[QNAP] Pomoc przy wyborze pierwszego serwera

Inf-Louis91

Entry Technician
Q Associate
18 Marzec 2019
31
6
8
33
Gdańsk
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Dzień dobry wszystkim,
zaszła potrzeba domowego przechowywania danych w 4 osobowej rodzinie.
Zastanawiam się nad zakupem jednego modelu TS-412 (bez dysków) cena, którą znalazłem to 700 - stan b. dobry
Co myślicie o tym modelu?
Chyba, że polecacie model TS-231P albo jakieś inne modele. Poproszę o info.

z góry dziękuje za pomoc,
Inf-Louis91
 
Wszystko zależy od tego, do czego oprócz przechowywania danych będziesz chciał ten serwer wykorzystać. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, a model TS-412 parametrami (CPU, RAM) raczej nie grzeszy. Poszukaj i poczytaj podobne wątki - o ile dobrze kojarzę, wybór często pada na serię TS-251.
 
Dziękuje Ci, z tego co się dowiedziałem, to wspominany przeze mnie model TS-412 można wzbogacić o dodatkową pamięć RAM max 2GB.
Bo pierwotnie posiada 512MB, wiadomo, że to trochę za mało. Chciałbym kupić przyszłościowy seria T-251 to 2 dyski a 412 - 4. To już zawsze większe możliwości.
 
Pierwsza liczba w nazwie modelu to ilość dysków, tak więc TS-451 posiada 4 dyski;). Tak jak pisze kolega @Spooky, radzę przemyśleć zakup i kupić jakiś model na procesorze Intela, tym bardziej, że jest apetyt na cztery wnęki. :Dumny:
 
Pierwsza liczba w nazwie modelu to ilość dysków, tak więc TS-451 posiada 4 dyski;). Tak jak pisze kolega @Spooky, radzę przemyśleć zakup i kupić jakiś model na procesorze Intela, tym bardziej, że jest apetyt na cztery wnęki. :Dumny:
Czyli radziłbyś iść w ten model TS-412, ale on nie ma procesora Intel, tak?
 
Ogólnie radzimy przyjrzeć się np. serii TS-x51. Pierwsza cyfra w modelu oznacza liczbę zatok i tak modele TS-2xx są dwuzatokowe, TS-4xx są czterozatokowe, itd. Model TS-412 osobiście bym odradził - nie jest według mnie rozwojowy, choć na sam backup danych może być wystarczający.
 
Ok, to bardzo Wam dziękuje. @Spooky i @Penerros
Dam już znać do odpowiedniego działu, że jestem zainteresowany zakupem.
Jak można podziękować komuś za post? Czy mogę go zrobić jako rozwiązany, czy jak najlepiej?
 
Jak można podziękować komuś za post?
Jak najeżdżasz kursorem na kogoś odpowiedź to pojawia się lista.
upload_2019-3-18_12-32-49.png
 
To, że jestem początkujący to wiecie, nie muszę tego pisać. Natomiast jak robię według @Spooky to nic się nie dzieje.
upload_2019-3-18_12-51-20.png
 
Mam do Was pytanie. Z racji tego, ze jestem początkujący i to mój pierwszy qnap jak w temacie to zapytam Was. Gdybybyla możliwość wirtualizacji ale nie musi być to warunek konieczny.
Jaki byście wybrali, mam kilka ofert nadesłanych. Ceny są oczywiście bez dysków:
- Qnap TS-412 - cena 400 zł
- Qnap TS-253A-4G - 1300 zł
- Qnap TS-251 - 900 zł
Dziękuje za pomoc i udzielone odpowiedzi.
 
TS-251 + rozbudowa RAM

ale nie szalałbym tam z wirtualizacją - tam są aż dwa core'y
 
Kolego jeśli kiedyś planujesz wirtualizację, to Twój serwer powinien zaczynać sie od TVS.... są przystosowane specjalnie do wirtualizacji. Polecam model TVS-473e-4G, QNAP TVS-473e-4G - SERWERY QNAP . 4GB RAM może wystarczyć, ale można zawsze rozbudować do 8GB
Do tego dwa dyski po 3TB czerwone WD i można śmigać.