Pomoc QTS 4.3.4 + Container Station + Plesk = problem

CoSTa

Entry Technician
Q Associate
13 Luty 2012
75
23
58
49
Poznań
costa.info.pl
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4.0435 Build 20171230
Model serwera: QNAP TVS-471

Prośba o ewentualną pomoc a przede wszystkim o informację, czy też macie problemy ze swoimi kontenerami.

Mam w kontenerze Pleska, który robi mi za serwer www i mail. Do aktualizacji 4.3.4 wszystko śmigało, że nie można lepiej. Strony wchodziły szybciutko (hostuję trzy domeny raptem), imap zasuwał i ogólnie było pięknie. Od czasu aktualizacji do 4.3.4 mam objawy coś jakby gubienia oakietów. I to z natężeniem solidnym, aż do utraty połączeń. Próba dobicia się do serwera pocztowego graniczy z cudem. Problem dotyczy połączeń z sieci zewnętrznej. W sieci wewnętrznej wszystko śmiga.

Zwalałbym winę na router czy cokolwiek innego, gdyby nie fakt, że te same strony przeniesione na serwer www QNAPa zasuwają ślicznie, żadnych lagów, opóźnień i czego tam jeszcze.

Testowo odpaliłem Pleska na maszynie wirtualnej i tu też szybkość działania i wyświetlania tych samych stron była OK.

Wniosek: coś mi się dzieje z CS albo z wirtualnymi switchami i CS.

Nie mam pojęcia jak się zabrać za sprawdzanie, gdzie mogą te pakiety ginąć czy co właściwie może się z kontenerem dziać. Pomocy, jak to ugryźć?
 
Niestety to samo :/

Cholera, nie mam już pojęcia co z tym zrobić. Downgrade chyba zrobię, bo tu nic nie pomaga.

EDIT: Plesk wrzucony na maszynę wirtualną, przywrócony z backupu. Działa ładnie i żwawo. Coś popieprzyli z Container Station ewidentnie.

EDIT2: OK, znalazłem winowajcę - router Asusa szalał ze swoim firewallem. Po wyłączeniu fw wszystko ruszyło z kopyta. Temat do wywalenia.
 
Czy byłbyś gotów opisać mi sposób instalacji Plesk-a w kontenerze ?. Przymierzam się do tego, a wydaje mi się że instalacja Pleska na maszynie wirtualnej niepotrzebnie zżerałaby dodatkowe zasoby. Jakie są Twoje wrażenia z użytkowania Pleska jako kontener ?.
 
Czy byłbyś gotów opisać mi sposób instalacji Plesk-a w kontenerze ?. Przymierzam się do tego, a wydaje mi się że instalacja Pleska na maszynie wirtualnej niepotrzebnie zżerałaby dodatkowe zasoby. Jakie są Twoje wrażenia z użytkowania Pleska jako kontener ?.

Hey! Korzystam z lxc w bridge (dla adresu IP do przekierowań portów) - tak mi łatwiej. Instalacja banalna i według wskazówek ze strony. Porty zawczasu przekierować trzeba (mail, www, administracyjne) i właściwie to wszystko. Baaaardzo polecam instalację na SSD, śmiga wtedy wszystko błyskawicznie.

Po prostu zainstaluj drania. W lxc dosłownie po sznurku to idzie.
 
Zainstalowałem Plesk z Docker Hub-a.:
Docker Hub
, pisze że .: Easily set up email addresses, email forwarding, and email filters
a ja nie mogę znaleźć tam zakładki z ustawieniami kont email, albo jestem ślepy albo stary, rzuć proszę okiem na menu ustawień.:

Zrzut ekranu z 2019-11-16 20-12-39.png


Jeśli możesz to napisz mi skąd zassałeś wersję z obsługą kont mailowych.
 
Udało się zainstalować Pleska na LXC Ubuntu, wygląda na to że będzie działać, tutaj jest obsługa maila od razu, dziękuję za podpowiedź. Napisz jeszcze czy wykupujesz licencję, czy też przedłużasz triala ?.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. plesk
  2. mail serwer