Pomoc Serwer NAS Qnap TS-251 serwer nie startuje, co chwilę piszczy i restartuje się...

Yokusti

Entry Technician
Q Associate
30 Październik 2015
46
3
8
46
Poland
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witam,

Dzisiaj odpaliłem serwer i nie odpala się, co jakiś czas piszczy i restartuje się. Jest widoczny w Qfinder ale nie można się zalogować zniknęła stała nazwa serwera.
W myQnapCloud jest powiadomienie, że "Twoje urządzenie "xxxxx" zostało wyrejestrowane z myQnapCloud z i jest podane IP. Wan xxx.xxx.xxx.xx Poland.
Jak odzyskać dostęp i przywrócić konto?
Jak się zaloguje przez przeglądarkę na konto myQunapCloud to jest informacja "brak dostępu do urządzenia.... aby zarządzać swoimi urządzeniami Qnap przejdź do strony administratora."

Jak rozwiązać problem...proszę łopatologicznie jestem laikiem jeżeli chodzi o zaawansowane użytkowanie serwera więcej niż zarządzanie multimediami i postawienie pierwszy raz systemu.
Czy muszę ponownie założyć konto w myQnapCloud, ale czy mogę użyć tej samej nazwy serwera, maila itp?

Pozdrawiam
Bartek
Witam,

Rozumiem, że problem jest zbut banalny by coś odpowiedzieć;)
Szukałem na forum zbliżonego tematu ale nie znalazłem...

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam
 
Twój problem leży po stronie serwera a nie myQnapCloud. Jeśli go rozwiążesz, będziesz mógł skonfigurować go tak jak do tej pory, tj. pod tą samą nazwą.
 
nie odpala się, co jakiś czas piszczy i restartuje się.
Jak dla mnie, to w pierwszej kolejności musisz przywrócić serwer do działania. Powodów może być multum - nie wiemy jakie masz dyski, pamięci RAM, itd.. Poczytaj podobne wątki na forum, pewnie musisz przejść procedurę sprawdzenia serwera bez dysków, itd.
 
nie odpala się, co jakiś czas piszczy i restartuje się.
Jak dla mnie, to w pierwszej kolejności musisz przywrócić serwer do działania. Powodów może być multum - nie wiemy jakie masz dyski, pamięci RAM, itd.. Poczytaj podobne wątki na forum, pewnie musisz przejść procedurę sprawdzenia serwera bez dysków, itd.
Witam,

Widzę, że nie jest chyba spowodowane myQnapCloud...?

Dyski 2x2TB WD RED ustawione w lustrzane odbicie
8 GB ram
Wszystko do tej pory działało bezproblemowo.
Jak wygląda procedura sprawdzenia serwera bez dysków? Demontaż dyskow i co dalej? Spróbuję poszukać...:(

Pozdrawiam
 
Logiczne chyba jest to, że skoro serwer się ciągle restartuje to raczej się do niego zdalnie nie dostaną. Jeśli sprzęt masz na gwarancji i nie chcesz sam go diagnozować to chyba możesz go im wysłać.
 
Przypomniało mi się co zrobiłem zanim awaria powstała - zazwyczaj świeci się u mnie status czerwonej diody informująca o zapełnionych dyskach. Około 22 godz. tym razem się nie świeciła status był zielony a serwer coś czytał, sądziłem, że harmonogram nie za działał i nie wyłączył o 22 serwera więc wyłączyłem serwer na twardo...może jakaś aktualizacja oprogramowania właśnie się instalowała? - tego sam nie wiem.

Dzisiaj odpaliłem na chwilę serwer z poglądem pulpitu na TV i pojawia się tylko napis:
00 early console is decompresing_kernel
Decompresing linux...Parsing ELF...done.
Booting the kernel. I to tyle.
Po jakim czasie pojawia się okno
"Instal HybridDesk station" po wciśnieciu opcji "instal now" problem z połaczeniem sieciowym.

Teraz uruchomiłem 2 raz i po wciśnięciu instal HybridDesk station i o dziwo ruszyła instalacja HybridDesk station (całość 350 MB), przy 150 MB ściagniętych failed check your network environment i restart serwera ...co to może być?
Nie za każdym razem da się wcisnąć opcję install. Teraz serwer jest nie widoczny pod qfinder.

Pozdrawiam
Witam,

Dzisiaj wziąłem serwer do garażu i przedmuchałem sprężonym powietrzem.
Uruchomiłem jakimś cudem mogłem się zalogować przez witrynę na niego...odzyskałem ustawienia systemowe z pliku i obecnie instalują się na nowo aplikacje które przed awarią miałem zainstalowane...czyżby kurz takie kłopoty przysporzył? hmm
Anyway dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Witam,

Jednak nie jest OK. Dzisiaj odpaliłem serwer wrócił do ustawień poprzednich IP zmienił i znowu logowanie przez admin admin. Co może być, że nie trzyma ustawień które wczoraj poczyniłem?
 
  • Lubię to
Reakcje: Spooky
jak nowy - to reklamuj
No właśnie nie nowy mam już go ok. 4 lata.
Przesyłam logi systemowe. Dzisiaj odpalił się automatycznie o ok. 15:00 i widzę :
Poziom istotności Data Godzina Użytkownicy Źródło IP Aplikacja Kategoria Zawartość
Błąd 2019/04/22 16:00:27 System 127.0.0.1 App Center App Installation [App Center] Failed to download QDMS. Installation package is unavailable.

A później reset do default configuration...
Co to może być?

Pozdrawiam
 

Załączniki

  • system-log.xlsx
    298,5 KB · Wyświetleń: 68
primo - odkurz nasa z kurzu .. wszędzie - rozbierz go , przedmuchaj sprężonym powietrzem
secundo - upewnij się że nic nie naciska "dziury" od reseta

dla świetego spokoju postaw nasa na innym dysku (tak od zera) i sprawdz czy bedzie sie wywalał
możesz jeszcze popracować na jednej kosci pamieci (jak masz dwie)
 
Witam,

Serwer pracował bezawaryjnie do dzisiaj.
Otrzymałem ponownie informacje na maila, że "Twoje urządzenie (NasBar77) zostało wyrejestrowane z usługi QNAP Cloud. Jeśli urządzenie wyrejestrowano przez pomyłkę, konieczna będzie ponowna rejestracja" i problem restartowania powrócil.

Otrzymałem info od helpdesk, żeby przetestować pamięć zgodnie z Memory Test - QNAPedia
Stworzyłem USB boot disk
Zgodnie z instrukcją powinienem w biosie qnap-a ustawić jako boot 1: Partiot Memory PMAP, ale u mnie takiej opcji nie ma. System uruchamia się do i zgłasza brak dysków fizycznych.
W biosie mam:
USB Disk Module PMAP
USB.2.0 Disk 1.00
oraz UEFI: USB2.0 Disk 1.00

Co powinienem ustawić aby uruchomił się memtest?

Pozdrawiam
 
Wydaje mi się, że może tu być kilka przyczyn. Temperatura, czyli kurz. Sprawdziłbym temperaturę procesora. Uszkodzony moduł pamięci. Przerwany proces aktualizacji. Tak jak wcześniej ktoś podpowiadał spróbowałbym zainstalować system na zupełnie nowym dysku i poobserwowałbym jak się zachowa. Jeśli będzie OK to sprawę NAS miałbyś z głowy. Wtedy trzeba szukać przyczyny w systemie zainstalowanym na starych dyskach.
 
Wydaje mi się, że może tu być kilka przyczyn. Temperatura, czyli kurz. Sprawdziłbym temperaturę procesora. Uszkodzony moduł pamięci. Przerwany proces aktualizacji. Tak jak wcześniej ktoś podpowiadał spróbowałbym zainstalować system na zupełnie nowym dysku i poobserwowałbym jak się zachowa. Jeśli będzie OK to sprawę NAS miałbyś z głowy. Wtedy trzeba szukać przyczyny w systemie zainstalowanym na starych dyskach.
W zasadzie wszystko się zaczęło od twardego resetu prawdopodobnie podczas aktualizacji...Zgodnie z sugestią helptesk zrobiłem memtest86 przez 31 godzi na 8GB ram i nie wykryło błędów na kościach pamięci. Od ostatniego wciśnięcia resetu (3 sek) i zainstalowania ponownie systemu minęło z 3 tyg. i ponownie otrzymałem maila że Twoje urządzenie zostało wyrejestrowane" i zaczął się problem z wystartowaniem qnapa, piszczenie i reset.
Dodatkowo zrobiłem test w qts analizatorem kernela jakieś błędy zgłaszało te same dla oryginalnej 1GB ram czy na 8GBram.

Dziennik:
xargs[1106]: segfault at 0 ip007f8059b7f8f0 sp007ffcf3ae1288 error 4 in libc-2.21.so[7f8059ac0+190] -- Count:0
xargs[23448]: segfault at 0 ip007fbffe97c8f0 sp007ffe2bc579d8 error 4 in libc-2.21.so[7fbffe8c0+190] -- Count:0
plexhometheater[5422]: segfault at 110 ip00b68cc0 sp007ffe3133dcf0 error 4 in plexhometheater[+1670] -- Count:0
plexhometheater[4090]: segfault at 0 ip00b68cc0 sp007ffd9d55eeb0 error 4 in plexhometheater[+1670] -- Count:0
Call Trace -- Count:1


O dziwo reste działał na tylo w opcji 3 sekundy jeden beep, próbowałm na 10 sek i nie było wiecej dzwięków sygnalizujących , że dokonano resetu 10 sek....dlaczego?

Mam nadzieję że powyższy opis i ten log coś więcej Wam wyjaśni...

Aha Qnap przedmuchany ani grama kurzu.

Pozdrawiam
Jeszcze jedno pytanie...jeżeli jest bład w jądrze systemu to czy ponownej instalacji systemu jądro jest stawiane od nowa? inaczej czy jak wciśne reste na 3 sek. to czy jądro po zainstalowaniu QTS jest nowe? Zastanawiam się tym razem aby przenieśc wszystkie dnane na inny dysk i sformatowac dwa dyski i ponownie wszystko postawić od nowa...
Jakie objawy by były gdyby był uszkodzony DOM?
Witam,

Serwer nadal się restartuje pomimo przywrócenia do ustawień fabrycznych wraz z sformatowaniem dysków pomimo tego wraca do ustawień default. Pamięć (8GB)przetestowana wcześniej memtest 31 godz brak błędów. Zgodnie z zaleceniami halpdesk przeszedłem na oryginalne kości pamięci i wyłączyłem w QTS fizyczny przycisk reset pomimo tego zrestartował się. Po tym udało i się odpalić QTS opcja przycisku była już załączona.
System zgłosił, że jest potrzebne sprawdzenie spójności danych po całej nocy test zakończył się na poziomie 54.7% i stanął. Wcześniej również miałem podobne sytuację, że sprawdzenie spójności nie dobiegło końca.
Brakuje mi już pomysłów. Co mam jeszcze sprawdzić? Chyba zakończy się to serwisem....

Pozdrawiam
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ts-251a
  2. Memtest