - TV Poprzez WIFI (5GHz...
  13. Wo1tylla

    Pomoc FILE STATION - dostęp po http - brak niektórych folderów

    Witam, U mnie dokładnie identyczne objawy…Odpowiadając na pytanie wyżej dostęp przez Sambe działa ok. Nie widać folderów tylko w file station. Jakieś pomysły ?
  14. Wo1tylla

    Pomoc Problem z FTP

    Niestety nie pomogło. To jest aplikacja XBMC.
  15. Wo1tylla

    Pomoc Problem z FTP

    Tak - zaznaczyłem i podałem swój adres zewnętrzny. Tak używam Temat odpada na Apple Tv nie jestem w stanie uruchomić połączenia VPN. Gdybym mógł uruchomić VPN prościej byłoby użyć SMB