Pomoc UX-800P wysoka temp.

friz1985

Nowy użytkownik
Noobie
25 Październik 2010
9
1
3
38
QNAP
TS-x53A
Ethernet
1 GbE
Witam,
Mam TS-853A i do niego podłączoną jednostkę rozszerzającą UX-800P (działa 1 mc).
Dzisiaj wyskoczył błąd na UX-800P że jest za wysoka temperatura, pokazuje 104 stopnie - zainstalowane są tylko 3 dyski.
Próbowałem restartować jednostkę i nie pomaga.
Uruchomiłem jednostkę bez dysków i po jakiś 2 min po uruchomieniu temp tyła na poziomie 38 stopni i nagle skoczyła do 104.
Przedmuchałem obudowę sprzężonym powietrzem i też nie pomogło (nie była zakurzona). Prędkość wentylatorów pokazuje 360 rpm.
Doradzicie co jeszcze mogę zrobić. Mam zainstalowany najnowszy FV, czy można manualnie sterować prędkością wentylatorów w UX-800P?
Jednostka ma jakiś 1 mc czy mogła się uszkodzić? Na 853A temp OK
 
obstawiam ze paste szlag trafił (bo tak długo ta jednostka na magazynie leżała).

jak mozesz to ją po prostu wymień - jak smarowałeś CPU na laptopie to dasz rade, jak nie - zapytanie na helpdesk.qnap.com ewentualnie reklamacja
 
Jestem serwisantem i z wymianą pasty nie byłoby problemu, chciałem to zrobić nawet wczoraj, ale obudowa jest zaplombowane, pewnie skończy się na tym że jutro odsyłam na gwarancje. Jeszcze skontaktuje się z helpdesk i zobaczę co oni powiedzą.
Dziwi mnie jedno - że nie można sterować prędkością wiatraków w jednostce rozrzedzającej.
Skontaktowałem się z helpdesk i powiedzieli żeby spróbować zrobić downgrade FV i zobaczyć czy pomoże. Niestety nie pomogło i muszę odsyłać jednostkę na gwarancje.
Zdziwiłem się bo helpdesk powiedział że muszę reklamować u sprzedawcy a nie mogę przez nich, odpisali że w Polsce nie ma oficjalnego Serwisu Qnap i tylko przez sprzedawcę.
 
Odświeżam temat.
Za pierwszym razem sprzęt z reklamacji wrócił i objawy pozostały, serwis uznał że sprzęt działa prawidłowo.
Wysłałem jeszcze raz i teraz wymienili mi jednostkę na nową.
Dzisiaj ją podłączam i co dziwne problem nadal jest, po 2-3 min temperatura skacze od razu do 104 stopni.
Mam zainstalowany najnowszy FW, co jeszcze może być nie tak???
 
Zaraz przestawię jednostkę w inne miejsce ale wątpię żeby pomogło, jest przeskok temperatury z 39 na 104 stopnie.
 

Załączniki

  • qnap_1.jpg
    qnap_1.jpg
    209 KB · Wyświetleń: 55
  • qnap_2.jpg
    qnap_2.jpg
    176,3 KB · Wyświetleń: 48
  • qnap_3.jpg
    qnap_3.jpg
    177,5 KB · Wyświetleń: 50
  • qnap_4.jpg
    qnap_4.jpg
    177,8 KB · Wyświetleń: 58
  • qnap_5.jpg
    qnap_5.jpg
    272,4 KB · Wyświetleń: 52
A to przypadkiem nie jest jakis blad oprogramowania? Taka temperatura systemu az jest niemożliwa.
Tylko pytanie jak to sprawdzić.
Na TS-853A mam zainstalowany nanjowszy FW 4.3.4.0597.
Jak za pierwszym razem kontaktowałem się z halpdesk to doradzili downgrade FW, cofnąłem się do 4.3.4.0427 i pokolenie coraz nowsze i nadal to samo.
Teraz zastanawiam się jak zrobić żeby z 853A nie stracić danych a całkowicie od nowa go skonfigurować.
Pytanie,
Znajomy ma serwer TS-231P2 (sprawdziłem UX-800p jest kompatybilny), czy jak na UX-800p mam 3xHDD RAID 5, to czy jak podłącze do TS231P2 to od razyu wykryje mi tego raid-a, czy nie wykasuje mi danych z UX-800p???
 
przy 90 stopniach CPU wyłączy przecież płytę główną ... błąd w oprogramowaniu prędzej

a jak zrobisz test ręką, to jest faktycznie ciepły ten UX ?
Właśnie nie jest ciepły, na początku myślałem że płyta główna w UX-800p się uszkodziła, ale po wymianie na nowy jest to samo.
Wymyśliłem jeszcze jedną rzecz żeby sprawdzić tylko nie wiem czy przez to nie stracę danych.
Mam taki plan na TS853A wyjmę 8xHDD Raid 5 włożę czysty jeden dysk i zrobię startową konfiguracje. Wtedy sprawdzę czy to wina oprogramowania.
Tylko czy po tym zabiegu jak włożę ponownie 8xHDD czy wszystko się ładnie uruchomi i będę miał dostęp do danych????
 
A jeszcze pytanie z poprzedniego posta:
Znajomy ma serwer TS-231P2 (sprawdziłem UX-800p jest kompatybilny), czy jak na UX-800p mam 3xHDD RAID 5, to czy jak podłącze do TS231P2 to od razyu wykryje mi tego raid-a, czy nie wykasuje mi danych z UX-800p???

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 
Znajomy ma serwer TS-231P2 (sprawdziłem UX-800p jest kompatybilny), czy jak na UX-800p mam 3xHDD RAID 5, to czy jak podłącze do TS231P2 to od razyu wykryje mi tego raid-a, czy nie wykasuje mi danych z UX-800p???
Nie wykasuje.