Pomoc rozszerzenie php o snmp

hubert1977

Entry Technician
Q Associate
13 Kwiecień 2009
40
0
6
47
www.plik.info
QNAP
TS-459U
Ethernet
100 Mbps
witajcie

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.6 Build 20170628
Model serwera: QNAP TS-459U+

na qnapie używam GLPI - narzędzie do inwentarzu sprzętu w sieci
znalazłem wtyczkę która bo snmp powinna podawać mi stany drukarek (m.in ilość tonera)
GLPi Plugins

niestety wtyczka wymaga rozszerzenia php

This plugin requires SNMP php extension

znalazlem rozszerzenie snmp do php

PHP: SNMP - Manual

ale jak to to zainstalować nie wiem

ideą jest aby qnap monitorował stany drukarek w sieci - nie interesuje mnie (przynajmniej w tej chwili) monitoring samego qnapa

proszę wiec o pomoc
 
W aktualnych QTS PHP jest w wersji 5.6 więc powinno zawierać ten dodatek. Rozumiem że sprawdziłeś w php.ini czy ustawione są wszystkie parametry jakich wymaga GLPI. Nie wiem czy zauważyłeś tą informację:
"There is no "mibs" directory in the php package, I check with 5.2,5.4,5.5 and 5.6, none of them has the net-snmp mibs folder.
What you have to do is download the source of net-snmap and copy the folder into your unpacked php folder besides the instructions provided above
net-snmap download link
net-snmp - Browse /net-snmp at SourceForge.net
after you download, unzip the file and copy folder mibs to your php folder"
To dość istotne jeśli komunikacja ma działać.
 
faktycznie trzeba dodać - przeczytałe to niezbyt dokładnie
tylko gdzie jest php na qnapie ?

Kod:
/mnt/ext/opt/apache/bin/php -v
sprawdziłem sobie że mam php 5.5.38

ale w tym katalogu nie ma chyba php (całego) a może to właśnie jednak jest php - nie wiem (bo to 1 plik jest)
nie wiem gdzie mam wrzucić baze mibs

tak naprawdę to nie wiem wogóle jak o to zrobić
opis zrozumiałem tak
ściągnąć net-snmp
i skopiować do rozpakowanego folderu php
ale nie wiem gdzie ten folder php jest :(

może coś rozjaśnisz w mym małym rozumku :)
 
Nie rozgryzałem tego tematu na Qnapie. Standardowo miby w ubuntu o ile dobrze pamiętam znajdują się w user/share/mibs lub user/share/snmp/mibs. Jeśli nie ma tam tego folderu możesz go stworzyć i dodać ścieżkę do snmpd.conf "mibdirs /usr/share/mibs". Czy to zadziała? nie wiem. Teoretycznie qnap powinien mieć środowisko prze-kompilowane z snmp ale kiedyś czytałem gdzieś na forum, że jest trochę zrobione przez qnapa po swojemu. Jak znajdę chwilę to z ciekawości odpalę GLPI i jak na coś wpadnę to dam znać.
Możesz też w razie czego spróbować poszukać obejścia przez entware.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. glpi