Pomoc urządzenie wielofunkcyjne

puchatek2

Entry Technician
Q Associate
2 Grudzień 2014
35
7
8
Legionowo
QNAP
Ethernet
1 GbE
Witam,
posiadam urządzenie MFC-J4510DW. Ponieważ po wifi bardzo często jest problem z tym urządzeniem - komputery go nie widzą i konieczny jest restart routera
postanowiłem podpiąć je do mojego Qnapa 212-p.
I jeśli chodzi o funkcje drukujące to jest wszystko ok. Chciałbym również używać go jako skaner i tutaj niestety poległem bo nie wiem jak?
 
Niestety po kablu jest ten sam problem. Jest to trochę wkurzająco-frustrujące.
Jakoś ta drukarka nie lubi się z moim tplinkiem 1043v1.
Drukarka ma przypisane na stałe ip. ale to nie jest remedium bo i tak czasami po prostu przestaje być widoczna w sieci niezależnie czy po kablu czy wifi.
i trzeba robić restart routera a następnie wbijać hasło do wifi które do miłych do wstukania na ekraniku nie należy.
 
Co prawda temat zamknięty, ale pozwolę sobie wtrącić 3 gorsze. Sam kiedyś skorzystałem z programu VirtualHere. Program przez jakiś czas dostępny było w repozytorium Qnap. Ale niestety po aktualizacji do 4.1.2 zniknęło. U mnie działa bez problemu dość leciwy model Canona. Można zarówno skanować jak i drukować. Instalacja w windows jak drukarki sieciowej. Niestety, program po krótkim okresie testowym wymaga kupienia. Ale w sumie jeśli zapotrzebowanie jest na takie rozwiązanie, to koszt 39 dolarów nie jest specjalnie wygórowany. Można pobrać go ze strony Network Attached Storage Devices | VirtualHere