Pomoc Problem z uruchomieniem HD Station

prot

Nowy użytkownik
Noobie
16 Sierpień 2015
5
0
1
65
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Po pełnym przeinstalowaniu QNAPa TVS471 (zmiana trybu z RAID 5 na proste woluminy) mam problem z uruchomieniem aplikacji HybridDesk Station. Na ekranie podłączonym przez HDMI (monitor PC lub TV) pojawia się tylko czarne tło i szybko migający kursor - brak innych alarmów czy też logów w "powiadomieniach o zdarzeniach" . Jeśli uruchamiam Ubuntu Station podłączone do tego samego HDMI działa poprawnie - czyli raczej to nie problem monitora/kabla.

Wracałem już z wersją oprogramowania QNAP do poprzedniej, reinstalowałem aplikację HDStation – efekt taki sam, czarny ekran.

Czy ktoś może ma pomysł co może być przyczyną i jak to naprawić?

HDStation wersja 3.2.4

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4.0551
Model serwera: QNAP TVS-471
 
Dziękuję za odpowiedź.

Linux Station udało się normalnie usunąć z QTS.
W zakładce HD Station jest funkcja USUN jednak chyba usuwa tylko aplikacje działające pod HDStation a nie samo HDStation.
Czy jest jakaś opcja usunięcia HD Station?

Spróbowałem pobrać HD Station ze strony wsparcia Qnap i zainstalować niestety pojawia się błąd:

"Następujące pozycje nie mogły być zainstalowane. Aby uzyskać więcej informacji zobacz logi systemowe - HD_Station_3.2.4_x86_64_20170213.qpg"

a w logach jest tylko informacja, że jest problem z plikiem "HD_Station 3.2.4 installation failed. Data file error"

Pobrałem plik 2 razy, rozpakowałem zip za każdym razem wyskakuje ten sam błąd.

Na wyjściu HDMI nie mam już tego szybko migającego kursora ale normalne okno tekstowe logowania do telneta.
 
a w logach jest tylko informacja, że jest problem z plikiem "HD_Station 3.2.4 installation failed. Data file error"
Jeśli odinstalowałeś HDStation i przy instalacji dostajesz ten błąd to wejdź poprzez konsole do /share/[nazwa twojego udziału]/.qpkg/ i zmień nazwę folderu HDStation na cokolwiek innego (nie będziesz go mógł w tym momencie usunąć ale nazwę da się zmienić). Potem zainstaluj nowe HDS i jak to będzie zrobione będziesz mógł usunąć stary folder.
 
Panowie jesteście wielcy! Dziękuję za tak szybką i skuteczną pomoc!.

W sumie podjąłem ciut inne kroki:
Po powyższym błędzie jaki opisałem, jeszcze raz zrestartowałem całą maszynę. Po restarcie pojawiła się kolorowa plansza graficzna coś w rodzaju "Zainstaluj HD Station...". Tym razem nie wskazałem pobranego ręcznie pliku qpkg ale wybrałem opcję "Uruchom". Qnap sam pobrał właściwy plik qpkg i zainstalował. HD station ruszyło.

Pewnie pomysł pawurb1978 - zadziałałby dokładnie tak samo.

Raz jeszcze bardzo dziękuję! Problem rozwiązaliście a ja wracam do instalacji Linux, Kodi i co tam jeszcze :)
 
  • Wow
Reakcje: pawurb1978

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. hd_station