Pomoc Problemy po aktualizacji do 4.3.4.0537

Gordon_23

Entry Technician
Q Associate
6 Grudzień 2016
62
22
8
Warszawa
QNAP
TS-x53A
Ethernet
1 GbE
Witajcie,

Po wykonaniu aktualizacji do najnowszego QTS (wersja w temacie i stopce) z zachowaniem zasad: restart przed, aktualizacja, restart po, obserwuję niepokojące objawy. Mianowicie:

1. Odblokowywanie zaszyfrowanego woluminu trwa nawet do godziny (!) podczas gdy przed aktualizacją była to kwestia dosłownie kilku minut. Oczywiście klucz poprawny, po odblokowaniu wszystko jest ok.
2. Podczas restartu i gdy już wolumin jest odblokowany w logach znajduję:
Kod:
Typ	Data	Godzina	Użytkownicy	Źródło IP	Nazwa komputera	Zawartość	
Błąd	2018/04/05	08:55:22	System	127.0.0.1	localhost	[App Center] Photo Station started failed.
No i oczywiście Photo Station nie działa - po kliknięciu otwiera się okno z "The service is not activated".
3. Procesor jest ciągle obciążony w 50% (2 rdzenie po 100%) przez proces (dwie kopie) o nazwie "rm". Spowalnia to strasznie system i niestety nie "przechodzi" po restarcie jak i wszystkie wyżej wymienione problemy.

Proszę o sugestie co zrobić lub co sprawdzić aby umożliwić komuś mądrzejszemu ode mnie rozwiązanie problemu... Z góry dziękuję.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4.0537 Build 20180331
Model serwera: QNAP TS-253A
 
Hej,

Ticket zgłoszony równolegle z postem na forum. Myślałem, że tu też czegoś się dowiem.

Pewnie, można zrobić downgrade ale skoro tylko u mnie ten problem wystąpił (google nic nie zwraca) to może jest prosty sposób żeby go rozwiązać. Równie dobrze mogę czekać do następnego releasu i upgrade może poprawić sytuację.
 
Gordon_23 - mam dokładnie ten sam model QNAP i dokładnie te same problemy. Do tego nie mogę odpalić HybridDesk Station, nie mogę zainstalować Video Station (wiesza się na 20%)...
Znalazłeś już może rozwiązanie?
 
Hej,

U mnie sprawa nabiera rozpędu - zniknęły mi niektóre dane... 95% zdjęć z katalogu Camera Upload w QSync zmieniło się w pliki z datą 1970/01/01 i rozmiarze 0b :-( Zniknęło też kilka folderów z filmami (niestety nie prowadzę katalogu więc nie jestem w stanie ocenić ile ale widzę, że niektórych nie ma).

Poniżej odpowiedź z Helpdesk'u na wcześniejsze zgłoszenie:
Dzień dobry, na chwilę obecną inżynierowie pracują nad rozwiązaniem problemu. Niestety na chwilę obecną nie znam daty wydania poprawki.

Na moje pytanie o szczegóły i czy jest to odosobniony przypadek:
Dzień dobry, jest Pan drugą osobą która to zgłosiła, jednak każde zgłoszenie jest ważne. Problem jest związany z szyfrowaniem

Jeśli po wydaniu poprawki nie będę mógł odzyskać danych to będzie to według mnie niedopuszczalna sytuacja, że zostaje wypuszczona wersja firmware'u która powoduje tak poważne problemy. Utratę danych zgłosiłem w weekend - zobaczymy co Helpdesk na to...

lkg007: Jeśli mogę zasugerować - zgłoś to również na Helpdesk. Może większa liczba zgłoszeń podniesie priorytet poszukiwania rozwiązania.
 
Dzisiaj zgłosiłem problem.
Zrobiłem póki co downgrade do wersji chyba z 15 marca i wszystko działa.

U mnie sprawa nabiera rozpędu - zniknęły mi niektóre dane... 95% zdjęć z katalogu Camera Upload w Qsync zmieniło się w pliki z datą 1970/01/01 i rozmiarze 0b :-( Zniknęło też kilka folderów z filmami (niestety nie prowadzę katalogu więc nie jestem w stanie ocenić ile ale widzę, że niektórych nie ma).

Widziałem, że u mnie też są takie pliki z 0B i datą 1970. Nie można ich tworzyć w żaden sposób.
 
Czy po downgradzie odzyskałeś pliki czy dalej są "popsute"?
Dla potomnych: problem leżał w firmware. Wersja została zdjęta ze strony. Po downgradzie system wrócił do normy. Straciłem kilka zdjęć ale niemal wszystkie pliki powróciły do normalnego stanu.

Zgodnie z informacja z Helpdesk'u został wydany nowy firmware QTS 4.3.4.0551 build 20180413 który rozwiązuje problem:

[Fixed Issues]
- Unlocking encrypted volumes would take a long time after the NAS restarted if users chose not to save the encryption key, and users would not be able to access certain applications.

Jak zainstaluję to potwierdzę, że wszystko jest ok.
 
Dodam od siebie, że podczas rebuildowania zrobiłem shutdown aby rozszerzyć pamięć, i w efekcie NAS powrócił do ustawień fabrycznych...
Po wymianie kości i uruchomieniu qnapa wyglądało, jakby wstał poprawnie (dwa sygnały dzwiękowe, czerwona dioda status - rebuild, drapanie dysków etc), ale nie dało się do niego połączyć - ani www, ani ssh, nie widział go tez qfinder.
Po kolejnym restarcie albo dwóch "z guzika" wstał z wyczyszczoną konfiguracją (bez korzystania z Reset z tyłu).
Po powtórce konfiguracji, w tym inicjalizacji storage pool (nic tam jeszcze nie miałem) działał już ok.
QTS 4.3.4.0537 build 20180331 ARM (TS-431P2).
Być może jakimś źródłem problemów jest pełna przygód pierwsza konfiguracja storage poola, gdy okazało się że jeden dysk jest uszkodzony już na etapie inicjalizacji, ale niestety nie wiąże się to raczej z szyfrowanymi wolumenami, bo tych jeszcze nie było.
 

Mogą Cię zainteresować

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ts-253A aktualizacja