Pomoc Brak dostępu do sieci za natem

regees

Nowy użytkownik
Noobie
18 Kwiecień 2016
2
0
1
25
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Witam,
Jestem użytkownikiem qnapa TS-251+ już od jakiegoś czasu, ale teraz chciałbym się łączyć z nim zdalnie, ale coś mi nie wychodzi.
Jestem podłączony do internetu poprzez łódzką osiedlową telewizję kablową retsat1 i nie mam publicznego adres IP tylko prywatny i pewnie jestem za natem. Mam w domu modem od dostawcy i własny router Asusa RT-N10U żeby podłączyć więcej urządzeń.
Na qnapie mam uruchomiony virtualization station i postawiony Windows 8.
1. Pytanie czy da się połączyć zdalnie (nie w sieci lokalnej) np. zdalnym pulpitem do tego Windowsa na qnapie?
2. Pytanie czy da się połączyć zdalnie VPNem do tej mojej domowej sieci będącej za natem i z prywatnym adresem ip?

Szukałem różnych informacji, kombinuję z ustawieniami portów, ale coś nie idzie..

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.6 Build 20181228
Model serwera: QNAP TS-251+
 

Załączniki

  • myqnapcloud.jpg
    myqnapcloud.jpg
    134,3 KB · Wyświetleń: 40
  • myqnapcloud_konfiguracja_routera.jpg
    myqnapcloud_konfiguracja_routera.jpg
    215,6 KB · Wyświetleń: 50
Jeżeli masz na tej 8 TeamViewer, to najłatwiejszy sposób żeby się na nią dostać.
Pozostałe możliwości o które pytasz potrzebują co najmniej przekierowania portów u operatora z Twojego prywatnego na Publiczny najlepiej stały.
P.S wystarczy tak naprawdę jeden port aby odpalić VPN i wtedy robisz wszystko wewnątrz własnej sieci domowej.
TeamViewer
TeamViewer
 
Sam używam od lat TeamViewer polecam szybką instalacja, łatwa konfiguracja, bajecznie prosta obsługa, dużo możliwości.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka