Pomoc Qsync Central - nie działają foldery współdzielone inne niż domyślny. Jak to naprawić?

perejro

Nowy użytkownik
Noobie
15 Luty 2018
9
1
3
123
QNAP
TS-x51+
Ethernet
1 GbE
Cześć, jestem tu nowy, miło mi poznać.

Przychodzę z ogromną prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu z Qsync Central zainstalowanym na świeżo zaktualizowanym qnapie.
Problem jest następujący. Kiedy chcę wejść w ustawienia Qsync Central w Foldery współdzielone wyskakuje mi tylko poniższy błąd (na screenie)

aimages83.fotosik.pl_994_0de9f2a4cf12f292.png



Nie mogę przez to wybrać dodatkowych folderów do synchronizacji w kliencie Qsync, co bardzo mi komplikuje sprawę. Szukałem w necie odpowiedzi ale oprócz downgrade softu nic lepszego nie polecali. Coś mi się jednak nie chce wierzyć, że soft z listopada ma taki bug i nikt tego nie poprawił.

Pomocy - co z tym mogę zrobić? Jakieś pomysły?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4.0483
Model serwera: QNAP TS-251A
 
Niestety Panowie, ani ponowna instalacja, ani włączanie wyłączanie, ani kombinacje z uprawnieniami i volumenami nie dały rady.
Ewidentnie frontend otrzymuje zepsuty json przy requescie po listę katalogów. Wygląda jakby błąd połączony był z zupełnie innymi ustawieniami.

Prośba Panowie, może ktoś wywołać w przeglądarce, z której ma dostęp do działającego NAS taki adres
Kod:
https://[IP NAS]/cgi-bin/qsync/qsyncsrv.cgi?sid=muw10ugr&func=qbox_get_share_folder_list
i przesłać mi na PW pełną odpowiedź JSON? Porównam sobie co powinno być w kluczu "volumeList" bo na tym mi się json urywa.


Dodatkowe info.:
Qnap przypięty jest do domeny, nie ma innych użytkowników lokalnych niż admin (reszta jest domenowa), nie ma innych grup lokalnych niż domyślne.
 
Cześć,
Udało Ci się rozwiązać ten problem? Bo ja mam taką samą sytuację.

Podany przez Ciebie link, zwraca mi coś takiego:
{ "version": "", "build": "20171201", "status": 3, "success": "true" }

Mój system: 4.3.4 0483 Build 20180213
 
Cześć,
Udało Ci się rozwiązać ten problem? Bo ja mam taką samą sytuację.

Podany przez Ciebie link, zwraca mi coś takiego:
{ "version": "", "build": "20171201", "status": 3, "success": "true" }

Mój system: 4.3.4 0483 Build 20180213
Mamy dokładnie tą samą wersję systemu i ten sam Build. Problem nadal jest rozwiązywany, przekazane ponoć do programistów.
 
Ja z jednym z qnapów mam ciekawą sprawę mianowicie:
na jednym laptopie z systemem win10 loguje się na usera zew lub wew adres ip i pokazuje mi tylko jeden folder. Ale jak te same ustawienia wpisze na innym urządzeniu pokazuje mi wszystkie udostępnione udziały dla tego usera.
Jakieś pomysły macie?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. 4.3.4.0486