TS-253A czy TS-253B

yahooo8

Passing Basics
Beginner
17 Kwiecień 2018
12
1
3
3
38
QNAP
TS-x53B
Ethernet
1 GbE
Witam, mam zamiar kupić swojego pierwszego NAS-a mocno się zastanawiałem czym wybrać zwykłego DAS-a czy NAS-a ale zdecydowałem się jednak na większa funkcjonalność. Wybór padł na TS253 ale nie mogę do końca się zdecydować czy kupić wersję a czy b.
Jestem fotografem, potrzebuję głównie NAS-a jako archiwum/backup zdjęć no i standardowych funkcjonalności jak DLNA aby na Playstation 4 sobie odpalić jakiś film. Wysłać dla klienta link do zdjęć aby mogli sobie pobrać i w zasadzie tyle.
TS-253b to niby następca i nie wiem czy czasem nie będzie on dłużej wspierany i czy nie pojawią się dla niego jakieś nowe funkcjonalności. Zależy mi aby mieć sprzęt na lata.
Pozdrawiam
 
"B" ma lepszy procesor, co przekłada się na lepsza współprace streemingu filmów. No i jest nowszy. Jesli chodzi o wsparcie to wszystko będzie zależało od Q. Są to tak podobne architektury że obydwa sprzęty powinny być tak samo długo wspierane.

Obydwa NAS-y spełnią twoje opisane wymagania.
 
A czy mógłbyś potwierdzić wyczytane przeze mnie informacje o tym, że seria x53a nie najlepiej sobie jednak radzi z 4K, podobno właśnie nowe x53b dużo lepiej działają pod tym względem.
 
Mam TS-253A i dlaczego producent napisał na ulotce 4K tego nie wiem, mógł napisać FHD i nie otrzymałby ode mnie złych slow na swoje plecy. Udało mi się odpalić na nim film 4K ale nie 10bit które krążą w Internetach. Jest na forum pewien wątek na ten temat i właśnie na jego podstawie stwierdzam ze "B" posiada lepszy procesor, co w głównej mierze będzie miało przełożenie na odtwarzanie filmów.
Czy otwarza "pełno prawne 4k" tego nie wiem/nie pamiętam.

Jeśli będziesz odtwarzał filmy 4K na dobrym TV po DLNA to obydwa NAS-y dadzą sobie z tym radę. A tak naprawdę da sobie z tym rade TV, nas będzie tylko wysyłał zera i jedynki do TV.

Jeśli chodzi o funkcjonalności to są one dokładnie takie same (chodzi mi o oprogramowanie). Zastanów się również nad konkurencją, bo z Twojego opisy wynika że może S byłby dla Ciebie również dobrym rozwiązaniem. Demo oprogramowania masz na stronach producentów. Tam będziesz mógł sobie podejrzeć PhotoStation.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. x53A