Qnap jako urządzene do przesylania Filmow 4k hdr do Media Boxa 4k

PrzemoS

Nowy użytkownik
Noobie
24 Maj 2019
4
0
1
36
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Witam

Jestem tutaj nowy i mam pytanie czy dobrym rozwiazaniem jest zakup Qnapa Serwer NAS aby odczytywac filmy po sieci z mojego media boxa 4k ?
Nadmienie ze wczesniej mialem odtwarzacz gdzie moglem podpiac dyski zew w tym nie mam takiej mozliwosci , zalezy mi tylko aby odczytywac filmy z sieci lokalnej filmy posiadaja bitrate ok 100mb+-. Czy taki Qnap to dobre rozwiazanie ? czy bede mial jakies problemy w postaci zacinania buforowania obrazu? Siec Domowa jest zrobiona na 1gb. Jesli Qnap dla mnie to idealne rozwiazanie to Jaki polecacie?

Pozdrawiam

Przemek
 
Nie wiem co masz za media boxa, ale jezeli jest dobry to bez problemu odtworzy wszystko co wrzucisz na serwer qnap.
Chodzi o to zeby to media box odtwarzał film, a nas jest tylko magazynem.

Poczytaj sobie o plex i o emby.
 
Nie wiem co masz za media boxa, ale jezeli jest dobry to bez problemu odtworzy wszystko co wrzucisz na serwer qnap.
Chodzi o to zeby to media box odtwarzał film, a nas jest tylko magazynem.

Poczytaj sobie o plex i o emby.

oppo 203 Clone . ma wyjscia zew na USB 2.0 i 3.0 ale wolalbym poprzez siec domowa odtwarzac anizeli poprzez dysk . Czyli moge brac najtanszego Qnapa ktory tylko ma 1gb ethernet?
 
Nie znam sie na tych odwarzaczach, ale jak mozesz odtwarzac filmy po DLNA to nie bedzie problemu.
 
mozna mozna :) super sliczne dzieki . a Polecasz jakis Model Qnapa?:)
 
Wazne pytanie, czy jestes w 100% pewny ze interesuje cie tylko magazyn na filmy i nic wiecej?
Nie chcesz np miec wlasnej chmury, wlasnej strony, dostepu do filmow i seriali wlasnie z aplikacji plexa czy emby?
 
Wazne pytanie, czy jestes w 100% pewny ze interesuje cie tylko magazyn na filmy i nic wiecej?
Nie chcesz np miec wlasnej chmury, wlasnej strony, dostepu do filmow i seriali wlasnie z aplikacji plexa czy emby?

najwazniejsze dla mnie to magazyn na filmy i czasem sciaganie plikow z internetu poprzez NAS aby zostawic na noc :)
 
Mysle ze nie ma co przeplacac i TS-231P spelni twoje oczekiwania. Po drugie nie ma sie co oszukiwac, serwer dlna i jakis downloader to ja moge zrobic na raspbery pi za 200zl i bedzie dzialac tak samo jak nas za 800.

Ale poczekaj jeszcze na opinie innych ;p
 
  • Lubię to
Reakcje: PrzemoS
Ja byłbym ostrożny i szukał jednak jakiegoś qnapa postawionego na Intelu, ten 231 ma Alpine AL-212 Cortex-A15 czyli ARM, może się okazać za jakiś czas, że np Plex przestaje robić aktualizacje dla serwerów postawionych na tym procku i wtedy na kliencie (media box) już sobie nic z tego serwera nie odtworzysz. Ja tak miałem na ts-212p, wszystko działało dobrze aż nie wyszła aktualizacja klienta która już mnie poinformowała o konieczności upgrade softu na serwerze, problem w tym że nowego softu dla serwera już producent nie przewiduje :) tymczasowo postawiłem serwer Plexa na laptopie ze wskazaniem folderów na qnapie, także jakoś to chodzi :p może sieję ferment ale lepiej żebyś wziął np ts-251 albo podobne, byle intel.