Pomoc Cloud Drive Sync i ukryty folder Qsync

toomas08

Entry Technician
Q Associate
22 Luty 2014
50
5
8
QNAP
TS-x53
Ethernet
null
Witam wszystkich.
Czy ma ktoś jakiś sposób na zsynchronizowanie poprzez Clud Drive Sync ukrytego folderu Qsync? Pomiędzy laptopem a NAS wykorzystuję synchronizację właśnie za pośrednictwem Qsync. Wszystko działa i jestem zadowolony. Chciałem jednak część plików zsynchronizować też z mom kontem OneDrive za pomocą Clud Drive Sync bo sądziłem że tym najłatwiej. niestety jak chcę wszystko skonfigurować to nie ma możliwości dodania lokalnego folderu Qsync który oczywiście nie wiadomo czemu jest ukryty. Czy da się to jakość obejść?

Z góry dzięki
 
Podpinam sie z pytaniem pod ten temat.
Zdaje się że odpowiedź na pytanie zadane przez toomas08 juz padła w innym wątku na tym forum - nie da się i "deweloperzy" z dalekiego wschodu cos tam pomyślą w tym temacie albo i nie...

Pytanie moje jest inne choć sprowadza się do realizacji tego samego zadania o którym napisał toomas08 - czy da się robić backup folderu qsync jakimś programem? Chodzi mi o backup na bieżącym dysku w ramach tego samego wolumenu.
Wyobrażam sobie że folder backupu jest współdzielony i synchronizowany z chmura - w moim przypadku dropboxem. Zdaje sobie sprawę ze dane miałbym podwójnie na dysku.
Da się tak zrobic?
 
Podpinam sie z pytaniem pod ten temat.
Zdaje się że odpowiedź na pytanie zadane przez toomas08 juz padła w innym wątku na tym forum - nie da się i "deweloperzy" z dalekiego wschodu cos tam pomyślą w tym temacie albo i nie...

Pytanie moje jest inne choć sprowadza się do realizacji tego samego zadania o którym napisał toomas08 - czy da się robić backup folderu qsync jakimś programem? Chodzi mi o backup na bieżącym dysku w ramach tego samego wolumenu.
Wyobrażam sobie że folder backupu jest współdzielony i synchronizowany z chmura - w moim przypadku dropboxem. Zdaje sobie sprawę ze dane miałbym podwójnie na dysku.
Da się tak zrobic?
Tak, możesz to zrobić za pomocą Hybrid Backup Sync i zadania lokalna kopia.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka
 
Rownież wydawało mi sie logiczne zaproponowane wyżej rozwiazanie. Problem polega na tym, że producent programu/programów do synchronizacji i kopii zapasowych, prawdopodobnie w celu zabezpieczenia przed "katastrofą" (szczególnie przy synchronizacji dwukierunkowe) nie udostępnił tej usługi dla folderów innych niż współdzielone.
W appcenter można instalować aplikacje spoza obiegu qnap-a. Czy któraś z nich umożliwia backup na folderach "systemowych" w tym folderu qsync?
Ewentualnie, czy da się jakoś zmienić folder qsync na folder współdzielony?
 
Masz rację, tę opcję znam. Jednak jeśli już się korzysta z Qsync, to m.in. ze względu na interfejs podobny do dropbox, ze wszystkimi jego zaletami. W przypadku gdy pracujesz we folderze po za główną lokalizacją Qsync, to nie masz możliwości zakładania folderów grupowych, oraz korzystania historii wersji, czyli jak dla mnie kiszka (i z pewnością wielu użytkowników liczących na taką funkcjonalność, którzy wcześniej pracowali w chmurze od innych dostawców). :-(

Wychodzi na to, że obecnie nie ma w ogóle możliwości backupu danych która odbywa się za pośrednictwem NASa, przy korzystaniu z aplikacji Qsync?
Bardzo, ale to bardzo, chciałbym aby ktoś wyprowadził mnie z błędu.