Pomoc TS-251 Pomoc w migracji na nowe dyski - internet 600mb/s problem z wydajnością

alladyn21

Entry Technician
Q Associate
22 Wrzesień 2017
74
4
8
33
QNAP
TS-210
Ethernet
10 GbE
Witam

Wczoraj wystartował mi nowy internet - no i niestety okazało się ze pobranie czegoś z sieci torrent przy moich obecnych dyskach jest nie-realne - nie wiem jak sprawdzić użycie dysku ale podejrzewam ze zapycha się bufor i transfer mocno spada.

Przeczytałem, że mogę zrobić konfiguracje 1x ssd 1x hdd i takie dyski też kupiłem

I teraz pytanie Panowie i moze Panie :) - jak zrobić backup systemu NASA? kontenerów itp? najlepiej 1:1 tak abym wsadził nowe dyski i wsio?

Czy poza ustawieniem na ssd cache, można postawić system NASA bezpośrednio na dysku SDD? Przyspieszyło by to dość powolny boot

Wersja oprogramowania Firmware: Najnowszy - nie mam dostępu do NAS teraz
Model serwera: QNAP TS-251
 
W przypadku sieci p2p trochę inaczej się to chyba skaluje ponieważ dane są zaczytywane losowo dla całego pliku a nie w kolejności.

To gdzie jest problem w takim razie? Nadmienię, że plik można pobierać ze 100% prędkością - sprawdziłem na PC - gdzie problem z cache dysku też występował i ucinało transfer - przy zapisie na SSD problemu nie było

Te dyski co mam to szroty 5400 jakieś :p jeden 2,5 drugi 3,5

W każdym bądź razie pomógł byś z pytaniem które zadałem?
 
Zacznijmy od początku: jakie masz te rzekomo niskie transfery na NAS? Jakiś screen?
Bo może wszystko jest w porządku.
Ja na zwykłym HDD osiągam okolice 200MB/s o ile mnie pamięć nie myli (dysk seagate iron wolf)
 
źle mnie troche zrozumieliście - transfer z nasa na pc 100MB/s tu jest ok, ale cały cache dysku zapycha mi sieć torrent. Gdzie plik powinien pobierać się z niej 60MB/s

Pobiera się powiedzmy 45MB/s po czym następuje gwałtowny spadek do 1MB/s i znowu rośnie do tych 45MB/s (dysk ciągle mieli na 100% nie wiem jak to sprawdzić na qnapie ale tak było na pc - tam sprawe załatwił SSD). Testuje od wczoraj jeszcze nie zobaczyłem ładnej cyferki 60 MB/s. Łącze jest ok coś się dławi u mnie
 
Dyski talerzowe mają mało IOPS - więc to nic dziwnego.
Jeśli chcesz jednocześnie pobierać pliki z NASa na komp i pobierać torrent na NAS - nie uda się.
 
Wiadomo, chce to robić osobno

Nie ma problemu z transferem w sieci lokalnej w każdą stronę leci jak powinno.

Problem pojawia się przy sieci torrent. Powinna rozwiązać ten problem wymiana dysków. Tylko potrzebuje pomocy z pytaniem w pierwszym poście
 
Klienta mam w kontenerze więc nic chyba z tym nie zrobię? Flood się nazywa ale chyba to rtorrent jest.

To już zgłupiałem - na windowsie ewidentnie było widać że dysk się zapycha (100% w użyciu) na ssd 15%

Człowiek chciał szybszy internet xD było zostać przy 250mb/s nie było problemu
 
hmm, dostałem się do obrazu wg tego tutoriala. Mam plik settings.db ale kompletnie nie wiem co zrobić dalej.

odpaliłem go notatnikiem ale jedyne co w nim jest to w zasadzie ścieżki gdzie mają zapisywac sie torrenty

Możesz rozwinąć pkt 2?

bo u mnie ten plik konfiguracyjny nie wygląda tak jak w tym linku, on nie wygląda wcale..

Kod:
{"id":"startTorrentsOnLoad","data":true,"_id":"UzrtJVqrUULArYf5"}
{"id":"deleteTorrentData","data":false,"_id":"XaH0KXqV1HlET7GD"}
{"id":"sortTorrents","data":{"property":"added","direction":"desc"},"_id":"lRQ40n8R4fIs5A2r"}
{"id":"torrentListColumnWidths","data":{"name":565,"basePath":161,"seeds":65},"_id":"qKPXEOyhnDQ4QYeq"}
{"id":"torrentDestination","data":"/Download","_id":"xsaXJ115Hrd7trtE"}


a może łatwiej będzie diameter/rtorrent tylko nie umiem tego zainstalować -_-
 
dobra a jak to poprawić w rtorrent-pro? Postanowilem zakupic po prostu wszystko w jednej ladnej paczce a efekt jest ten sam

screen:
ai.ibb.co_stTTJR2_Przechwytywanie.png
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. powolny dysk