Plex [x86] 1.2.0.2716

Plex Media Server for QNAP

Tagi:
 1. mariuszsal
  Plex Media Server to program do zarządzania plikami multimedialnymi. Główną jego funkcją jest strumieniowe wysyłanie danych do urządzeń rozmaitego typu (telefony komórkowe, tablety, telewizory, komputery z zainstalowaną aplikacją Plex Media Center). Aplikacja bardzo dobrze nadaje się do współdzielenia treści multimedialnych pomiędzy wieloma stanowiskami zgromadzonymi w jednej sieci. Narzędzie jest wyposażone w silnik transkodujący dane (modyfikowanie multimediów zgodnie z możliwościami urządzenia).

  plex_movie_collection_1.

  Kolekcja multimedialna stworzona przy pomocy Plex Media Server ma hierarchiczną strukturę. Dane są podzielone na sekcje, które mogą zawierać zdjęcia, muzykę lub filmy. Każda z nich posiada nazwę, katalogi lokalnego dysku twardego oraz zestaw właściwości (skaner, agent metadanych, język). Zawartość biblioteki może być odświeżana automatycznie (w przypadku wykrycia zmian), okresowo bądź na żądanie użytkownika (odpowiednia opcja znajduje się w menu).

  plex_movie_collection_2.

  Warte uwagi są dodatkowe funkcje związane z plikami multimedialnymi. Do dyspozycji mamy na przykład wygodny edytor metadanych. Inne ciekawe opcje to: automatyczne wczytywanie napisów w danym języku, zmiana nazwy serwera, dzielenie danych z iTunes/iPhoto/Aperture, obsługa baz danych (Freebase, Wikipedia, MoviePoster, TheMovie, OpenSubtitles, Last.fm i inne).

  plex_movie_playback.

  Narzędzie posiada modularną budowę - część funkcji jest dostępna w postaci pluginów. Po rejestracji na serwerach producenta (konto myPlex) możemy także współdzielić ustawienia i multimedia pomiędzy rozproszonymi serwerami.

Ostatnie aktualizacje

 1. Major update
 2. 1.1.3
 3. 0.9.16.4

Ostatnie opinie

 1. apofis
  apofis
  3/5,
  Wersja: 0.9.15.5
  Po aktualizacji nie działa plugin telewizjady :(