Pomoc Synchronizacja katalogu PC z QNAPem - co poza QSync?

maks87

Network Architect
Q's Professional
20 Lipiec 2012
448
2
69
28
37
Warszawa
QNAP
TS-x73
Ethernet
1 GbE
Cześć
do tej pory do synchronizacji katalogów z PC do QNAPa używałem QSynca. Jednak ma on jedną bardzo duża wadę, tzn. można na QNAPie wskazać tylko foldery współdzielone. A tym razem chciałem synchronizować się nie do całego współdzielonego folderu a jedynie do jednej z podfolderów który gdzieś tam sobie na QNAPie jest. No i tego niestety QSync nie potrafi, więc szukam innego rozwiązania.
Jest takie fajne narzędzie które nazywa się Hybrid Backup Sync, robiłem nim synchronizację między dwoma QNAPami, ale jak zrobić tam synchronizację z PC? Przy konfiguracji trzeba dodać połączenie zdalne, gdzie wpisuję IP, usera, hasło i katalog. Ale co tam mam wpisać? Czy na PC muszę mieć jakąś specjalną aplikację (wydaje mi się, że w HBS jest napisane, że nie trzeba)?

A może jest jeszcze jakieś inne/lepsze rozwiązanie tego, aby synchronizować katalogu z PC z konkretnymi "podkatalogami" z QNAPa a nie z całymi folderami współdzielonymi?
 
Dzięki, już pobieram i dzisiaj przetestuję, mam nadzieję, że się sprawdzi.

A jeszcze wracając do HBS to może ktoś wie jak to ogarnąć tym narzędziem? Wtedy nie było by konieczności instalowania dodatkowych aplikacji na PC.
 
Resilio Sync jest w opcji free - wszystko można synchronizować. Ja tak synchronizuję między Qnapem i 3 Macbookami katalogi Dokumenty i Desktop.
Dzięki temu zawsze mam aktualne pliki, nie zależnie gdzie skończę pracować.
 
Odświeżam temat bo ciągle z tym walczę i w HBS3 pojawiło się coś takiego jak aktywna synchronizacja, tzn. NAS "pobiera" pliki ze zdalnego źródła którym może być również CIFS/SMB a więc po prostu komputer w sieci.
Tylko jak to skonfigurować aby działało? Kiedy podaję adres IP komputera z którego chcę pobierać dane to pojawia się okienko "ładowanie, proszę czekać" i nic dalej się nie dzieje.
Ktoś już to może przerabiał? Bo opcja wydaje się bardzo fajna, no i przede wszystkim nie potrzebujemy kolejnych aplikacji tylko wszystko można ogarnąć w jednej (chcę katalog z PC synchronizować z katalogiem na QNAPie, a dla niego ma być następnie robiona kopia zapasowa na innym QNAPie).
Sam sobie odpowiem na powyższe pytanie: wszystko działa pod warunkiem, że w Windowsie mamy utworzone hasło do konta. Bez tego (czyli użytkownik bez hasła) nie da się połączyć. A szkoda, bo wygląda to na ciekawe rozwiązanie, ale jako prywatna osoba na prywatnym komputerze nie lubię ustawiać hasła przy logowaniu:)

Rozumiem, że wersji darmowej dla użytkowników prywatnych nie ma?
 
Odświeżam temat bo ciągle z tym walczę i w HBS3 pojawiło się coś takiego jak aktywna synchronizacja, tzn. NAS "pobiera" pliki ze zdalnego źródła którym może być również CIFS/SMB a więc po prostu komputer w sieci.
Tylko jak to skonfigurować aby działało? Kiedy podaję adres IP komputera z którego chcę pobierać dane to pojawia się okienko "ładowanie, proszę czekać" i nic dalej się nie dzieje.
Ktoś już to może przerabiał? Bo opcja wydaje się bardzo fajna, no i przede wszystkim nie potrzebujemy kolejnych aplikacji tylko wszystko można ogarnąć w jednej (chcę katalog z PC synchronizować z katalogiem na QNAPie, a dla niego ma być następnie robiona kopia zapasowa na innym QNAPie).
Sam sobie odpowiem na powyższe pytanie: wszystko działa pod warunkiem, że w Windowsie mamy utworzone hasło do konta. Bez tego (czyli użytkownik bez hasła) nie da się połączyć. A szkoda, bo wygląda to na ciekawe rozwiązanie, ale jako prywatna osoba na prywatnym komputerze nie lubię ustawiać hasła przy logowaniu:)

Rozumiem, że wersji darmowej dla użytkowników prywatnych nie ma?

mam tak wlasnie zrobione ze hbs ma zamontowany share z pc i z niego robi active sync na local nas.
jedna rzecz czego mi brakuje to monitorowanie zmian w katalogach - co ma qsync - aler to mozna zrobic np czestym schedulerem.
nie ma funkcji przenies z pc na nas - tego tez nie ma qsync....ale ma to qfiling...
wiec jak chce np zrobic przeniesienie plikow to robie to wlasnie qfiling na tej samej zasadzie ze w qfiling podpinam share z pc i z niego robie move na nas.
dziala to git poza jednym problemem: scheduler w qfiling jest zrypany i mi pokazuje tylko zakres godzinowy a nie minutowy (tzn skala 24 h a anie 60 min.
 

Załączniki

  • chrome_ndYgHwAyO0.jpg
    chrome_ndYgHwAyO0.jpg
    34,3 KB · Wyświetleń: 67
Odświeżam temat bo ciągle z tym walczę i w HBS3 pojawiło się coś takiego jak aktywna synchronizacja, tzn. NAS "pobiera" pliki ze zdalnego źródła którym może być również CIFS/SMB a więc po prostu komputer w sieci.
Tylko jak to skonfigurować aby działało? Kiedy podaję adres IP komputera z którego chcę pobierać dane to pojawia się okienko "ładowanie, proszę czekać" i nic dalej się nie dzieje.
Ktoś już to może przerabiał? Bo opcja wydaje się bardzo fajna, no i przede wszystkim nie potrzebujemy kolejnych aplikacji tylko wszystko można ogarnąć w jednej (chcę katalog z PC synchronizować z katalogiem na QNAPie, a dla niego ma być następnie robiona kopia zapasowa na innym QNAPie).
Sam sobie odpowiem na powyższe pytanie: wszystko działa pod warunkiem, że w Windowsie mamy utworzone hasło do konta. Bez tego (czyli użytkownik bez hasła) nie da się połączyć. A szkoda, bo wygląda to na ciekawe rozwiązanie, ale jako prywatna osoba na prywatnym komputerze nie lubię ustawiać hasła przy logowaniu:)

Rozumiem, że wersji darmowej dla użytkowników prywatnych nie ma?


Dopiero zaczynam zabawe z QNAP, ale przypadł mi do gustu program netbak replikator (do synchronizacji z windows), w połączeniu z HBS3 (do kopiowania danych na drugi dysk, który jest migawkowany)
Sam sobie odpowiem na powyższe pytanie: wszystko działa pod warunkiem, że w Windowsie mamy utworzone hasło do konta. Bez tego (czyli użytkownik bez hasła) nie da się połączyć. A szkoda, bo wygląda to na ciekawe rozwiązanie, ale jako prywatna osoba na prywatnym komputerze nie lubię ustawiać hasła przy logowaniu:)

Możesz dodać użytkownika z hasłem na Windowsie i dać mu uprawnienia do udostępnionych katalogów - nie musisz się na niego logować. Wpisujesz tego użytkownika w HBS i powinno działać. A pracować możesz na tym co do tej pory czyli bez hasła.
 
  • Lubię to
Reakcje: spaced

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. syncovery
  2. uprawnienia aplikacji
  3. replikator
  4. QSync windows 11