Pomoc Windows serwer 2008 & QNAP TS-251 wysyłka kopia plików

Synerg

Passing Basics
Beginner
25 Październik 2016
20
1
3
48
Gliwice
QNAP
Ethernet
100 Mbps
Witam,

W sieci firmowej mam serwer WIN2008 na którym jest zainstalowany program magazynowy który wysyła plik excella "raporty stanów magazynowych" za pośrednictwem poczty e-mail lub na dysk sieciowy teraz chcę zrezygnować z wysyłki e-maili i ustawić tak aby pliki były przesyłane lokalnie w sieci na Qnap TS-251 na wskazany folder. Dodam że na serwerze WIN2008 widzę normalnie foldery i mogę z serwera ręcznie kopiować pliki na Qnap TS-251. Czy to jest kwestia uprawnień na WIN2008 czy na Qnap TS-251 ?
 
jaki użytkownik kopiuje pliki ? czy ma on dostep do NASa?
Na serwer loguję się jako administrator natomiast na Qnapa jako admin i hasła są różne. Z serwera w otoczeniu sieciowym jak wpiszę login i hasło qunapa to widzę foldery i mogę na nie kopiować pliki ctrl-c / V i plik się kopiuje a jak to ma się robić automatycznie przy pomocy programu w cyklach co 5 minut to nie idzie.
 
zamontuj ten folder i sprawdz ponownie

Zerkni na jpeg może coś wywnioskujesz z tego
Serwer.jpg
 
no to są dwie kwestie:
  1. czy Twój user Windows może zmieniać w Magazynie ?
  2. sprawdz prawa dostępu dla Magazynu
1. Z poziomu windowsa wchodzę na magazyn dodaję foldery kopiuję i usuwam działa :)
2. Prawa dostępu z poziomu Qunapa czy windowsa sprawdzić ?
no to są dwie kwestie:
  1. czy Twój user Windows może zmieniać w Magazynie ?
  2. sprawdz prawa dostępu dla Magazynu
1. Z poziomu windowsa wchodzę na magazyn dodaję foldery kopiuję i usuwam działa :)
2. Prawa dostępu z poziomu Qunapa czy windowsa sprawdzić ?

ps.

Tak sobie patrzę w prawa dostępu z Poziomu Win na Magazyn i mam prawa dostępu nie odziedziczone
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. kopia serwera plików windows