Pomoc Pytanie o podłączenie switcha.

Romuald

Nowy użytkownik
Noobie
20 Marzec 2019
5
0
1
70
QNAP
TS-x51+
Ethernet
100 Mbps
Witam, przepraszam omyłkowo umieściłem ten temat w dziale przedstaw się.
Proszę o pomoc :
Witam. Mam w domu taką sieć:
1.Modem z kablówki i publiczny adres IP.
2.Router TPlink AC900
3.NAS QNAP TS251+ z dwiema kartami sieciowymi.
4.Dwa komputery podłączone przez ethernet
5. Jeden komputer i kilka komórek przez wi-fi.
Wszystkie urządzenia mają stałe IP ustawione w routerze.
QNAP ma ustawione dwie karty sieciowe jako backup.

Ostatnio kupiłem switcha TPLINK SG-2008 z protokołem 802.3 ad LAPC bo chcę zwiększyć ilość wyjść LAN i zagregować karty sieciowe Qnapa.
Switcha chcę podłączyć do gniazda LAN w routerze a dwie karty sieciowe z Qnapa i dwa komputery do gniazd LAN switcha. Komputery i komórki po wi-fi będą dalej korzystać z routera.
Czy to zadziała? Czy w switchu muszę coś ustawiać w oprogramowqaniu?
W Qnapie muszę oczywiście włączyć trunking kart sieciowych ale to umiem zrobić,natomiast grzebanie w oprogramowaniu switcha to dla mnie czarna magia.
Z ostatniej chwili: już wiem że to nie działa. Coś robię źle. Tracę kontakt z NASem. Przekierowuje mnie z mojego adresu dostępu do Qnapa na adres IP switcha. Nie wiem co mam zrobić.​
 
Twoja podpowiedź dotyczy połączenia dwóch switches a mnie chodzi o to jak zagregować przy pomocy tego protokołu dwie karty sieciowe Qnapa.
Wiem tyle że musi być switch z takim protokolem jak w twoim przykładzie. I na tym moja wiedza się kończy. Dopóki nie podłącze do switcha kart sieciowych Qnapa to switch dziala prawidłowo, tzn mam więcej czynnych portów LAN. Jak tylko przepnę karty do switcha zaczynają się problemy i tracę kontakt z NASem.
Prawdopodobnie trzeba zmienić IP w switchu ale ja nie umiem się do niego dostać ,bo jak wpisuję w przeglądarce adres switcha to łączę się z routerem.
Adres IP z mojego adresu dostępu do Qnapa 192.168.0.xxx zmienia się na 192.168.0.100 i nie mogę się połączyć z NASem. Być może trzeba skorzystać z SSH żeby się dostać do switcha np programem Putty ale co dalej tego niestety nie wiem.Potrzebuję pomocy łopatologicznej czyli krok po kroku. Sądzę że switcha mam wpiętego za routerem poprawnie to jest przez jeden z portów LAN. Miało być prosto a nie jest. Jeśli można to proszę o bardziej precyzyjną pomoc. .ale oczywiście dzięki i za to.
 
Niezupełnie
Łączyłem w ten sposób Qnapa i switch HP na czterech portach jednocześnie, bez problemów.
Jednak faktycznie najpierw musisz dostać się do switcha i tam ustawić agregację portów, ale nie musisz przez putty, wystarczy normalnie przez www.
Wydaje mi się niemożliwe żebyś nie mógł wejść na switcha. Prawdopodobnie i router i switch masz cały czas na ustawieniach domyślnych, więc w/g ich instrukcji oba mają takie samo IP 192.168.0.1. Switch musi mieć inny IP niż router.
Ustaw w kompie stałe IP (np 192.168.0.11)
Odepnij switcha od routera, Najlepiej zostaw tylko połączenie switch-komp i wejdź na niego, zmień jego IP (np na 192.168.0.2)
Potem możesz już pospinać wszystko z powrotem razem i bawić się ustawieniami.
 
@Romuald trochę martwi mnie to co napisałeś w pierwszym poście że wszystkie urządzenia mają w twojej sieci stałe ip ustawione w routerze z Twoja nie obraź się nie do końca wiedzą.
Co do omawianego przypadku to tak naprawdę potrzebujesz znać 3 a dokładniej 4 adresy ip.
1. Twojego routera
2. Switcha
3. 1karty sieciowej Qnapa
4. 2 karty sieciowej Qnapa

Te adresy ułatwią ci życie zwłaszcza jak się nie będą pokrywały ani z sobą ani z resztą sprzętu podłączonego w tej sieci.
 
Do LEVY
Zrobiłem jak napisałeś.Teraz mam dostęp z dowolnego komputera mojej sieci także do switcha. Bardzo dziękuję.Teraz spróbuję ponownie przełączyć karty sieciowe Qnapa do switcha i zajrzę ponownie do linka z Twojej poprzedniej wiadomości.
Do Esc
Obrażać się nie mam zamiaru.
IP routera,switcha i Qnapa znam.
Moja wiedza w tej materii jest wyłącznie przypadkowa- ale próbuję ją co nieco uporządkować. Pisanie że coś cię martwi nie jest jak sądzę w temacie tego postu.
Oczekiwał bym merytorycznej pomocy - jeśli to możliwe.