Pomoc Jak zainstalować speedtest na QNAP?

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

*ARCZI*

Systems Admin...
Q's Expert
27 Listopad 2018
204
5
18
38
Bełchatów
QNAP
TS-x51+
Ethernet
null
1. Instalujesz w App Center entware-std z repo QNAPCLUB.eu
2. Włączasz Entware
3. Logujesz się do NAS'a po SSH
4. Zainstaluj Pythona
Bash:
opkg update
opkg install python python-xml python-dateutil cacert
5. Ściagasz z speedtest-cli:
Bash:
wget -O speedtest-cli https://raw.githubusercontent.com/sivel/speedtest-cli/master/speedtest.py
chmod +x speedtest-cli
6. Uruchom:
Bash:
./speedtest-cli
Jeśli chcesz wynik w bajtach a nie w bitach to polecenie:
Bash:
./speedtest-cli --bytes

Notka:
Kod:
  --list                Display a list of speedtest.net servers sorted by
                        distance
  --server SERVER       Specify a server ID to test against. Can be supplied
                        multiple times

Kod:
[~] # ./speedtest-cli
Retrieving speedtest.net configuration...
Cannot retrieve speedtest configuration
ERROR: <urlopen error [SSL: CERTIFICATE_VERIFY_FAILED] unknown error (_ssl.c:726                                                                                                                                                                             )>
[~] #
 
Polecenie wykonujesz zapewne jako użytkownik z większymi uprawnieniami - jako root? Łączysz się do QNAPa z użyciem WinSCP też zapewne na większych uprawnieniach. Nie wiemy jak masz skonfigurowaną Sambę, ale z opisu wynika, że pewnie tylko z prawem odczytu. Ogólnie, mniej emocji, więcej czytania, myślenia, próbowania ... i tak w kółko.
 
ale z komputera do samby mogę wklejać pliki i usuwać, więc nie wiem o co tu chodzi.
Dobra doszedłem do etapu gdy wydam polecenie :

[~] # /share/Web/speedtest-cli --share > /share/external/DEV3501_2/SPEEDTEST/speedtest.txt <--- Wtedy plik się utwarza, można go odczytać i usunąć.

Gdy wydam polecenie aby utworzyło plik z datą i godziną, pojawiają się problemy. Pliku nie można odczytać i usunąć z dysku poprzez sambę.
[~] # /share/Web/speedtest-cli --share > /share/external/DEV3501_2/SPEEDTEST/speedtest-`date +%d.%m.%Y-%H:%M:%S`.txt
 
/share/Web/ jest domyślnie udziałem serwera WWW dla QNAPa - średnio fajna lokacja , ale jest pewne że będzie działać

/share/CACHEDEV1_DATA/Web/speedtest-cli --share > /share/external/DEV3501_2/---/speedtest-`date +%d.%m.%Y-%H:%M:%S`.txt
zapis w folderze /share/external/DEV3501_2/---/
co w tym niejasnego , podałeś qpe i dostałeś ją.
/share/external/DEV3501_2/SPEEDTEST/speedtest-`date +%d.%m.%Y-%H:%M:%S`.txt
a jest on udostępniony ???
 
Pozostało mi tylko wrzucić to polecenie do crontab aby się wykonywało automatycznie.
Proszę Was o pomoc. Czytam o crontab, ale nie wiem od czego zacząć ;(.

To moje polecenie :

/share/Web/speedtest-cli --share > /share/external/DEV3501_2/SPEEDTEST/SPEEDTEST_`date +%d.%m.%Y_%H-%M-%S`.txt

Chciałbym aby wykonywało się codziennie o północy przez cały tydzień.
 
Korzystając z użytkownika posiadającego uprawnienia admina, odpalasz edycję wpisów CRONa.
Kod:
vi /etc/config/crontab
lub
Kod:
nano /etc/config/crontab
Dodajesz na końcu linię.
Kod:
0 0 * * * /share/Web/speedtest-cli --share > /share/external/DEV3501_2/SPEEDTEST/SPEEDTEST_`date +%d.%m.%Y_%H-%M-%S`.txt
Restartujesz usługę CRONa.
Kod:
crontab /etc/config/crontab && /etc/init.d/crond.sh restart
 
amedia.giphy.com_media_xT0xeJpnrWC4XWblEk_giphy_downsized_large.gif
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. QNAP speed test
  2. nano