Pomoc Monitoring domu -zew./wew. (4 kamery)

ymmi21

Entry Technician
Q Associate
27 Kwiecień 2015
36
2
8
40
QNAP
TS-x64
Ethernet
1 GbE
Witajcie
Chciałbym zasięgnąć opinii oraz znaleźć pomoc w temacie monitoringu domu. Planuję uruchomienie monitoringu domu, 2 lub 3 kamery z zewnątrz oraz jedna lub 2 kamery w wewnątrz (klatka schodowa. korytarz). Natrafiłem na kamery Reolink, modele rlc-410, rlc-420. Takie planuje wykorzystać na zewnątrz. Do wewnątrz też którąś z reolink i to wszystko podpięte pod Qnap TS-251 (8GB RAM) po kablu. Moje pytania są następujące:
- jakie kamery polecacie do tego typu rozwiązań ? Ogólnie to jedna kamera z PT/PTZ na zewnątrz a reszta bez tych funkcji jako stałe.
- jaki soft do obsługi tych kamer prze QNAP ? Surveillance Station czy QVR ? Jakie w ogóle są różnice ? Czy z obu programów, podgląd z tych kamer będę mógł zrobić z telefonu w pracy ?
- dla tej wersji Qnap tzn. TS-251 mam 2 darmowe licencje dla kamer (tzn. mogę użyć dwóch kamer ?), czyli jak chce podłączyć 2 kolejne to muszę zapłacić 2 x 59$ za licencję ? Czy jest sens w ogóle w takie rozwiązanie ładować hajs. Póki co sprzętu nie zamierzam zmieniać jeśli chodzi o NAS, ale czy na tej platformie spokojnie będę mógł rejestrować kilka kamer ? Planuje zapisy 2,3 dni później kasowanie i jazda dalej? Ile tych danych z każdej kamery, ktoś ma takie informacje, to jest kompresowane ?
- aktualnie używam 2x1Tb w RAID-1 (przede wszystkim jako stacja zdjęć i backup). Planuję powiększenie do 2x3Tb i zrobienie w RAID-0 lub RAID-1 (nie wiem ile miejsca będę potrzebował na ten ciągły zapis).

Wszelkie wskazówki mili widziane.
Z góry dziękuję za informacje.


Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.5.0760 Build 20181114
Model serwera: QNAP TS-251 8Gb RAM :)
 
za licencje na kamery zabulisz 500 zł QNAPowi, które są przywiązane do nasa ...
potem musisz pomyśleć o dyskach w nasie - bo zapis będzie trzymał je cały czas na ruchu to jakieś 200-300 zł per dysk
~100 zł rocznie na prąd (to śmieszne pieniądze)

rejestrator 1000 zł
dysk - jaki kupisz .. no 200-300 zł
prąd - 50 zł za rok (naprawdę !)

resztę zostawiam tobie ... a pamiętaj że im starszy jesteś tym mniej czasu masz ;)
 
Zaproponuję instalację na Qnapie QVR-Pro, u mnie działa stabilnie na darmowej wersji jest 8 kanałów nagrywania do 14dni. Na TS-251 ładnie to działo, teraz mam TS-453Be i nadal używam, pomimo posiadania 4 licencji, które by mi starczyły. Też wychodzę z założenia po co dokupować kolejne urządzenie, skoro się już posiada jedno, które poradzi sobie z kamerami.
 
Zaproponuję instalację na Qnapie QVR-Pro, u mnie działa stabilnie na darmowej wersji jest 8 kanałów nagrywania do 14dni. Na TS-251 ładnie to działo, teraz mam TS-453Be i nadal używam, pomimo posiadania 4 licencji, które by mi starczyły. Też wychodzę z założenia po co dokupować kolejne urządzenie, skoro się już posiada jedno, które poradzi sobie z kamerami.

A możesz mi napisać jakiego sprzętu używasz oraz ile waży 1h nagrania przy FHD ?
Czyli QVR-Pro jest darmowa wersja i na niej mogę używać do 8 kamer i zapisywać z nich ostatnie 14 dni ? To wygląda super. Dla mnie bomba w zasadzie bo planuje 4 kamery i zapis 3 lub 4 dni.
 
Przy wyborze kamer, zwróć uwagę na to aby miała protokół Onvif, jak na razie każda z kamer podłączona z tym standardem u mnie na QVR Pro zadziałała.
Można się też sugerować przy doborze kompatybilnością będącą na oficjalnej stronie Qnap:Lista zgodności kamer IP z aplikacją QVR Pro - QNAP
Bezpłatnie jest 8 kanałów nagrywania z limitem zapisu 14 dni. Co do wagi godziny nagrania u mnie to około 2gb/h, jednak wszystko zależy od rozdzielczości kamery i ustawień jakości nagrań.
W tym artykule więcej informacji:
Otwarta platforma nadzoru wideo QVR Pro
 
Dzięki za informacje.
Zamontowałem i podłączyłem jedną kamerę do testów nagrywania itd. Kupiłem router z POE żeby kamery były zasilane prosto z kabla lan. Wszystko działa dobrze ale mam problem z nagraniami. Ustawiłem w QVR PRO 1.2 nagrywanie 24h i ma przechowywać nagrany materiał 3 dni. Problem polega na tym, że mam pewne 2 godzinne przestoje w nagraniu w ciągu nocy. Czasem przestaje nagrywać koło 24:00 i przerwa trwa 2h i kolejna przerwa zaczyna się koło 2.15 i też trwa koło 2h. W ciągu dnia nie ma takich dziwnych przestojów. Nagrywa się cały czas. Załączam zrzut z apki z telefonu. to jest z dzisiaj. Wczoraj w nocy przerwa była też podobna.
Nie mam pojęcia skąd takie przestoje się robią. Czy ktoś ma pojęcie jak to dobrze ustawić ?
 

Załączniki

  • Screenshot_2019-01-02-08-07-43-800_com.qnap.qvrproclient.png
    Screenshot_2019-01-02-08-07-43-800_com.qnap.qvrproclient.png
    158,2 KB · Wyświetleń: 58
  • qvr1.JPG
    qvr1.JPG
    95,6 KB · Wyświetleń: 73
  • qvr2.JPG
    qvr2.JPG
    89,1 KB · Wyświetleń: 72
  • qvr3.JPG
    qvr3.JPG
    88,3 KB · Wyświetleń: 65
  • qvr4.JPG
    qvr4.JPG
    106,9 KB · Wyświetleń: 100
  • qvr5.JPG
    qvr5.JPG
    89,1 KB · Wyświetleń: 70
  • qvr6.JPG
    qvr6.JPG
    67,5 KB · Wyświetleń: 74
Ok spróbuję takiej opcji na dzisiejszą noc.


Niestety przestawiam na tylko pojedynczy strumień i nie można się połączyć z kamerą przez QVR pro. Cały czas status łączenie i nic. masakra.
Jak z powrotem ustawiam na dwa strumienie wszystko wraca do normy i po chwili się łączy oraz widać obraz i startuje nagranie.
 
Wywal cała konfiguracje QVR Pro, zainstaluj wszystko od zera, ale użyj tyko jednego głównego strumienia, dwa strumienie potrafią tak dobić kamerę, że potem są takie efekty jak u Ciebie.

Wyrzuciłem wszystkie ustawienia jakie miałem oraz wszystkie zasady. Został tylko przydzielono volumin i nic więcej.
Dodałem od nowa kamerę ustawiłem 1 strumień i dalej nic. Nie mógł się połączyć, choć przez przeglądarkę www podgląd i wszystko działało.
Ciągle tylko łączenie....
 

Załączniki

  • qvr1.PNG
    qvr1.PNG
    32,9 KB · Wyświetleń: 77
  • qvr2.PNG
    qvr2.PNG
    43,7 KB · Wyświetleń: 81
  • qvr3.PNG
    qvr3.PNG
    297,8 KB · Wyświetleń: 78
Mam w domu 2 kamery wszystko działa już może z 2 miesiące( pomijając aktualizacje :D ) wszystko śmiga, więc błędu raczej niema.
Kamery mam różne jedna ma motozoom, druga zwykła. Obie działają z wszystkimi funkcjami.
Zrób całkowitą czystkę z tym QVR odinstaluj go i przydziel na nowo miejsce do przechowywania nagrań.
U mnie kiedyś to pomogło jak się uczyłem i namieszałem. :D3:)
 
dalej bez zmian. Może gdzieś w QVR jest jakiś błąd i po prostu tego nie ogarnia.
Kolego onvif łączy się zazwyczaj na 80 porcie nie 8000, a domyślne hasło admin/admin

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
hmm u mnie jest 8000 jak na zrzucie.

na 80 nie działa.

To wszystko jest mega dziwne.
Moja kamera ma 5MP co wg. qnap list nie jest obsługiwana lub jeszcze nie została zbadana.
W każdym bądź razie u mnie działa.

edit 06:00

Kolejna noc i to samo. Teraz przerwa od 23:30-2:00 i od 2:30-4:00 i teraz też nie chce nagrywać chociaż obraz normalnie się wyświetla.
Czy idzie jakoś z poziomu QVR Pro odpalić nagrywanie ? ok znalazłem tzn udało mi się wystartować nagrywanie. Zmieniłem plan na codziennie i połączył się na nowo z kamera i rozpoczął nagrywanie.

Dzisiaj podłączę nową kamerę i sprawdzę całość jeszcze raz.



edit 9:30
A może to NAS wprowadza się w jakiś stan spoczynku lub przeprowadza defragmentacje dysków w godzinach nocnych, scala bazy multimediów ? Ktoś ma jakiś pomysł ?
Po podłączeniu nowej kamery dalej występuje brak w ciągłości w nagrywaniu. O dziwo druga kamera ma inne godziny przestoju jak ta pierwsza. Masakra.
W dzień leci cały czas bez problemów i nagrywa się cały czas ale jak przychodzi noc i 00:00 wszystko szaleje.

Może faktycznie NAS przechodzi w stan spoczynku albo QVR robi jakie scalanie nagrań ? Jakiś pomysł ?
Gdzie można zapytać support QNAP w sprawie takiego problemu ?
 

Załączniki

  • qvr5.PNG
    qvr5.PNG
    6,2 KB · Wyświetleń: 70
  • qvr6.PNG
    qvr6.PNG
    16,7 KB · Wyświetleń: 68
  • qvr7.PNG
    qvr7.PNG
    10,9 KB · Wyświetleń: 68
  • qvr8.PNG
    qvr8.PNG
    9,8 KB · Wyświetleń: 79
  • qvr7.JPG
    qvr7.JPG
    70,7 KB · Wyświetleń: 70
  • Screenshot_2019-01-04-06-12-12-793_com.qnap.qvrproclient.png
    Screenshot_2019-01-04-06-12-12-793_com.qnap.qvrproclient.png
    762,8 KB · Wyświetleń: 60
  • Screenshot_2019-01-04-06-12-52-783_com.qnap.qvrproclient.png
    Screenshot_2019-01-04-06-12-52-783_com.qnap.qvrproclient.png
    611,7 KB · Wyświetleń: 56

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Monitoring
  2. kamera onvif
  3. Reolink
  4. reolink e1 pro v3