Recent Content by ypl

  1. ypl

    Pomoc Logowanie do QNAP cgi-bin via VPN

    Dopiszę wyjaśnienie powyższej sytuacji, może ktoś w przyszłości skorzysta. Przetestowałem na szybszym łączu, w biurze mam około 150/150 i działa połączenie do qnapa szybko. Wniosek jest taki, że dostęp przez przeglądarkę przesyła duże ilości danych, na dużo wolniejszym łączu teamviewer działał...
  2. ypl

    Pomoc Logowanie do QNAP cgi-bin via VPN

    Żeby wyeliminować czynnik potencjalnych błędów w konfiguracji VPNa i zbyt wolne połączenie po VPN, to postawiłem teraz na chwilę TeamViewera na QNAPie i się bez problemu łączę po VPNie do QNAPa via teamviewer, działa szybko, tak samo jak bez VPNa w sieci lokalnej. A to jest w sumie gorzej w...
  3. ypl

    Pomoc Logowanie do QNAP cgi-bin via VPN

    Pojechałem do braciaka i wziąłem modem huawei z łączem LTE, przy połączeniu do openspeedtest w dockerze w containerstation na moim qnapie jest taki wynik na VPNie. Teraz kliknąłem żeby wejść na GUI qnapa przez przeglądarkę i po zalogowaniu mieli, i się nie otwiera. Wiadomo, że to nie jest IPSec...
  4. ypl

    Pomoc Logowanie do QNAP cgi-bin via VPN

    Pobierałem plik z udziału sieciowego po VPNie, między 3, a 4 megabajty na sekundę, pobrał szybko 1.2GB plik, a wczytywanie dashboard qnapa trwa wieki.
  5. ypl

    Pomoc Logowanie do QNAP cgi-bin via VPN

    Sprawdziłem inną przeglądarkę - Opera. Zachowuje się tak samo, ale miałem telefon po zalogowaniu się jak się Loading pojawił, i rozmawiałem z pół godziny, po powrocie do kompa zalogowało się. Więc wygląda na to, że to działa ekstremalnie wolno po VPN. Sprawdziłem przed chwilą szybkość pobierania...
  6. ypl

    Pomoc Logowanie do QNAP cgi-bin via VPN

    Witam społeczność, mam taki problem, że gdy jestem zapięty do VPNa, to nie mogę wejść na GUI QNAPa przez przeglądarkę. VPN mam postawionego na Unifi Dream Machine Pro (całą infrastrukturę w domu mam na unifi), Wireguard, wszystko inne działa, działa również to, że mogę podać login i hasło i...
  7. ypl

    Pomoc SSD Cache nie zapełnia się

    System stoi na tych dwóch NVME w RAID1, cache jest na dwóch dyskach SSD w RAID0 (Crucial MX500 2TB). Jak te ssd i nvme potaniały ... edit: Szkoda, że nie można zainstalować na qnap czegoś takiego jak Remmina, i móc się poprostu łączyć przez RDPa do QNAPA. edit2: @Silas Mariusz dokładnie tak mam...
  8. ypl

    Pomoc SSD Cache nie zapełnia się

    Dyski nvme, dupy nie urywają, ale ten mój qnap ma tylko jedno zadanie, aplikacja qumagie. Gdybym ja miał maszyn wirtualnych nastawianych to ja rozumiem. Do qumagie zazwyczaj jeden klient się podłącza, czasami 2 albo 3 naraz. Oczekiwałbym, że powinna być rakieta, jak nikt nie korzyta z qumagie, a...
  9. ypl

    Pomoc SSD Cache nie zapełnia się

    Dyski NVME mam adata sx8200pnp 1TB Acha mam 64gb ramu, procesor nie jest wysycony, prawie nigdy nie dobija do 50% Z tymi zapytaniami http to tylko przykład dałem. U mnie w cache mają lądować zdjęcia i filmy dla qumagie, niecałe 200k zdjęć i 10k klipów video. Odnośnie Remote Desktop, to...
  10. ypl

    Pomoc SSD Cache nie zapełnia się

    Ja rozumiem jak generalnie działa cache, ale przecież są różne case'y użycia czy dostępu do danych. W moim przypadku, nie chciałbym czekać jak na pierwszy dostęp do danych żeby mi się do cache'a zaczytało, dobrze byłoby móc inicjalnie wskazać jakieś dane. Coś jak taka opcja na serwerach www, jak...
  11. ypl

    Pomoc SSD Cache nie zapełnia się

    Witam mam QNAP ts-h886, pula numer 1 2 x nvme w raid1 jako pula systemowa, pula numer 2 raid5 3 dyski hdd, pula numer 3 raid5 3 dyski hdd, do tego 2 x ssd 2tb w raid 0 jako cache. Jest jeden folder na którym bardzo mi zależy w puli numer 2 aby odczyt był ultra szybki. QNAP działa 24h na dobe...
  12. ypl

    Pomoc Przegrzewanie się qnap ts-h886 (dodatkowe chłodzenie)

    Niezłe, trzeba zmierzyć czy się zmieści :)
  13. ypl

    Pomoc Przegrzewanie się qnap ts-h886 (dodatkowe chłodzenie)

    Wezmę te be quiet! bo te obecne co mam to są takie małe radiatorki. Jeszcze muszę poszukać jakichś dodatkowych wentylatorów, ktoś kojarzy jaki rozmiar tam wchodzi?
  14. ypl

    Pomoc Przegrzewanie się qnap ts-h886 (dodatkowe chłodzenie)

    Mam adata sx8200pnp 1gb, jest na oficjalnej liście na stronie qnap jako rekomendowany do mojej jednostki. Zajrzałem dzisiaj i są radiatory na dyskach, jest jeden wentylator który dmucha na te dyski, ale powyżej jest miejsce chyba na kolejny. Moim zndaniem obieg powietrza nie jest najlepiej...
  15. ypl

    Pomoc Przegrzewanie się qnap ts-h886 (dodatkowe chłodzenie)

    Witam, niestety znowu z problemem się pojawiam ;( Doszedłem do wniosku, że qnapem ogarnę wszystkie moje skromne domowe potrzeby, czyli: 1. To co robił wcześniej czyli miejsce do archiwizacji i indeksowania zdjęć i filmów, niecałe 30 terabajtów danych Wyłączam kompa, który służył mi za NVR i na...