Pomoc QmailAgent - synchronizacja skrzynek

dziadek-NET

Network Architect
Q's Professional
2 Styczeń 2016
511
21
18
40
QNAP
TS-x51
Ethernet
null
Witam

Mam kilka pytań do doświadczeń na temat QmailAgent.
Do tej pory korzystam z Thunderbird Portable i jest OK, lecz ilość skrzynek oraz ich zawartość jest już na tyle duża że zajmuje około 32GB

Teraz mam z tym związane 2 problemy waga 32GB jakie zajmuje na dysku oraz długa i uciążliwa synchronizacja w przypadku komputera który był dłuższy wyłączony np. miesiąc, pół roku.

Proszę o pomoc, szukam rozwiązania (nie koniecznie musi to być QmailAgent).
Mam mały tablet który chce używać w razie sporadycznych podróży który ma mała pamięć wewnętrzną tu na pewno nie wcisnę 32GB, musiał bym to wgrać na pamięć microSD.
Kolejny punkt który wspomniałem wcześniej synchronizacja, idealnie było by gdybym zalogował się , uruchomił program który jest od szczała aktualny nie wymaga synchronizacji i przesyłania dużej ilości danych (praca w podróży) im mniej przesłanych danych tym lepiej chodzi o dostęp do internetu.

Proszę o pomoc i opinie.

Ps. czytałem na forum jedna opinie na temat pracy z serwerem home.pl. że podobno QmailAgent kasuje folder wysłane i zastępuje go katalogiem send. W dodatku maksymalna ilość wiadomości w tym katalogu to prawdopodobnie 99. Ja konta pocztowe mam w gmail-u oraz linuxpl.com

Jeszcze parę minut temu byłem optymistyczny na temat QmailAgent i tylko chciałem się dowiedzieć czy mi pomoże ale teraz obawiam się czy nie zaszkodzi.
Na skrzynkach mam dużą liczbę maili i nie chce aby QmailAgent nie zrobił w nich sajgonu. Tylko aby wykonał obraz tego co jest na serwerach nie ingerował w ilości i nazwy katalogów.

Model serwera: QNAP TS-251
Witam
Czy ktoś używa QmailAgent ?
Na czym dokładnie polega działanie QmailAgent ?
 
QNAP QmailAgent: Centrum pocztowe dla Twojej chmury prywatnej - QNAP

QmailAgent to tak jak byś podpiął konto dodatkowe w Google, mozesz je czytać, wysyłać w jego imieniu maile itp. Tzn. działa to jak klient pocztowy z dodatkową możliwością zapisania maili. Załóż sobie konto na Gmail jakieś na chwilę, podłącz je do QmailAgent i zobaczysz jak to wygląda.
Ja zrezygnowałem bo na Gmailu mam zakładki: Forum; Oferty i nie mam "śmietniku" Podłączone mam również inne konta mailowe do Gmaila więc nie widzę sensu. Po za tym po co ściągać pocztę na urządzenie skoro można korzystać z IMAP i pobierać maile na żądanie? W telefonie przeglądając Gmaila poczta nie jest ściągana na urządzenie.
 
Aha OK

mam kilka pytań:
Napisałeś "Podłączone mam również inne konta mailowe do Gmaila" jak to działa ?
Loguję się na konto A a mogę zarządzać skrzynką B i C ?
Wysyłając pocztę z podpiętego adresu do googla jaki adres jest wychodzący A czy C ?
Czy wszystko trzeba przeglądać i pracować na gmailu ?
Ja pracuję na Thunderbird-zie a gmaila nie mogę przetrawić bardzo wszystko zagmatwane i poukrywane.
Zwykłej strony nie umiem wydrukować aby dopasowała się do kartki tylko wychodzą kiszki bez adresu nadawcy koszmar - chyba że nie umiem z niej korzystać.

Szukam programu który ogarnął by wszystko teraz mam Thunderbird ale wszystko ściąga na urządzenie, w tablecie skrzynka waży mi 30GB
Po drugie szukam fajnej przeglądarki do emaili pod telefon, konta e-mail mam założone na linuxpl.com i z telefonu coś znaleźć / odpisać to udręka.

W zasadzie nie korzystam z pod katalogów może w przyszłości, mam wszystko w jednym worze :)
kiedyś miałem podkatalogi ale bawić się w segregowanie to uznałem szkoda czasu przegapisz 1,2 dni to cały dzień musiał bym to segregować.

Co do IMAP korzystam z tego i maile są zgrywane na komp (korzystam z Thunderbird-a)
 
Loguję się na konto A a mogę zarządzać skrzynką B i C ?
Widzisz maile z innych skrzynek:
Wysyłając pocztę z podpiętego adresu do googla jaki adres jest wychodzący A czy C ?
A

Czy wszystko trzeba przeglądać i pracować na gmailu ?
Nie znam odpowiedzi, ja tylko pracuje na Gmailu.

Ja pracuję na Thunderbird-zie a gmaila nie mogę przetrawić bardzo wszystko zagmatwane i poukrywane.
Nie wiem co masz na myśli ukryte. Gmail działa w moim odczuciu wyśmienicie i niczego mu nie brakuje.

chyba że nie umiem z niej korzystać.
Wystarczy wybrać:
upload_2018-3-26_15-42-26.png


I drukujesz.

Po drugie szukam fajnej przeglądarki do emaili pod telefon, konta e-mail mam założone na linuxpl.com i z telefonu coś znaleźć / odpisać to udręka.
Działa Gmail na tel i nie pobiera maili tylko działa jak IMAP czyli pobiera jak chcesz go odczytać. Teraz najwidoczniej masz ustawione POP3 i ściąga Ci poczte na urządzenie kasując jednocześnie maila z serwera pocztowego. Kwestia ustawienia swojego programu i nadal będziesz miał tak jak masz tylko nie będzie Ci zajmował tyle pamięci.

kiedyś miałem podkatalogi ale bawić się w segregowanie to uznałem szkoda czasu przegapisz 1,2 dni to cały dzień musiał bym to segregować.
Gmail robi to sam. Raz dodasz maila od nadawcy i zawsze już tam będzie. W Twoim programie też ustawia się to raz i będzie działać.

Co do IMAP korzystam z tego i maile są zgrywane na komp (korzystam z Thunderbird-a)
Nie wierzę. Chyba ze mimo wszystko masz ustawione w programie aby pobierał Ci dane mimo wszystko. Po to został stworzony IMAP by takiej sytuacji nie było.
Dodam jeszcze że zapewne jakikolwiek program na Tel ogarnia Twoją pocztę z linuxpl.com i korzystanie z niego będzie wygodne.
 
Z braku czasu nie miałem okazji zbadać tematu.
Na ten moment w ustawieniach Thunderb wyłączyłem synchronizację podkatalogów
Następnie rozejrzę się nad klientem pocztowym pod androida.
Jeśli macie typy / propozycję fajnego programu proszę o info :)