Router - Sprawne działanie w sieci w technologi FTTH 600 Mb/s

Jak to ten z Orange to dostaniesz na umowie informacje jak wygenerować sobie login i hasło pppoe na stronie rejestracji. Adresacja jest dynamiczna wiec wszystko sobie pobierze.


Wysłane za pomocą Tapatalk
 
Akurat to jest z jakieś firmy Developera JDMI więc nie wiem czy będą takie informacje. To dobrze jak wszystko powinno pobrać. Obawiałem się ze będę potrzebował jakieś numery IP do przekierowania na modem, lub bramki pod sieci itp.
 
JMDI przynajmniej daje stałe IP a jak nie chcesz to dynamiczne. Podejście do klienta mają normalne. Gratuluję bardzo dobry lokalny dostawca.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 
Ja też mam net od JMDI. Wymagają jedynie podania MAC adresu urządzenia klienta żeby mu przypisać IP. Najlepiej podać MAC ethernetowej (nie wifi) karty sieciowej kompa, a w routerze go klonujesz. Praktyka jak najbardziej dozwolona przez tego dostawcę. Pozwala to na testowanie połączenia na komputerze w razie awarii oraz podmienianie w razie potrzeby własnego routera na inny.

W routerze S MAC ustawiasz tu:
upload_2016-8-10_8-26-31.png
 
  • Lubię to
Reakcje: _Floyd
Ślicznie dziękuje. Niestety nie mam komputera (tylko laptop firmowy). Qnap podpięty pod TV ma być zastępstwem w razie potrzeby skorzystania z komputera stacjonarnego. Dlatego tez nie mam możliwości podania adresu MAC komputera. Mogę podać adres MAC NAS-a =].
 
Ja też mam FTTH 600 Mbit/s i router S RT1900ac. Bez problemu wysycam pełne łącze. Konfiguracja banalna.

Tez mam ten router i wszystko mi sprawnie działa w sieci radiowej.
Ale ostatnio zainstalowalem orange swiatłowód 300 Mbit/s i przez PPPoE nie chce sie polaczyc. Login i haslo ok. Przez FunBoxa 2 Laczy sie bez problemu.
Co robie nie tak?
 
Szukam router do sprawnego i bezproblemowego działania sieci w technologii FTTH o prędkości 600Mb/s wysył 60Mb/s (ewentualnie 300Mb/s wysył 30Mb/s, jeśli uznam że 600 to za dużo). Pośrednikiem będzie modem od Providera.

Jestem zainteresowany zakupem Linskysa WRT1200 ze względu na dużo niższą cenę od WRT1900 (dlaczego Linksys? Maiłem już parę urządzeń tej firmy i zawsze byłem zadowolony).

No i teraz pytanie czy polecacie coś innego? Czy wykorzystam możliwą przepustowość Internetu przy ściąganiu danych na NAS?

Jakie macie obiekcje na temat takiego rozwiązania w małym mieszkaniu?

Co do routera to polecam Mikrotik model RouterBOARD 962UiGS-5HacT2HnT. Ma jedną cechę, którą być może będziesz w stanie wykorzystać. Ma wejście na moduł SFP (czyli na światło). Po dogadaniu się z dostawcą netu mógłbyś pozbyć się modem. Z pewnością idzie uzyskać prędkość w NATowaniu bliską 1Gbit. W dodatku jest tańszy niż linksys (za swojego dałem ok. ~300 zł).
 
No tak ale dobra wkładka też swoje kosztuje, jednak pomysł uważam za bardzo dobry :)
 
Już zakupiłem co prawda S. Pierwsze wrażenia takie sobie. Przeprowadziłem instalację Routera przez tel. i niby wszystko dobrze ale system źle się sparametryzował i nie miałem w nim żadnych opcji. Ponowny restart pomógł i ustawienie przez PC. Co do samego działania to schowałem go w szafkę przez co straciłem jedną kreskę zasięgu, chociaż obawiam się ze problem tkwi w tym że mam duże nałożenie różnych sygnałów na siebie. Obsługa bezproblemowa, aż banalna. Co do ilosci opcji to zadowalająca (chociaż czego mógłbym się więcej spodziewać).

Ogólnie niech się nie psuje i uważam ten produkt za genialny.