Download [Stable] QTS 4.3.3.0154 Build 0413 | ARM & x86

A ja nie mogę zaktualizować. Nie wiem dla czego. Ręcznie też nie powodzenie. Ktoś coś wie?
 

Załączniki

  • 1.png
    1.png
    3 KB · Wyświetleń: 47
  • 2.png
    2.png
    8 KB · Wyświetleń: 40
uruchom ponownie NASa i spróbuj ponownie.
polecam wyłącz aplikacje w AppCenter.
 
xeams 5.8 build 5925 po zaktualizowaniu pojawił sie problem z smtp . jako priorytetowy jest ustawiony port 25 i nie mozna wyslac wiadomości . Na porcie 25 dziala prawidlowo w sieci lokalnej , jak ustawiam 587 to pokazuje ze nie znajduje serwera . Przed aktualizacja wszystko było ok
Na routerze ustawic przekierowanie ? . Jeszcze instaluje sie container station tak przy okazji który jest powiazany z xeams

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka
 
A jak jest u Was z wydajnością sprzętu na nowej wersji QTS'u?
Ja zauważyłem już od bety 4.3 że na moim rzęchu 212p:) strasznie siadła wydajność, sprzęt bardzo często staje się słabo responsywny, cpu 100%,
Bardzo mnie to martwi skoro 4.3 ma być ostatnią wersją na moje urządzenie.
prędkość pobierania torrentów bardzo spadła a w między czasie zrobiłem upgrade łącza z 40 na 100. i na pc ten sam torrent śmiga pełną prędkością łącza, a w download station ledwo 500Kb/s. na 4.2 w obu przypadkach śmigało ile łącze pozwalało.
dziś obserwując procesy w resource monitorze zauważyłem kilka rzeczy.
od dłuższego czasu bardzo często mam komunikaty że jakieś ip się do mnie dobijało i zostało zbanowane.
dziś w momencie pojawienia się tego komunikatu proces sshd podskoczył na 50%, czyli była próba wbicia się na moją skrzynkę.
kilkanaście wpisów dziennie na ban liście to normalka. w skali 24h jest to do zaakceptowania:-(. chyba zablokuje ten port na routerze i po problemie.
dsd - czyli download station jest przez cały czas na pomarańczowo 70% lub więcej % cpu
bardzo często w zakładce completed ponad połowa torrentów ma status failed i trzeba je ponownie restartować, na 4.2nie było tego aż tak wiele. rzekłbym że zdarzało się to sporadycznie a teraz notorycznie.
od czasu do czasu pojawia kilka procesów ffmpeg w sumie konsumując ponad 50% - to pewnie generowanie miniaturek dla skończonych plików z DS.
Pytanie jak to skutecznie wyłączyć, generowanie tych miniaturek skutecznie zabija na dłuższa chwilę mojego QNapa.
czy można jakoś tego ffmpega odinstalować?
od czasu do czasu pojawia się 2 procesy apache_proxys jeden kilka % drugi kilkadziesiąt - nie wiem za co są odpowiedzialne.
NA Qnapie tylko DS odpalone, reszta usług wyłączona. Qnap ma 512 ramu z czego ponad połowa wolna.
Podczas korzystania z GUI webowego bardzo często pojawia się taki dziwny artefakt na czarnym prostokącie czerwone przekreślone kółko jakby znak ograniczenia prędkości:).
Bbardzo często w filestation się to pojawia i przesłania zawartość ekranu. po jakimś czasie kilka minut i samoistnie znika, do następnego razu.
 
Pewnie pomogła by całkowicie świeża instalacja. Chociaż przy takiej ilosci ramu może być ciasno z każdym odpalonym narzędziem. Gorzej jeśli programy są na x86 i potrzebna jest emulacja do x64.
 
Widocznie na szybszych maszynach nie ma problemów. Na armach, przynajmniej moim jest zauważalnie wolniej. Moze to jest powodem ze "dziadków" zostawiają już w spokoju.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
A takie pytanie z innej paczki. Po aktualizacji oprogramowania na moim TS-253A do wersji 4.3.3 nie widzę żadnych aplikacji w App Center. Pojawia się tylko komunikat "NAS nie mógł uzyskać listy informacji o aplikacjach. Sprawdź ustawienia sieci.". Dodatkowo żadne wcześniej dodane repozytoria nie są ładowane. Kolejny kłopot jest taki, że pomimo przekierowania portów na routerze nie mogę z zewnątrz dostać się do serwera. Ani FTP, ani działające strony WWW nie ładują się. To co mogłem z aplikacji po instalowałem ręcznie (aktualizacje do wersji 64 bitowych). Miałem nadzieję, że wszystko wstanie, ale niestety lipa wielka. Aaaa. I jeszcze jedno pytanie. Co będzie z Xopero w wersji darmowej? Na razie Xopero nie działa, co dla mnie jest wielkim problemem.
Problem z dostępem do qnap z zewnątrz oraz brak aplikacji w App center rozwiązałem. Po aktualizacji systemu wywaliło się wszystko w ustawieniach sieci. Ale nadal niestety leży Xopero. :(
 
Ty piszesz że kolejny produkt nie ma licencji na Q.
Jest wbudowany serwer DLNA, który w licznych testach dowodzi, że działa na tyle sprawnie, że nie ma sensu opłacać więcej licencje za Twonky.
Po za tym masz do wyboru ze sklepu Plex, Emby lub sam możesz kupić Twonky i z niego używać.

Ciągle nie umiem ogarnąć takich odpowiedzi. Tzn. wiem z czego one wynikają, ale to nie ten temat...

Postaram się wyjaśnić -- nabywca NAS-a kupuje określony model z konkretnych powodów i często, jeśli nie głównie, jest to soft. Rok, czy tam półtorej temu, miałem na QNAP-ie działające OOTB transkodowanie MKV i DTS w Video Station i działające w pełni Twonky.
Teraz nie ma transkodowania, nie ma Twonky. Ok, mamy "natywne" DLNA, ale u mnie nie wyświetla napisów na telewizorze Samsunga, mamy Serviio, ale łapię co chwila timeouty połączeń i mamy Emby, którego akurat jeszcze nie testowałem; może zadziała. Plex? A po co mi taka kobyła jak chcę mieć tylko DLNA? Tak czy siak straciłem już tonę czasu na to niby nie sprawiające kłopotu "Pobrać i kliknąć zainstaluj".

QNAP się nie zachował w porządku, bo uzależnił obecność paczek od wersji zainstalowanego firmware. Zmienił po prostu zasady gry po jej rozpoczęciu. Jasne, wielu tak robi i co z tego? Ano nic. Niesmak nadal zostaje. A jak już ktoś kupił QNAP-a do zastosowań multimedialnych i się zderzył z takimi problemami to wcale się nie dziwię jego wnerwieniu.

I tylko tyle.
 
Ciągle nie umiem ogarnąć takich odpowiedzi. Tzn. wiem z czego one wynikają, ale to nie ten temat...
Z tego, że dotychczas QNAP płacił za Twoją licencję. Ale teraz umowa się rozwiązała...
Masz dwa wyjścia... Nie aktualizować, aktualizować i pogodzić się z kompromisem.
Twonky nie kosztuje dużo bo zaledwie 100pln. Jeśli na to Cię nie stać, to nie mów, że QNAP nie zachował się w porządku, bo za każde wydanie nowego oprogramowania płacił licencje za Ciebie. Po za tym wtedy było tylko Twonky, dziś masz do wyboru 5 różnych serwerów DLNA. Pisz do Samsunga czemu nie wyświetla napisów z tych pięciu dość komercyjnych serwerów z którymi Twój TV sobie nie radzi. Może Samsung zapłaci za Twoją licencje?
 
To może i ja się trochę dołączę do tematu multimediów w QTS 4.3.3 :)
Odnośnie wbudowanego DLNA - z całym szacunkiem, ale nie da się z tego korzystać jeśli ktoś dokładnie taguje swoje nagrania... Akurat dla mnie (a sądzę, po liczności postów na anglojęzycznych grupach, że nie tylko dla mnie ;)) brak możliwości wyszukiwania/przedstawiania muzyki bez tagów ALBUMARTIST/BAND/ENSEMBLE czy choćby roku wydania płyty - uniemożliwiają komfortowe korzystanie z wbudowanego serwera DLNA, powiem nawet więcej - dyskwalifikuje... Najprostszym przykładem tego jest często używane Various Astists, ale także płyty, na których np. gościnnie występują różni artyści a firmowana jest nazwą jednego... Czy kilka płyt/singli tego samego artysty z tym samym tytułem z różnych lat...
Podobnie filmy - można wyszukać po rożnych klasyfikacjach tylko nie np. nie po roku wydania czy po tytule :) /sarkazm mode on/ I znajdź tu odcinek serialu... Pewnie po reżyserze... Albo gatunku... Albo obu ;) /sarkazm mode off/
Z photo też nie jest najlepiej, ale dużo lepiej niż reszta... Nie po to w końcu człowiek odpowiednio kataloguje na dysku swoje "dokonania", by robić to po raz kolejny w innych aplikacjach... Przy kilkudziesięciu tysiącach robi to różnicę...

Może jestem "nowy w QNAPie", ale dotychczas stosowane rozwiązania (nie tylko bliskiej konkurencji) przyzwyczaiły mnie do pewnych standardów. Chciałbym, by w podobnym kierunku udawał się QNAP... Czasem wystarczy "posłuchać"... :) Wierzę, że można "odrobić lekcje" przy wsparciu użytkowników, którzy zazwyczaj wiedzą czego i do czego potrzebują określonego sprzętu. No chyba, że skupiamy się tylko na "backupach" tylko po co wtedy piloty (na podczerwień, sic!), HDMI, etc...

Co do innych serwerów DLNA... Faktycznie oprócz kombajnów typu Plex/Emby jest ich kilka, ale mi osobiście udało się uruchomić (i uwidocznić w sieci) jedynie MinimServer... Tyle, że on serwuje tylko audio... Reszta aplikacji, mimo najszczerszych chęci i poszukiwań rozwiązań problemów nadal nie działa :(

Jeszcze 3 grosze na temat Twonky...
Odnośnie jego działania na QNAPie nie mogę się wypowiedzieć, bo urządzenie od razu miało QTS 4.3.x... Korzystałem kiedyś na innych platformach i raczej sobie chwaliłem. Ale pozwolę sobie nie zgodzić się z twierdzeniem, że "dotychczas QNAP płacił za Twoją licencję" - tak na prawdę to nabywca NASa płacił za tą licencję (owszem płacił, ale na innych zasadach, była wliczona w cenę NASa i na pewno nie wynosiła $20 per tzw. łeb :)). W cenie urządzenia jest także "frycowe" w postaci wsparcia i developmentu nowych wersji firmware... Jak zresztą u każdego...
Chyba, że po rejestracji urządzenia QNAP NAS w jakimś portalu, użytkownik otrzymywał klucz licencyjny i mógł zarejestrować się w Twonky - wtedy przepraszam i zwracam honor...
 
Z tego, że dotychczas QNAP płacił za Twoją licencję. Ale teraz umowa się rozwiązała...
[...]
Twonky nie kosztuje dużo bo zaledwie 100pln. Jeśli na to Cię nie stać, to nie mów, że QNAP nie zachował się w porządku, bo za każde wydanie nowego oprogramowania płacił licencje za Ciebie.
Ja nie wiem kto i za co konkretnie płacił i czy mnie jako użytkownika końcowego, który płaci za to co jest reklamowane w momencie kupna powinno to w ogóle obchodzić?
Po za tym wtedy było tylko Twonky, dziś masz do wyboru 5 różnych serwerów DLNA. Pisz do Samsunga czemu nie wyświetla napisów z tych pięciu dość komercyjnych serwerów z którymi Twój TV sobie nie radzi. Może Samsung zapłaci za Twoją licencje?
No tak, wszystko to wina kogoś/czegoś innego tylko nie QNAP-a. A w ogóle to przecież moja wina, prawda?
Dajmy sobie spokój z taką dyskusją proszę.

QNAP nigdzie przed zakupem nie informował, że część oprogramowania może wywalić w dogodnym dla siebie momencie.
Tak samo jeśli chodzi o transkodowanie MKV. No porażka po prostu.
 
  • Wow
Reakcje: _Floyd
Qnap mógłby dać opcję zakupu bezpośrednio z poziomu urządzenia (chociażby przekierowanie na stronę), jeżeli dogadaliby się z producentem na jakąś promocję dla użytkowników Qnap to również byłby to miły gest. Dla mnie wybór urządzenia Qnap był mocno związany z jego możliwościami multimedialnymi, teraz jest to kastrowane gdzie się da. Jeżeli robią redukcję kosztów to dlaczego by nie dać opcji zakupu licencji za 5$-10$ dla rozwiązań multimedialnych? Ok, jest to mikro transakcja, ale przekaz byłby jasny "ten soft wymaga licencji, pochodzącej od zewnętrznego dostawcy, dajemy tobie możliwość zakupu a po zakupie masz stosowne wsparcie" - wilk syty i owca cała.
 
Wczoraj po resecie 10 sekung. Udało się wgrać QTS4.3, tylko wszystko co miałem na dysku teraz przeniesione do pliki systemowe/ INNE. Co było w multimedia zostało w multimedia. Jak się dostać do plików systemowych/inne?
 

Załączniki

  • 10.png
    10.png
    14,5 KB · Wyświetleń: 45
  • 11.png
    11.png
    35,2 KB · Wyświetleń: 41
Być może macie racje, jednak sprawdźcie dokładnie wbudowany serwer DLNA w QNAP. Jest spory feedback, że działa dość dobrze.
O dzięki za pomoc.
Ja do tej pory korzystam się z DLNA. Ale faktycznie zauważyłem że czasami nie otwierało MKV . Czyli co teraz w ogóle nie otwiera MKV? Nie ma transkodowania? Czy to chodzi głównie o Video Station?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. problem z uruchomieniem music station
  2. xopero
  3. youtube player
  4. linear disc volume
  5. TS-119P
  6. firmware TS-219P II