Pomoc Mapowanie dwóch folderów jako jednego dysku

kg7762

Passing Basics
Beginner
6 Listopad 2017
11
1
3
46
QNAP
HS-251
Ethernet
802.11n (Wi-Fi 4)
Witam,

Chciałem zapytać czy jest możliwe zmapowanie dwóch folderów (będących na różnych dyskach w NASie) na jeden dysk.
Konkretnie chodzi mi o to, że na QNAPie mam tak:

- DataVol1 / Muzyka
- DataVol2 / Filmy

a chciałbym żeby na laptopie z Windows 7 wyglądało to tak, że obydwa foldery z QNAPa są zmapowane na jednym,
a nie na dwóch osobnych dyskach

- Dysk Z: - folder Muzyka
- folder Filmy

Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc
Pozdrawiam



Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3 Build 20171101
Model serwera: QNAP HS-251
 
W zasadzie to nie jest problem, ale chciałem się dowiedzieć czy w ogóle się da, a poza tym pomyślałem sobie, że z jednym dyskiem będzie wyglądało na bardziej uporządkowane :).
Teraz tak sobie myślę, że jeśli się nie da, to może podejść do tematu od drugiej strony, czyli na QNAPie te dwa foldery umieścić w jednym, który później można zmapować. W efekcie w Windows otrzymam jeden napęd z dwoma folderami :D.
 
Da się dwa lub więcej folderów umieścić w jednym, poprzez "Agregacje folderów". Znajdziesz w Control Panel - > Foldery współdzielone, zakładka agregacja folderów. Ustawiasz nazwę folderu portalowego i podajesz foldery które ma łączyć, w otoczeniu sieciowym masz potem zarówno pojedyncze foldery jak i folder "wspólny".
 
  • Lubię to
Reakcje: Nik_t
OOOO....
Przeglądając QNAPA dotarłem do pojęcia agregacji folderów, ale przyznam, że nie wgryzałem się w temat (sądziłem, że dotyczy czegoś innego).
Dzięki Horn, popróbuję się z tym sposobem.
Pozdrawiam :)
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. agregacja folderów
  2. agregacja