Pomoc TS-451 i walnięty dysk w Raid 5

ciepok77

Passing Basics
Beginner
7 Styczeń 2012
57
11
18
42
Rzeszów
QNAP
TS-x51
Ethernet
40 GbE
Witam wszystkich zaawansowanych użytkowników. Mam pytanie i zarazem problem, ale po kolei. Dzisiaj rano po zalogowaniu się do serwera zauważyłem, że mam zdegradowany raid 5, zacząłem szukać różnych opcji do jego przywrócenia, ale nie można było wybrać żadnej akcji. Błąd był z dyskiem numer 1, po zrobieniu testu przez serwer wszystko było z nim niby ok. Postanowiłem zresetować serwer i już po jego włączeniu wyskoczył błąd krytyczny i dysk 1 świeci się na czerwono. Wyciągnąłem go z serwera i przez przejściówkę podpiołem do laptopa w celu sprawdzenia. Kilka darmowych programów pokazało, że jest ok, ale oryginalny program od WD nie dokończył testu wyświetlając komunikat, że za dużo bad sektor. Żaden program pod dosem też nie był w stanie nic z nim zrobić, więc czeka mnie jego wymiana. Pytanie tylko (bo dysk jest jeszcze na gwarancji, a jestem przed urlopem i nie bardzo chcę kupować nowy) czy mam zgasić serwer i jak przyjdzie naprawiony dysk to włożyć, włączyć i Raid się odbuduje, czy zostawić włączony serwer (pewnie najmniej na 2 tygodnie) i czekać na dysk. Chyba, że ma ktoś jeszcze inne propozycję?
 
Reszta jest w porządku, z tym jednym od początku co jakiś czas miałem przejścia, tylko zawsze się udawało wybrnąć, raz się nawet odmontował Raid, nawet sam podawałem rozwiązanie, ale nie tym razem. Czyli rozumiem, że mogę spokojnie zgasić serwer i czekać, aż zreklamują dysk?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. błąd sprawdzenia