Pomoc TS-253Be - jak ustawić RAID.

Misyo

Passing Basics
Beginner
11 Grudzień 2013
19
1
3
Gorzów Wielkopolski
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Model serwera: QNAP TS-253Be

Witam Serdecznie,

Jestem totalnym lamusem i potrzebuję pomocy :)

NAS-a odpaliłem na SSD+HDD. Jednak stwierdziłem, że NAS to dla mnie głównie backup danych i to jest mój prioirytet.
Odpiąłem SSD i wsadziłem drugi dysk WD RED-a 3TB (taki sam jak pierwszy).
System odpalił się i już widzę oba dyski. Jednak nie potrafię ustawić tak, aby dysk 2gi był idealną kopią dysku pierwszego. Jak wspomniałem, zależy mi nie na pojemności bo 3TB to więcej niż potrzebuję a w przypadku uszkodzenia dysku - teoretycznie drugi powinien "żyć".

Obecnie oba dyski mają jakieś dane ale można je sformatować i odpalić jakiegoś RAIDa. Czy możecie mi podpowiedzieć jak to zrobić i jak ustawić?
 
Ramzes, nie nie napisałeś TEGO 5 postów wyżej. Napisałeś bym wyjął dyski z NASa (po co?) i podłączył je pod komputer w celu sformatowania i postawił wszystko od nowa.
1. Nie mam PCeta odpalonego.
2. Po co miałem wyjmować dyski (włazić na strych itd).
3. Postaw wszystko od nowa... Skoro STAWIAM wszystko od nowa to po co mam te dyski wyjmować?

Dopiero się uczę stąd
Pewnie masz na myśli serwer DLNA?
23469.png

Dziwna sprawa... Nie mam teraz SERWERA MEDIÓW DLNA... Szukam od godziny i po prostu nie mogę nigdzie znaleść....
 
No to już mam zrobione... Trochę dziwnie do tego doszedłem ale tak:
W AppCentre kliknąłem by zainstalować PhotoStation. Wyskoczył komunikat, że muszę włączyć opcję "Funkcje domowe/Multimedia" i czy chcę to teraz zrobić... Dalej było już z górki :)
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ustawienia fabryczne
  2. kopia danych NAS na dysku usb
  3. formatowanie dysk nas