Pomoc Postgres - backup danych

selekta

Entry Technician
Q Associate
14 Listopad 2018
68
9
8
39
QNAP
HS-251
Ethernet
1 GbE
Witam, w jaki sposób najprościej wykonać backup bazy postgres na Qnapie? Czy są jakieś automatyczne narzędzia?
Szukałem w necie, ale informacje są znikome a brak też tutoriali (od a do z)...

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.5.0756
Model serwera: QNAP TS-253 PRO
 
No to raczej nie pomogę, bo z niego nigdy nie korzystałem.
Backup innych DB mam zrobiony w ten sposób, że VM odpala skrypt, który pobiera mi bazę (w formie create script), pakuje do ZIPa i wysyła w odpowiednie miejsce.
 

...i za każdym razem, kiedy chce zrobić backup mam logować się do konsoli i wklejać ten skrypt, do tego nie wiem jak później wyciągać ten backup, gdzie go przetrzymywać tak, żeby było bezpiecznie...
tak jak by patrzeć ze strony osoby która zna na wylot linuxa to jest, natomiast dla laika, który ma zacząć od początku to naprawdę informacje są "poszarpane"
 
Stary, w avatarze masz RTFM - tak zrób :D
rtfm.jpg


1. Na QNAP postaw sobie VM z Linuxem (np. Debian)
2. Na DB skonfiguruj użytkownika tylko do backupów (jedyne uprawnienia to READ)
3. Na tej VM napisz skrypt, który zrobi backup (czyli np: pobranie danych, utworzenie paczki ZIP, wysłanie na NAS lub gdziekolwiek)
4. Na VM dodaj wpis cron dla cyklicznego backupu

Gotowe :)
Ze swojej strony od radzam grzebanie w QNAPowym linuchu, szczególnie początkującym. Na VM będzie bezpieczniej.

Hasła do pocztania:
linux for beginners
qnap virtualization station
basic linux commands
how to install debian
how to use cron
how to backup postgres using linux
 
No to raczej nie pomogę, bo z niego nigdy nie korzystałem.
Backup innych DB mam zrobiony w ten sposób, że VM odpala skrypt, który pobiera mi bazę (w formie create script), pakuje do ZIPa i wysyła w odpowiednie miejsce.

Hej,
Mam podbny problem z tym że mam baze pg na windows i chce ja backupować na qnapa. Pomożesz w przygotowaniu skrypu? Chodzi i mi o automat który zapisze 5 kopii cyklicznie w konkretnych miejscach
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. postgres