Pomoc PHP i SSH2 dla Wordpressa

Faxu

Passing Basics
Beginner
26 Październik 2015
22
1
3
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Witam,
posiadam zainstalowanego Wordpress'a na serwerze web QNAP'a i podczas instalacji zawsze pyta mnie o passy dla FTP'ka, żeby zainstalować templakę/plugin itp.. Nie narzekałem do czasu kiedy plugin, który zainstalowałem wymaga pracy na plikach. Przy domyślnych ustawieniach da się go zainstalować oczywiście, ale sam plugin nie ma dostępu do wszystkich plików, a rozwiązaniem tego jest inny sposób połączenia się i wymuszenia tego w wp-config.php
Próbowałem FS_METHOD zdefiniować jako ftpsockets, ftpext, ale podczas nawet instalacji pojawia się błąd z informacją o braku możliwości utworzenia folderu. Metoda 'direct' odpada dla tego pluginu.

Ostatni sposób jaki został to ssh2 dla PHP i w końcu mogę nawiązać do tematu. Czy można w jakiś sposób zainstalować/włączyć moduł ssh2 dla PHP?
Podczas próby instalacji:
upload_2019-4-16_23-18-12.png


Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.6.0895 Build 20190328
Model serwera: QNAP TS-253 Pro
 
@Tagon a czy ty trochę nie chcesz przekombinowac. Nie wiem czy cię dobrze rozumiem ale poniewaz Qnap ma trochę posrane prawa do plików stad problemy np w Wordpress. Pewnie masz pliki użytkownika np. tagon:everyone to zmien sobie wszystkie pliki i foldery tego wordpressa na httpdusr:administrators i od tej pory aktualizacje samego wordpressa pluginow czy innych dodatków będą po prostu działały.