Hej!

abyss

Passing Basics
Beginner
18 Czerwiec 2019
13
1
3
Ireland
QNAP
TS-x31P
Ethernet
1 GbE
Ostatnia pozycja na checkliście - więc i to trzeba zrobić.

Mieszkam od kilkunastu lat w Irlandii, mam już swoje latka - więc zapewne to zostanę. 33 lata minęły od kiedy pierwszy raz usiadłem przed własnym komputerem, wiec to już parę lat - ale to zwykle było narzędzie, a nie cel i nie siedzę już w kompach tak jak ze 20 lat temu. Domowe NAS'y trzy - w tym od jakiegoś czasu Qnap TS-231P -nie wiem z jakiej paki nie mogę znaleźć go na liście "podpisów". Na forum zarejestrowałem się, bo zauważyłem Wordpress'a i zastawiam się, czy się da wystawić go w świat na łączu nie-dedykowanym 3G, brak stałego IP - ale przy ruchu liczonym w sztukach połączeń. Ewentualnie użyć lokalnie do potestowania Wordpress'a i WooCommerce.

No i chyba tyle - Witam!
 
  • Lubię to
Reakcje: Spooky
Cześć.
 
Ponieważ @pigers pytał w innym wątku - to dorzucę swoje zdjęcie (ale bez buźki) z "serwerowni" zarządzającej systemem zliczania danych - (sorry, ale bez wnikania w szczegóły) - zdjęcie z 2001-08 - czyli ma już 21 lat. Fotka zrobiona wówczas nowiutką i wypasioną cyfrówką :)
Zwracam uwagę na autoryzację dostępu z pomocą czytników kart, podkładkę pod mysz z reklamą dziś nieznanego piwa EB oraz mój telefon Nikia 5110 - nadal mam, działający. Bardzo tęsknię do ówczesnych klawiatur - ale dziś są właściwie niedostępne w "używalnym" stanie.
Z jakieś 10 lat temu zrobiłem "dla sportu" podstawową certyfikację CISCO, ale nigdy nie pracowałem w zawodzie.
 

Załączniki

  • sieć w 2001r.jpg
    sieć w 2001r.jpg
    1,2 MB · Wyświetleń: 49
Myszka a4 tech, klasyk!
Ps. EB jest, wróciło kilka lat temu
 
i programy w Clipperze ? :D

już miałem pytać co to za worek na głowie :p
 
i programy w Clipperze ? :D

Pojęcia nie mam w czym to pisane. W praktyce (poza prymitywnymi HTML) pisanie czegokolwiek zakończyłem na prostych procedurach w assemblerze Z80 i basic'u na ZX Spectrum. Ja jestem autentycznie wiekowo z pokolenia boomer, czyli urodzeni do 1964 roku. Gdybym pracował "branży" to pewnie coś bym tam rzeźbił, ale drogi potoczyły się inaczej.