Pomoc Fibaro Z-Wave i inne

spietrza

Download Station
Q's Professional
20 Marzec 2013
428
83
118
48
Poznań
QNAP
TVS-x71
Ethernet
802.11ad
Witam,

czy ktoś z Szanownych forumowiczów bawił się w podłączanie automatyki do swojego NAS Serwera ??
 
Z opisu wynika, że posiadasz centralę z-wave, więc qnap nie będzie Ci do niczego potrzebny. Niestety nie znam rozwiązania, które masz więc trudno określić czy wszytko będzie działać bezproblemowo. Jeśli chciałbyś jednak zrezygnować z tej centrali na rzecz qnap+domoticz to musisz dokupić sobie kontroler na USB (na niemieckim amazonie kupisz za ok. 100 zł., na allegro ok. 200). Konfiguracja Aeotec Z-Stick Gen5 jest dosyć prosta - nie wiem co ludzi tak męczy :) Sam domoticz ma w konfiguracji możliwość komunikacji z centralą Xiaomi (ale nie jest tak, że komunikuje się z urządzeniami bezpośrednio - zatem dochodzi Ci dodatkowe urządzenie). Na Twoim miejscu rozważyłbym jednak pójście w jedną technologię, bo ich łączenie zawsze będzie kłopotliwe.
 
Mam z-Wave od developera, ale jakość i obsługa tego jest delikatnie mówiąc średnia. Zobaczę czy w ustawieniach jest możliwość sparowania urządzenia z Domoticzem. Jak nie zainteresuje się i zakupi sprzęt na Amazonie.

Osobiście przeszedłbym całkowicie na rozwiązania szpiegujące od zagranicznych przyjaciół, ale zależy na termostatach Danfoss które działają z Z-Wawe i nie widzę jakiś zmienników.

A już tłumacze dlaczego bym przeszedł na Xiaomi. To z uwagi na to że zamówiłem nawilżacz powietrza od tej firmy, stąd robi się miszmasz technologi i stąd moje pytania.
Jeśli chciałbyś jednak zrezygnować z tej centrali na rzecz qnap+domoticz to musisz dokupić sobie kontroler na USB (na niemieckim amazonie kupisz za ok. 100 zł., na allegro ok. 200).
A nie wiesz czy mógłbym skorzystać z tego HUB-a co mam teraz?

Z opisu wynika, że posiadasz centralę z-wave, więc qnap nie będzie Ci do niczego potrzebny
Wyjaśnisz swoja myśl? chodzi Ci o to że jak mam już centralkę to nie muszę korzystać? Niby mam oprogramowanie Cockpit ale sprawuje się średnio.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. z wawe
  2. https://forum.qnap.net.pl/threads/fibaro-z-wave-i-inne.6470/
  3. czujnik