Pomoc Nagrywanie na ruch - nie działa

djpuzia

Nowy użytkownik
Noobie
6 Luty 2013
11
1
0
1
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Witam,
Od kilku dni jestem posiadaczem serwera QNAP i chciałem go wykorzystać między innymi do nagrywania obrazu z 2 kamer.
Kamery bez problemów dodałem i obraz z nich jest wyświetlany, ale chciałem, żeby QNAP nagrywał z tych kamer obraz po wykryciu ruchu - na alarm.

W konfiguracji kamer ustawiłem wykrywanie ruchu oraz włączyłem w QNAP nagrywanie z alarmu.
Niestety mimo ustawienia wszystkiego, nie widzę, żeby na serwerze pojawiały się nagrania po pojawieniu się ruchu przed kamerą :(
Katalog do nagrań wydaje mi się, że jest prawidłowo skonfigurowany, bo jak włączę na testy ciągłe nagrywanie z kamer, to w katalogu na serwerze pojawiają się pliki z nagraniami. Nie działa tylko nagrywanie na ruch.

Kamery jakie posiadam to:
1. HIKVISION DS-2DE2103-DE3/W (jest do wyboru w spisie kamer obsługiwanych przez Qnap)
2. MW POWER KIP30-1080P-MZ-RW (konfiguracja przez ONVIF ProfileS Cameras) - soft wygląda identycznie jak w kamerach EPCAM

Moja konfiguracja QNAP wygląda następująco:
upload_2016-12-5_21-4-47.png


Kamery:
1. HIKVISION
upload_2016-12-5_21-1-5.png
upload_2016-12-5_21-1-26.png
upload_2016-12-5_21-2-18.png
upload_2016-12-5_21-2-42.png


2. MW POWER
upload_2016-12-5_21-3-23.png
upload_2016-12-5_21-3-40.png
upload_2016-12-5_21-3-54.png
upload_2016-12-5_21-4-10.png


Sprawdziłem również, czy w programie ONVIF Device Manager kamera daje "Event" o ruchu. Wg mnie obie kamery dają taki sygnał:
upload_2016-12-5_21-7-10.png
upload_2016-12-5_21-7-31.png


Macie jakieś sugestie, co robię błędnie w konfiguracji nagrywania na ruch przez QNAP?

Z góry dzięki za pomoc.
 
Widzę, że po ostatniej awarii forum, zniknęły w tym temacie moje 2 posty :(
Z kamerą Hikvision poradziłem sobie sam - był błąd w konfiguracji. Niestety z kamerą MW Power wymiękłem i odesłałem ją. Qnap jest bardzo wybredny jeśli chodzi o kamery i praktycznie w 100% działa tylko z kamerami, które są na ich liście kompatybilności, a po ONVIF działa tylko część funkcjonalności.

Mam jeszcze inny problem. Ma ktoś skonfigurowane wysyłanie maili po wykryciu ruchu, ale ze zdjęciem z Qnap?
Widzę, że trzeba to skonfigurować w trybie zaawansowanym zarządzania zdarzeniami, bo w trybie tradycyjnym jest tylko samo powiadomienie na mail.
Co ciekawe, powiadomienia na mail w trybie tradycyjnym działa mi bezbłędnie, natomiast w trybie zaawansowanym za nic nie chce zadziałać :( W logach widzę tylko komunikat, że system nie może wysłać e-mail, sprawdź ustawienia. Tylko, że w ustawieniach trybu zaawansowanego mam wpisane te same dane, co w trybie tradycyjnym.
Może ktoś opisać lub wrzucić screen swojej konfiguracji wysyłania maili ze zdjęciem (tryb zaawansowany), jak to prawidłowo ustawić? Ja akurat dwoją konfiguracje chciałem zrobić dla konta GMAIL.
Z góry dzięki.