Pomoc QVPN Service - ustawienia stałego IP dla klienta serwera

danplus

Nowy użytkownik
Noobie
8 Luty 2017
12
0
1
42
QNAP
Ethernet
802.11b (Wi-Fi 1)
Witam i proszę o pomoc, bo nie bardzo potrafię sobie z tym poradzić.

Otóż w serwerze VPN w pliku konfiguracyjnym
/etc/ppp/chap-secrets
miałem ustawione dla poszczególnych klientów stałe IP - coś w tym stylu
"dan" pptpd &/etc/config/smbpasswd 192.168.100.40

Od chwili instalacji nowego firmware, serwer jakby ignorował ten zapis. Po spięciu VPNem użytkownik dan ma przydzielany IP z DHCP np. 192.168.100.2.
Czy ktoś może wie o co chodzi, jak to poprawić? Może teraz ten zapis powinien być gdzieś indziej? Wszelkie uwagi/rozwiązania mile widziane :)

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3.0154 Build 20170413
Model serwera: QNAP TS-212P
 
Witam, mam dokładnie taki sam problem. Może udało Ci się już sobie z tym poradzić?
Jeśli nie to dołączam się do prośby o jakiekolwiek wskazówki, co do sposobu zapisania "na sztywno" IP na userów podłączanych przez PPTP. Widać, że plik chap-secrets uległ w tej wersji firmware jakiejś modyfikacji...u mnie poza pptpd widać użytkowników łączących się przez 12tpd (tyle, że nie wiem co to jest ;-)
 
a nie prościej dopisać skrypt autorun.sh w którym dopisuje się te linie i następnie restartuje usługę servera vpn żeby odczytać zmiany ?

przypomniam że QNAP to system typu embedded i po resecie "nieoficjalne" zmiany w koniguracji są resetowane do ustawień z GUI.
 
a nie prościej dopisać skrypt autorun.sh
niestety nie jestem aż tak zdolny (tak na serio to nie bardzo się w tym orientuję - jeśli byłaby możliwość podpowiedzi z Twojej strony - będę wdzięczny.
po resecie "nieoficjalne" zmiany w koniguracji są resetowane do ustawień z GUI.
o tym oczywiście wiem. Zawsze po restarcie logowałem się przez SSH i podmieniałem zawartość pliku chap-secrets.....niestety teraz wpisaywanie tam czegokolwiek niczego nie zmienia. I tak klienci dostają IP "po kolei" z dostępnej puli ;-(
 
Z tego co zauważyłem, to całkowicie zmieniła się lokalizacja plików VPN na rzecz .qpkg. Podejrzewam, że może to być kwestia odwołań do poprzedniej lokalizacji plików konfiguracyjnych.
Niestety w OpenVPN też się pozmieniało po aktualizacji QTS i na ten moment również nie działa mi przydzielanie stałego IP, ale o tym napiszę w innym wątku.
 
No niestety nie miałem czasu do tego przysiąść :-(
W dalszym ciągu mam problem z ustawieniem stałego IP. Trochę nauczyłem się z tym żyć... ale co to za życie?
Tutaj opisałem jak poradzić sobie z konfiguracją stałego IP OpenVPN w QVPN Service