Pomoc Zgubiłem mojego Qnapa

jasperus

Entry Technician
Q Associate
4 Marzec 2014
58
7
8
44
QNAP
TS-x51+
Ethernet
1 GbE
Witam
Sytuacja przedstawia się następująco. Wczoraj wieczorkiem ogladałem sobie filmy po kablu streamując z qapa. Onap jest podlłączony skrętką do routera tp-link. Do routera podląłczony jest tez switch a do switcha podlączony jest odtwarzacz sieciowy, PC, playstation. Wszystko po kablach.
Dzisiaj w nocy byla sroga burza. Braklo prądu kilka razy na moment ale qnapa przytrzymal UPS. Router natomiast odmówil posluszenstwa i w zaden sposob nie moglem polączyc sie z internetem. Wymienilem router na inny, tez tp-link. Internet odrazu wrócil. Ale polaczenie z Qnapem juz nie, pomimo tego, ze nie wyłączył sie w nocy. Nie wiedzialem o co chodzi bo nie moglem znalezc go pod starym IP więc zresetowalem go ręcznie. Zawsze po zresetowaniu qnapa szukam go uzywajac aplikacji Qfile. ktora mowi mi pod jakim IP jest serwer. Dzisiaj jednak to nie dziala i w zaden sposob nie moge go znalezc. Czuje ze problem siedzi gdzies na routerze Czy da sie to jakos sprawdzic?

Wersja oprogramowania Firmware: Niestety nie pamietam
Model serwera: QNAP TS-221
 
A karta sieciowa w serwerze działa? Możliwe, że router dostał strzał podczas burzy i poszło po skrętce. Ja miałem taką przygodę 1,5 miesiąca temu. Szczęśliwie ubezpieczyciel pokrył koszty. Serwer nie padł akurat, ale modem dostawcy, router, drukarka sieciowa i płyta główna w kompie (dokładnie jej karta sieciowa). Możliwe, że u ciebie oberwała również sieciówka w serwerze.
 
Mozliwe bo komp byl wylączony i normalnie dziala teraz po kablu. Natomiast odtwarzacz sieciowy byl na Standby i nie dziala po kablu, podobnie jak Qnap.
Jak sprawdzic czy karta sieciowa w serwerze działa? :D
No tak sprawdzilem i sieciowka nie swieci z tylu serwerka. Ona jest wymienialna czy juz moge przymierzac sie do nowego serwera? Gwarancji juz nie mam.
 
Nie znam budowy TS-221, ale sądzę, że jest niewymienna. Sprawdź jeszcze switcha bo może i on oberwał. Natomiast jak masz nowy router, a qnap jest podpięty bezpośrednio do niego to niestety wygląda na kartę sieciową.
 
Sprobuje go jeszcze zaniesc do jakiegos elektryka, moze cos sie da zrobic. Szkoda by bylo caly serwerek wywalic przez spalonąa sieciówkę.
A karta sieciowa w serwerze działa? Możliwe, że router dostał strzał podczas burzy i poszło po skrętce. Ja miałem taką przygodę 1,5 miesiąca temu. Szczęśliwie ubezpieczyciel pokrył koszty.

Zglosiłem dzisiaj szkode do PZU. Długo im zajeło zanim oddali pieniądze? Jak wyglądały oględziny? Musiales pokazywać jakies paragony zakupu tych urządzeń?
 
Ja miałem pakiet diamentowy w Generali. Gwarantuje on zwrot pieniędzy za uszkodzony sprzęt od przepięc i wyładowań i zapewnia wartość odtworzeniową (musi starczyć na nowy sprzęt). Oględzin nie miałem. Musiałem dostarczć zdjęcia sprzętu i ekspertyzę z pkt. serwisowego. Musi być napisane, że sprzet został uszkodzony od przepięcia. Dodatkowo bierz fakturę za ekspertyzę i tez ją załącz bo i za nią oddają. Dodatkowo musiałem załączyć dowody zakupu, a jak ich nie masz to oświadczenia kiedy i za ile kupiłeś. 30 dnia kasa była na koncie. Życzę równie pozytywnego załatwienia sprawy.
 
  • Lubię to
Reakcje: jasperus