Przy piwie Dylemat przy wyborze

stasiu84

Passing Basics
Beginner
10 Sierpień 2018
13
1
3
39
QNAP
TS-x51+
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Witam zamierzam kupić NASA zastanawiam sie nad 2 modelami
TS 251+ i tu mamy wersje 2g 4g i 8g
oraz TS 251A
będzie on wykorzystywany do oglądania filmów przez hdmi podłączonym do tv ewentualnie przez siec na tv w innym pokoju oraz do prograu typu rTorrent ...

Skłaniał bym sie przy wersji TS 251+ tylko pytanie jest takie czy wybrać wersje 2g czy może 4g a może lepiej wybrać wersje najtańsza czyli 2 g i na własna rękę wymienić ram (czy można zrobić to samemu bez utraty gwarancji ) jak to wyjdzie cenowo jakie pamięci daje producent do tego modelu i na co można je wymienić co byście polecili z doświadczenia tak żeby to działało w 100 %

no i pozostaje wybranie dysku ale wydaje mi sie ze na pczatek pojdzie wd red 3TB
i jeszcze jedno pytanie jak jest z instalacja programu typu rtorrent/Transmission/Deluge/qBittorrent w jakim dziale mogę poczytać o instalacji, niestety nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z nasem wiec pewnie początki będą trudne
 
Testowałem TS-251+ z 16GB ramu i chodzi fajnie moim zdaniem. Instalacja jest bardzo prosta i intuicyjna :) Uważam, że to dobry wybór. Wersji 2GB nie testowałem, ale 8GB powinna dawać radę.
 
Ja rowniez po trefnym zakupie ts-251a, rowniez rozwazam zakup kolejnego Qnapa.
Moze ktos podac wskazowki dla wymienionego wczesniej ts-251+ -8G jak sie ma np.do Ts-253Be-4G bo przedzial cenowy z podanymi pamieciami jest podobny.Ktos zachwalal kiedys Ts-453Bmini,a chyba Ts-253Be to pomniejszony brat:)
 
Testowałem TS-251+ z 16GB ramu i chodzi fajnie moim zdaniem. Instalacja jest bardzo prosta i intuicyjna :) Uważam, że to dobry wybór. Wersji 2GB nie testowałem, ale 8GB powinna dawać radę.
wydaje mi sie ze model TS-251+ moze miec maksymalnie 8GB ramu
 
Dobrze napisałeś, wydaje Ci się ;)
 

Załączniki

  • qnap.png
    qnap.png
    13,3 KB · Wyświetleń: 77
Witam zamierzam kupić NASA zastanawiam sie nad 2 modelami
TS 251+ i tu mamy wersje 2g 4g i 8g
oraz TS 251A


Skłaniał bym sie przy wersji TS 251+ tylko pytanie jest takie czy wybrać wersje 2g czy może 4g a może lepiej wybrać wersje najtańsza czyli 2 g i na własna rękę wymienić ram (czy można zrobić to samemu bez utraty gwarancji ) jak to wyjdzie cenowo jakie pamięci daje producent do tego modelu i na co można je wymienić co byście polecili z doświadczenia tak żeby to działało w 100 %
Czy poradzi ktoś które pamięci ram będą pasowały do NASA ewentualnie co daje producent na pierwszy montaż
 
Witam co sądzicie o QNAP TS-251B-2g porównując go z TS 251+ 2G
Pozdrawiam
Witam ponownie
w tamtym roku przymierzałem się do zakupu nas-a ale wypadł mi większy wydatek i niestety się nie udało. Temat wraca i mam pytanie czy nadal model TS-251+2G byście mi polecili
1. Planuje zakupić wersje TS-251+2G i wymienić pamięć na GR1600S3V64L11/8G czy można taka operacje wykonać samemu nie tracąc przy tym gwarancji producenta ? - możliwe ze jak będzie potrzeba dokupię kiedyś jeszcze jedna (cena nie jest wysoka około 130 zł) taka sama pamięć ale na początek będzie tylko ta jedna.
2.Dysk na początek jedna sztuka Dysk Seagate IronWolf ST4000VN008 4TB sATA III 5900RPM 64MB
w miarę potrzeb możliwe ze zakupie jeszcze jeden dysk i teraz pytanie czy musi to być taki sam dysk czy ewentualnie jak będzie więcej finansów może być większy ?
Chyba ze bardziej polecilibyście dysk Dysk WD Red WD40EFRX 4TB sATA III 64MB ale gdzues na forum wyczytałem ze ironwolfy mniej awaryjne - dlatego proszę was o poradę co byście wybrali i polecili.
Czy można drugi dysk dołożyć w każdym momencie nie tracąc danych na tym pierwszym ?

3.Przeglądając strony napotkałem jeszcze na jeszcze jeden model qnapa w cenie około 1500 zł czyli TS-332X-2G co o nim sądzicie czy lepiej tego TS-251+ ewentualnie może jakiś inny nas w granicy około 1500 zł bez dysku.
 
1. Planuje zakupić wersje TS-251+2G i wymienić pamięć na GR1600S3V64L11/8G czy można taka operacje wykonać samemu nie tracąc przy tym gwarancji producenta ?
Tak.

2.Dysk na początek jedna sztuka Dysk Seagate IronWolf ST4000VN008 4TB sATA III 5900RPM 64MB
w miarę potrzeb możliwe ze zakupie jeszcze jeden dysk i teraz pytanie czy musi to być taki sam dysk czy ewentualnie jak będzie więcej finansów może być większy ?
Na start styknie. CHociaż wiem że apetyt rośnie w miarę jedzienia.

Czy można drugi dysk dołożyć w każdym momencie nie tracąc danych na tym pierwszym ?
Tak.

Um , to nas dla ludzi którzy chcą miec RAID5 bądź coś mniejszego. Jest tam nowy procesor na ARMv7 , co ogranicza dość mocno dostępne extra oprogramowanie.

Polecałbym jednak coś na procesorze Intela , bo do niego jest dostępne najwięcej programów i wsparcia w sieci.

Jest fajna promka : Dysk sieciowy QNAP TS-251B-2G

upload_2019-8-9_21-19-10.png


może się skusisz :p
 
  • Lubię to
Reakcje: misiaczekm
Na start styknie. CHociaż wiem że apetyt rośnie w miarę jedzienia.
domyślam sie ale na początek musi wystarczyć
Um , to nas dla ludzi którzy chcą miec RAID5 bądź coś mniejszego. Jest tam nowy procesor na ARMv7 , co ogranicza dość mocno dostępne extra oprogramowanie.

Polecałbym jednak coś na procesorze Intela , bo do niego jest dostępne najwięcej programów i wsparcia w sieci.
czyli na bank coś intela jak polecasz

Cena tego TS-251B-2G jest całkiem fajna ale czy nie ma on słabszego procesora niz ten TS 251+ jak juz mam przeznaczona pule pieniędzy to wole ja spożytkować bo inaczej się rozejdą :p
i jaki dysk wybrać

ironwolf czy wd red ? bo tu jeszcze jest dylemat ceny praktycznie są identyczne
 
prawda - ale do tego co napisałeś więcej nie trzeba

co do dysku : co za różnica , jak ma się uszkodzić to się uszkodzi - nie ma reguły...
 
prawda - ale do tego co napisałeś więcej nie trzeba
w sumie wymogów za dużych to nie ma raczej z HDMI nie będę korzystał prędzej dlna do filmów, myślę coś o udostępnieniu zdjęć i filmików córki dla teściów - ale z tym tematem to będę musiał się wgryźć jak to zrobić (oczywiscie z waszą pomocą na forum). No i może jeszcze będzie wykorzystywany do innych celów o których sam jeszcze nie mam pojęcia ale pewnie jest tego sporo.
co do dysku : co za różnica , jak ma się uszkodzić to się uszkodzi - nie ma reguły...
w sumie racja nikt nie zagwarantuje który będzie lepszy a Ty Pigers jakie masz u siebie ?
Ewentualnie poczekamy jak ktoś inny się jeszcze wypowie :)
 
Czy poradzi ktoś które pamięci ram będą pasowały do NASA ewentualnie co daje producent na pierwszy montaż

Do ts-251B daje takie:

alh3_googleusercontent_com_TKjlVoKKQewp2zYy3MKB7x7WmDhY4u1MvaF3e6e2a0cd6798078fbe2494ba18da11c.jpg


Wymieniam na 8GB, bo przy 2GB nie da się włączyć kilku rzeczy na raz. Chciałem 16, ale sprzedawca podpowiedział, że i owszem sprzęt zobaczy 16, ale procek użyje tylko 8. Resztę można przeznaczyć na wirtualizację. Znalazłem sklep z pamięciami za "grosze" w porównaniu z oficjalnymi. Ale przyjdą do mnie dopiero w poniedziałek-wtorek.

Co do dysku ja mam red. Głośno pyka, przynajmniej w porównaniu do zwykłych seagate.
Włożyłem teraz g.skill 1600 16gb z laptopa. system widzi 15.5gb

Jak widać 2gb to min.

upload_2019-8-10_0-52-21.jpeg
upload_2019-8-10_0-52-40.jpeg

Czy można drugi dysk dołożyć w każdym momencie nie tracąc danych na tym pierwszym ?
Tak.


A jakbym włożył dysk z danymi, zewnętrzny 5GB to raczej dane nie zostaną, co?
 
  • Lubię to
Reakcje: misiaczekm
To nie będę zakładał osobnego wątku. Jeszcze jedno pytanie, nie będą łączył dysków w raid 1, jaka struktura katalogów zostanie utworzona w drugim? Także multimedia iid...? Bo, że może być większy to to już wiem.
 
SSD Kingston 500 GB
2x Seagate IronWolf 4 TB
1x Seagate IronWolf 10 TB

Też myślałem o jednym ssd ale ja chyba jego możliwości nie wykorzystam i bym musiał mieć nasa 3 albo 4 zatokowego - wiadomo apetyt rośnie

A jakbym włożył dysk z danymi, zewnętrzny 5GB to raczej dane nie zostaną, co?

a co sie stanie gdy np. mamy 2 dyski w nasie i jednego wyciągniemy np na pare dni i ponownie będziemy chcieli go włożyć to tez dane znikną czy pozostaną ?
 
Też myślałem o jednym ssd ale ja chyba jego możliwości nie wykorzystam i bym musiał mieć nasa 3 albo 4 zatokowego - wiadomo apetyt rośnie
Dokładnie :>

a co sie stanie gdy np. mamy 2 dyski w nasie i jednego wyciągniemy np na pare dni i ponownie będziemy chcieli go włożyć to tez dane znikną czy pozostaną ?
Nie, dyski zainicjonwane (przygotwane do pracy przez QNAPa) wykryją się poprawnie.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. GR1600S3V64L11
  2. GR1600S3V64L11/8G
  3. ts-251a jakie pamięci