Jaki NAS do filmów Bluray 4K

goromajima

Passing Basics
Beginner
16 Październik 2018
20
1
3
QNAP
HS-251
Ethernet
10 GbE
Witam Panowie :)

Krótko i na temat. Chcę wymienić swojego NAS'a na nowy, tak aby móc oglądać filmy w 4k nie tylko z mkv, ale też jako wrzuconą pełną płytę bluray. Odtwarzaczem będzie kodi. Oglądanie lokalne bez żadnego streamingu.

Budżet to 2500-3000zł

Jeśli może z ktoś z Was polecić dobry sprzęt, to będę wdzięczny :)
 
Za 3k to pozostaje chyba ten nowy wynalazek co nie halasuje i wygląda jak dekoder.
Wybór nie jest duży jeśli chcesz włączyć film w 4k po hfmi 2.0. Bo Qnap dopiero je wprowadza. Jeśli to ma iść po DLNA to dobry tv i każdy Nas się nada.
 
Za 3k to pozostaje chyba ten nowy wynalazek co nie halasuje i wygląda jak dekoder.
Wybór nie jest duży jeśli chcesz włączyć film w 4k po hfmi 2.0. Bo Qnap dopiero je wprowadza. Jeśli to ma iść po DLNA to dobry tv i każdy Nas się nada.

Dzięki za odpowiedź. No właśnie telewizor mam dobry, bo w tym roku kupiłem Panasa za prawie 10 koła. Sprawdzałem jak idą filmy z 4k po sieci, i jest ekstra. Problem w tym, że nie mogę zainstalować kodi na panasie.
 
Osobiście jak bym miał dawać teraz 4K za Qnapa by mi obsłużył 4K to zastanawiałbym się czy nie kupić w promocji NVidia Shield i na nim postawił Kodi. Na Qnapie zrobiłbym Plexa, Kodi z nim powiązał i miałbym jedną bibliotekę wszędzie gdzie chce. 4K w domu a po za nim FHD po strimingu.

Pytanie do czego ma Ci służyć ten Qnap, bo jeśli szukasz Qnapa tylko by miał HDMI 2.0 i miał na ulotce 4K to wybór jest mały i drogi. Ale wiadomo ktoś może mieć inny pomysł na życie niż ja.

Po za tym może nie potrzebujesz Kodi a wystarczy Ci Plex (nie wiem jak właśnie u nich z 4K), albo Emby na TV (o ile pozwoli na to TV), a moze wystarczy zwykły DLNA (co uważam za ostateczność w dzisiejszych czasach).

Wiec może nie warto się pchać w ultra drogi sprzęt którego nie wykorzystasz a warto by obrać przemyślaną strategię tego co na prawdę jest Ci potrzebne.

Najłatwiej będzie kupić to:
TBS-453DX - Funkcje
 
QNAP i BD lokalnie ? uśmiałem się

lepiej zostawić NASa , niech serwuje pliki (i zajmuje się tym co ma robić ...) ,a odtwarzaniem zajmuje się nawet Rasperry Pi czy tam produkty polecane wyżej.
 
NVidia ma dotatkowo LAN, a nie tylko Wi-Fi jak MiBox, co często może być na plus.

Pozdrawiam
GOLDEN!!!
 
QNAP i BD lokalnie ? uśmiałem się

lepiej zostawić NASa , niech serwuje pliki (i zajmuje się tym co ma robić ...) ,a odtwarzaniem zajmuje się nawet Rasperry Pi czy tam produkty polecane wyżej.
Absolutnie się z Tobą zgadzam. Po za tym kodek się zmieni i Qnap znów będzie w tyle. Dlatego wybrałbym sprzęt pod to dedykowany. Chociaż ja korzystam z Qnapa jako sprzęt multimedialny po HDMI.
 
Właśnie, może niekoniecznie kupować nowego NASa, tylko dokupić urządzenie, które obsłuży kodi. Oststnio testuje kodi na xbox one x i nie chce on otwierać 4k. Gdy wbijam się przez tv do NASa wszystko śmiga pięknie.

Generalnie chciałbym odtwarzać pełne dyski UHD przez kodi oraz mieć dobry dźwięk 7.1 przez ampli. Obecnie używam kodi na moim HS-251+ przez hdmi, ale z racji tego że ma HDMI 1.4 myślę właśnie jak to obejść.
 
Ok. Dzięki z polecenie. Przyjrzę się temu Shield’owi
 
900zl za przystawke do tv do ogladnia filmow. Was chyba posralo troche.
 
Za 4k? Najtańszy przyzwoity tuner na linuxie w granicy 600zł za firmowe vu w granicach 1000.
Cena całkiem normalna.
 
I może w dedykowanym urządzeniu nie wpadną na pomysł zaprzestania wspierania aplikacji -> tak jak było z kodi17 w qnapie
 
Za 4k? Najtańszy przyzwoity tuner na linuxie w granicy 600zł za firmowe vu w granicach 1000.
Cena całkiem normalna.
tuner =/= przystawka do odtwarzania filmow.
Najnowsza malinka radzi sobie z filami 4k hevc, a kosztuje grubo mniej.
 
Dobra z pilotem robią się 4 stówki. Jak z oprogramowaniem? Jaka jest tam wersja HDMI, bo kolega szuka sprzętu z HDMI 2.0, a niestety nie znalazłem nigdzie takiej informacji.
 
+1 Shield: support jest, spore możliwości są, grać można. Jak coś taniej to MiBox. Rpi- fajne, ale jako rozwiązanie "OutOfTheBox" to całkiem inna historia.
 
Dodam też, że nie szukam odtwarzania ripów 4k w postaci mkv. itd. tylko pełnych płyt BDMV więc to troszkę mocy potrzebuje.
 
Nie znajdziesz lepszego rozwiązania i silniejszego na rynku niż te które podałem. Chociaż w sumie jest jeszcze jedno:
NEO U9-H
NEO Z83-4 Pro

ale jak z obsługa tego to nie wiem. W sumie podany powyżej sprzęt to mini komputer.
 
Nvidia w zupełności powinna starczyć i myśle, że to jest najtańszy wydatek, bo gdybym chciał odtwarzać płyty z filmami UHD 4k, to musiałbym kupić dobry odtwarzacz, a one też kosztują.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Tuner