Pomoc Synchronizacja z Qnap'a na zdalny ReadyNAS 1500

keff

Passing Basics
Beginner
20 Kwiecień 2010
27
7
18
45
QNAP
TVS-x82
Ethernet
1 GbE
Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.1
Model serwera: QNAP TS-853U

ReadyNAS 1500
RAIDiator 4.2.28

Dzień dobry wszystkim,

chciałbym robić synchronizację(bądź zwykłe kopiowanie) udziału z Qnap'a na zdalnego ReadyNAS'a. Dane muszą iść bezpiecznie. ReadyNAS to dość stary sprzęt i bardzo ograniczony. Nie wspiera nawet SSL FTP. Jedyne co mi przychodzi do głowy to w jakiś sposób szyfrować dane na QNAP'ie i w formie szyfrowanej pchać FTP'em na ReadyNAS'a. Szyfrowanego udziału nie da się synchronizować/przesyłać, a może jest jakiś sposób?

Potrzebuję pomysłu i będę wdzięczny za wszelkie rady.
 
Nie mam szyfrowanego połączenia :-( niestety. ReadyNas ma usługę rsync ale ssh już nie. Pytałem w datacenter tam gdzie stoii ReadyNas czy da się postawić tunel IPsec. Owszem odpowiedzieli, lecz cenę/miesiąc taką dali że wychodzi połowa ceny kolokacji.

Na obecną chwilę jedyne co przychodzi mi do głowy to jakiś skrypt, który weźmie dane z jednego udziału zaszyfruje to np. 7zip'em do drugiego udziału, a następnie tak zabezpieczone dane będę synchronizował ftp'em.
 
Z kluczami problemu nie było. Trochę komplikacji było z rsync'iem na ReadyNAS'ie bo skubaniec nie miał rsyncd.conf'a, podlinkowałem z /etc/frontview/rsync/Shares.conf i poszło.

Jeszcze raz dziękuję.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus